Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy talaltatok ki hogy mivel...

Hogy talaltatok ki hogy mivel szeretnétek foglalkozni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 19. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Nekem igazából csak szerencsém volt, engem kerestek meg vele, hogy nem-e akarok jönni. Jóformán az ölembe hullott.
2022. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Fiatalkoromban rengeteg különböző munkát csináltam, köztük a villanyszerelést is, és mivel nagyon megtetszett, így olyan szakiskolába mentem. Ki kell próbálni sokmindent.
2022. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Hosszú évek alatt.


Van 4 szakmám és már 8 munkahelyem volt.

A mostani és az előző munkahelyemen éreztem úgy, "igen, ezt már szeretem csinálni!"


Mindegyik munkahelyem és szakmám teljesen eltérnek egymástól, a munkahelyeimnek közük nem volt egymáshoz. Kb mintha egy tudathasadásos, több személyiségű ember lennék. :D

Aki olvassa az önéletrajzom, hülyén szokott nézni rám, hogy "ezt mind egy ember...?"


Én úgy érzem, kell egy bizonyos életkor ahhoz, hogy az ember tisztán lássa miben jó és mit szeretne csinálni.

2022. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Én kb. 8 éves koromig "professzor" (orvos) szerettem volna lenni, 8 és 10 éves korom között műszerész, 10 éves koromtól pedig - akkor kaptuk meg az első számítógépünket - informatikus. Most 33 vagyok, 6 éve informatikusként dolgozom (3 év az egyik cégnél, 3 a jelenleginél). Szóval én mondhatom, hogy nagyjából mindig is tudtam, hogy mi szeretnék lenni. Ebből a szempontból könnyű helyzetben vagyok, sokkal rosszabb annak, aki nem tudja.
2022. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ez elég izgalmasan alakult. Mikor életemben először kellett ezzel kapcsolatban döntést hoznom, azokra a tárgyakra hagyatkoztam, amik középiskolában a legjobban tetszettek. Végignéztem az összes szakot és szakmát, ahol releváns ez a tudás és azok közül választottam végül egyet, ami úgy éreztem, hogy nem túl nagy falat a saját képességeimhez, de mégis elég sok kihívást tudok benne találni a későbbiekben (nekem alkatilag inkább erre volt igényem, nem arra, hogy hamar révbe érjek és az életemben mellékes szerepet kapjon a hivatásom - ez egyénfüggő).


Így találtam meg a szakot, amit egyébként nagyon szerettem, de hamar rá kellett jönnöm, hogy alulbecsültem magam és sokkal többet bírok el, mint amennyit elsőre hittem. Első voltam a családban, aki egyetemre ment, nehéz volt megbecsülni, hogy mibe bukok bele és mibe nem. Nos, ebbe nem buktam bele, ugyanakkor nem is éreztem az én utamnak, ahogy haladt előre a képzés. Ismét elkezdtem azokra a tárgyakra fókuszálni, amik a legjobban tetszettek a képzés során és hamar rá kellett jönnöm, hogy bizony a számokkal jobban szeretek foglalkozni. Eleinte elkezdtem korrepetálni ezekből a tárgyakból, lévén a képzésen elég kevés rajongója akadt (itt az emberek annyira nem csipázták ezeket a tárgyakat (lásd statisztika), csak túl akartak lenni rajta, szóval volt rá kereslet bőven). Aztán elkezdtem mellette demonstrátorkodni, kutatásokban olyan szerepet vállalni, ahol ezt az érdeklődést kiélhetem és szép lassan teljesen áteveztem az elemzői területre. Befejeztem a képzést, de sosem dolgoztam releváns munkakörben, állást már a másik területen kerestem. Egy évre rá, mikor úgy éreztem, hogy ez a szerelem kitart, elkezdtem egy ezzel kapcsolatos képzést munka mellett és onnantól gyakorlatilag kis finomhangolásokkal a munkám során, de ebben vagyok otthon, ebben érzem magam jól. :) A sors iróniája, hogy pont most, 5 éves kerülőút után társultam be egy olyan projektbe, ami az első végzettségemnek megfelelő területen zajlik. Visszatértem a gyökereimhez, csak a másik irányból. Szerintem az egyik legjobb érzés, mikor így összeérnek a szálak. :)

2022. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mindig ez érdekelt és nagyszüleim szervizében töltöttem a nyarakat ahol sok mindent megtanultam.
2022. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen, mikor a közgáz egyetemen odaértem, h kellett valami gyakorlat megnéztem, h mi fizet a legjobban a Közgazdász diomára. Az összes ilyen meghidetett gyakornoki helyre küldtem a jelentkezésemet. Végül egy elég jó helyre vettek fel. Engem igazából csak a pénz érdekelt, úgy voltam vele, ha már ennyit tanultam legalább sok pénzt adjanak érte. Bejött, most jó poziban vagyok.
2022. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Elég gáz dolog villanyszerelőnen lenni... ráadásul ha válság utcára kerülsz.
2022. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a válság utca?
2022. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A fő irány nagyjából egész kisgyerek koromtól megvolt. Aztán szépen kristályosodott az évek alatt. Igazából még így 8 éve a pályán is alakul, hogy merre akarom a karrieremet továbbvinni
2022. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!