Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki elhagyja a tanári pályát,...

Aki elhagyja a tanári pályát, az a jobb fizetés reményében teszi?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy aki az elhagyás mellett dönt, annak az is egy ok a váltásra, hogy többet keressen? Ha igen, mekkora az a különbözet, amiért már érdemes váltani?

Vagy van akinek csak szimplán annyira elege van, hogy mindenképpen vált? Ugyanannyi fizetésért is pl?


dec. 29. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nagyjából csak az az ok a váltásra, legalábbis több év-évtized tanítás után. Maximum annyi történhet még a pálya legelején, hogy rájön a fiatal, hogy mégse neki való ez a pálya. Szerintem már 50 ezerrel többért is elmegy, aki nem tud megélni, de azért inkább 100 legyen az a különbség.
dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Egy nyolcadik kerületi gimnáziumban tanítottam 8 évet. Több diákok került börtönbe, szült gyereket, vagy ment el örömlánynak. Egyik se volt motivált a tanulás terén. Én ezért hagytam ott a pályát.


Jelenleg egy multinál dolgozom másfélszer annyi fizetésért.

dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Az valami alternatív gimnázium lehetett! Normális gimnáziumban ez nem jellemző!
dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
34%

egy kollegám elment egy céghez azzal a dumával hogy ott a kezdőbér is több mint amit itt tanárként 20 év után kap. Na kettő hónap után kivágták az új csodagelyről és most újra tanít.

Az új helyen ugyanis dolgozni is kell ám, meg nem lehet pénteken 13 órakor elegánsan ellibenni haza stb.

dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Fogalmad nincs, hogy mért vágták ki, ha egyáltalán kivágták, és nem ő jött el, de azért fröcsögsz! Te nem vagy tanár, tanár így nem beszél. Akkor milyen kollégáról beszélsz?
dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

3!


A nyolcadik kerületi Lakatos Menyhért Gimnáziumban dolgoztam. Maradjunk annyiban hogy nem ez az egyetlen középiskola ahol ilyen esetek történtek.


SSC-ben dolgozom egy multinál. Van előrelépési lehetőségem.

dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
26%

"nem vagy tanár, tanár így nem beszél."


Tört-angol. Bp gimnázium, lassan 15 éve.


"Fogalmad nincs, hogy mért vágták ki, ha egyáltalán kivágták"


Próbaidő alatt munkaviszonyát a cég indoklás nélkül megszüntette. De a cég küldte el őt, és nem ő jött el. Ennyi.

dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
ismersőöm nem a pénz miatt hagyta ott, eleve nem abból éltek a férje jól keres vállalkozó volt, az asszonyka lóf***sz fizetése nekik fagyipénz volt.... hanem azért hagyta ott mert elege lett hogy 10ből 9 diákja "rikárdó" meg "dzsesszika" volt...
dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Tanár vagy, és úgy beszélsz a kollégádról, hogy 13 órakor ellibben haza, meg hogy máshol dolgozni is kell ám? Így pont azok beszélnek, akiknek fogalmuk sincs, hogy miből áll egy tanár munkája, és meddig tart a munkaideje. Nomeg egy valamirevaló bölcsész nem követ el 2 sorban 5 központozási hibát.
dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem 2 vagy 3 év után hagyta ott a Józsefvárosi EGYMIt.

Nem a pénz volt a motiváció, hanem a munkakörülmények. Egy játékboltba ment árúfeltöltőnek. Csillogó szemmel mesélte, hogy "és képzeld... megcsináltam és... az tmondták, hogy "köszönöm a munkádat"! Pedig csak tárgyakat tettem ki eg ypolca, ezt egy hülye is meg tudja cisnálni."

A fizetés csak egy fikányival volt több a boltban, és a munkarend is elég gagyi volt a boltban (4x10 óra, így amikor dolgozott, aznap lényegében csak aludni jött haza). Mégis általánosságban sokkal jobban érezte magát, mint a pályán.


De végül visszament a gyógypedes pályára. Hog ymiért? Mert nem azért tanult 6 évet és szerzet tkét diplomát, hogy polcokra pakolgasson, abszolút unalmasnak és kihívásmentesnek érezte. De tanult belőle és megválogatta hova megy vissza. És azon a helyen is elért már némi változást, pl hogy a helyi munkaerő munkaidőn kívül kioffolja mind a szülők mind a vezetőség hívásait stb...


Nem a pénz volt a lényeg, hanem a munkakörülmény.


Egyébként amikor eljött a boltból, pont aznap ké korábbi kollégája is jött a boltba állásinterjúra:D

dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!