Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azokat kérdezném, akik szereti...

Azokat kérdezném, akik szeretik a munkájukat. Mit dolgoztok és hogyan találtatok rá?

Figyelt kérdés

jan. 1. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsétteremben étteremvezető-helyettes. Diákként kezdtem, végigjártam a ranglétrát és megszerettem közben. Az egykori csapat miatt szerettem meg főleg, de már a munkát is szeretem.
jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
36 évesen találtam meg, sehogy de sehogy hiába a megfelelő végzettség sehová nem kellettem nem vettek fel, 36 évesen protekcióval sikerült csak egy volt kollégám unokatestvére dolgozott ott.
jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Suli után A végzettségemnek megfelelő munkára sehova sem vettek fel, mondván nincs munkatapasztalatom. Hogy legyen ha sehol senkitől sem kaptam lehetőséget????😂

A többszázadik sikertelen állásinterjúmról jöttem hazafelé, és itt nálunk a városban ahol élek, akkoriban dolgoztak rajta hogy nyisson egy könyvesbolt, és ki volt írva az ajtóra, hogy olvasni szerető, kedves emberek jelentkezését várják eladói pozícióba, betanítunk, munkatapasztalat nem szüksèges.

Na, azzal a lendülettel bementem, elmondtam hogy a boltvezetőt/ főnököt keresem munkalehetőség miatt, odahívták, ő hátrakísért az irodába. Elmondtam mi a helyzet , vagy 2 órát beszélgettünk könyvekről kinek kik a kedvencei, mit olvas épp, stb.

Aztán formaságból elkért egy önéletrajzot, majd azt mondta, akkor üdv nálunk, hétfőn kezdhetsz.

Ennek 13 éve😊 És még mindig itt vagyok. Imádom.❤️ A főnökúr rendes, a kollégákkal barátok lettünk, mindenki szeret olvasni, csomót beszélgetünk róla, imádok könyvek között lenni amúgy is, itthon is 1000+ könyv van, és meg közel is van. Egy negyed órás sétára lakom, a hétvégéim szabadok, ünnepek alatt/ között nem dolgozunk. Minden szempontból a lehető legjobb ami csak jöhetett. Ma már inkább örülök, hogy nem vettek fel máshova.

jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

100 %, hogy ki fogtok akadni, de a történetem igaz!

Még a szocializmusban olyan helyre vonultattak be sorkatonának, ahol egy speciális képességet szereztem meg és lényegében a mai napig ebből élek!

1987-re nyúlik vissza a történetem kezdetének ideje! :)

jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen véletlenül akadtam rá az interneten az álláshirdetésre, ami túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen. Elmentem poénból az interjúra, gondoltam úgysem vesznek fel. Másnap csörgött a telefonom, hogy várnak szeretettel.


Egy irodában kezdtem mindenesként, mára (2 év alatt) irodavezető lettem. Imádom.

jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Gondolom mindenkinek van érettségije, mert anélkül lehetsz bármilyen tehetséges, bármiben, kutyának sem néznek.

Nálam is ez volt a kizáró ok nyilván, pedig a hirdetésben nem volt megadva feltételként. Hiába van ezernél több könyvem, amit kiolvastam. Felvették a hű de művelt diplomást, de köszönni sem tud. Marha nagy tehetség kell hozzá, hogy a számítógépes listából kikeresse, megvan-e náluk a keresett könyv. Ehhez kellett az érettségi... Gratulálok...

De valóban szerethető munka lehet, nem kell megszakadni benne sem agyilag, sem fizikailag.

jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

6. Nekem van, és egyéb szakmáim is. Mégsem kaptam irodai munkát, ezért lett végül a könyvesbolt. Aminek azóta már nagyon örülök.

Az érettségit egy majom is meg tudja csinálni, nem egy nagy cucc. Nem rinyálni kellene, hogy anélkül nem kellesz senkinek. Ki tart vissza attól, hogy megszerezd? Csak segg kellett volna anno, hogy leülj tanulni.

jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Külföldi sales-eket segítek, na nem az eladásban, hanem minden másban ami az ő munkájukhoz közvetve szükséges. Egyszerű admin dolgoktól a komplexebb riportok készítéséig.

Voltam már hasonló munkakörben, kb. ezért vagyok most itt. Azt pedig úgy találtam, hogy ugyanannál a cégnél dolgoztam, csak ügyfélszolgálatosként, amit már nagyon utáltam. Az a meló egy új kezdet volt az addigi botcsinálta ügyfelszolgálatos "karrieremhez" képest. Mégsem tudtam a helyén kezelni, kiégtem, konfliktusba keveredtem, besokalltam, eljöttem. (Nem pont ebben a sorrendben, de ez lett a vége.) Akkoriban még nem volt elterjedve a HO, egész nap, egész héten az irodában kellett b*szni a rezet. Utáltam a környéket is, egy szenvedés volt oda járni.

Ha kicsit kitartóbb vagyok, ma talán pont ugyanott dolgoznék, a COVID elsöpörte az akkori problémáim jelentős részét.

Magát a mostani melót egyébként úgy találtam, hogy nézegettem a google térképeket és kigyűjtöttem a cégeket arról a környékről, ahol szívesen dolgoznék. Utána irány a cégek honlapja és az álláshirdetések.

jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamionsofőr vagyok.Már kisgyerekként imádtam, de a tettek mezejére a 2008-as válságkor léptem csak, amikor a vállalkozásom becsődölt.
jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!