Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem teljesen el lett...

Úgy érzem teljesen el lett rontva az életem mit tegyek segítene ez abban, hogy ne érezzem magam haszontalanak?

Figyelt kérdés

Tavaly nyárig relatíve minden jól ment akkor vettem át a diplomámat (Üzemmérnök informatikus SZTE) de aztán minden kicsúszott egyre jobban.


Kezdődött azzal, hogy mint az érettségi idején most is szét széledt mindenfele a társaság így most teljesen egyedül vagyok barátok nélkül. Max néha chatelgettek pár volt csoport társammal.


Aztán rájött még az, hogy nem tudtam máig se elhelyezkedni a szakmámban mert most pályakezdőkre nem igazán van igény.


[link]


Erre még tudnék egy megoldást azzal, h bevallok egy 2. info alapszakot ami gazdaságinformatikus lesz mert gazdasági területen is szívesen tanulnék majd az első év után elmegyek gyakornoknak. De a baj az, hogy nagyon lehangolt vagyok és most teljesen életképtelennek/ értéktelennek érzem magam és úgy érzem itthon sorvadok el.


Erre megoldás lenne ha elmennék gyárba dolgozni? Javíthatna valamicskét a hangulatomon, hogy hasznosnak érezzem magam?


Kialakulhatna pàr baráti kapcsolat?


jan. 3. 18:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
ami még lemaradt gyárba csak ideiglenesen mennék.
jan. 3. 18:04
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy javíthat-e azon, hogy hasznosnak érezd magad, az rajtad múlik, de baráti kapcsolataid szerintem lesznek, főleg, ha szorgos leszel amennyire tudsz
jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
32%
Interneten is megprobalkozhatsz a barat szerzessel, en itt gyakorin pl egy nagyon jó baranore talaltam akivel mar tobb mint fel eve tartjuk a kapcsolatot:)..atmenetileg ha minden kotel szakad, elnehetsz gyarba vagy meg vannak azert lehetosegek, pl ettermi dolgozo, az azert valamivel jobb..elvegezhetsz felnottkepzest, vannak 3 hónaposak, a komolyabbak 2-3 evesek. De ne csuggedj, szabadidodben is foglald le magad, telon nagyon jo jatekokat lehet letolteni es letudjak az embert kotni, en ezzel jatszok: Squrriel Simulator.(nagyon jo jatek), nezz filmet, sorozatot
jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3. A jatekot inkabb hanyagolnam mert szüleim szerint fuggo vagyok es gyerekesen goindolkozzok miatta. Emiatt igyekszem inkább elhagyni es max 1-2 orat toltenni ezzel naponta.
jan. 3. 18:39
 5/17 anonim válasza:
70%

Sajnos szakmában elhelyezkedni nagyon nehéz, de mindenképp keress munkát mindegy milyen, fontos a közösség a feladat és az önállóság. Emberek között forogva könnyebb barátságkat kötni.

Sajnos ezzel a problémával sok kezdő diplomás szembesül. Lényeg ne add fel, hogy a szakmában is találsz helyet, és nem utolsó szempont a te szakmádban a folyamatos önképzés, lépést tartani az informatikai fejlődéssel.

Ha van lehetőséged, esetleg fogadhatsz örökbe egy kutyát, sétáltatás közben új ismeretségeket könnyebb szerezni, és neki te leszel a legfontosabb.

jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Ne a barátkozáson kattogj hanem kezdj el pénzt keresni

Vannak nagyon jó munkák napi bejelentéssel amiket tudsz heti pár alkalomra is vállalni, nem kell hosszútávú elköteleződés. A nagyon jót is ebből a szempontból értem és hogy nem kell megszakadni. 2-3 nap testmozgás, tevékenykedés fog javítani a hangulatodon is. A játékot én teljesen félredobnám a helyedben, de ha 1-2 óránál meg tudsz állni az talán nem vészes. Helyette megtanulnék egy új programnyelvet vagy bármit amit hasznosnak érzek ÉS portfóliót építenék belőle Githob-on ÉS elkedzenék linkedinen jelentkezgetni állásokra. Lépésről-lépésre leírásokat találsz erről is a neten, csak azt döntsd el, mi legyen az irány. Sokszor már azt értékelik a cégek ha valaki elkezd egy ilyen építkezést, tanulást. Ha novemberig semmi akkor pedig fontold meg az ujabb egyetem + gyakornokoskodás kombót februártól, igen. Mégegyszer kiemelném hogy a barátkozással ne törődj, ez most egy ilyen időszak, minden percért kár amit sajnálkozással tölt az ember (magamról tudom.) Annál, hogy az embernek "barátai vannak" 1000 hasznosabb, érdekesebb, izgalmas dolog van. Azokkal foglalkozz. Tanulás, pénzcsinálás, edzés pl. Aki pedig hasznos, érdekes, izgalmas dolgokkal foglalkozik annak lesznek barátai.

jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"megtanulnék egy új programnyelvet vagy bármit amit hasznosnak érzek ÉS portfóliót építenék belő"


Ezt most igyekszem c# ban megvalósítani kezdetnek megoldok pár emelt érettségi feladatsort mert ha másra nem arra jók ezek, hogy elsajátítsam a nyelv alapjait. Ha ez megvan jöhetnek az oop alapok. Ha ez is megvan buildelni akarok egy saját projektet egy adat bázissal asp.net segítségével. Ez remélhetőleg elég lesz egy gyakornoki pozihoz.

jan. 3. 19:34
 8/17 A kérdező kommentje:

"Ha novemberig semmi akkor pedig fontold meg az ujabb egyetem + gyakornokoskodás kombót februártól, igen."


Azt szerintem már szeptembertől beválallom mert így legalább elszakadok a szüleimtől akikkel amugy sem bekes a visszony itthon. Plusz februárban nem igazán indulnak alapszakok.

jan. 3. 19:37
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Énis egyetértek azzal, hogy a barátsághoz nem csak 2 barátkozni akaró ember kell. Ha elmész mégegy tanfolyamra vagy munkahelyre akkor ott már lesz valami közös pont, és kialakulhatnak barátságok.


Bár a gyári munka attól tartok nagyon lehangoló lesz a primitív közeg miatt ami ott van. Viszont ha önköltségesen kerülhetnél csak vissza az egyetemre akkor egy ilyen 3-6 hónapos állásgaranciás bootcampet is érdemes lenn megpróbálnod. Akkor már éreznéd azt, hogy ha nem végzed el akkor bukod a pénzt és ez jelenthetne némi motiváció (pláne, hogy 3-6 hónapos célzott tanításban veszel részt és nem mindenféle fa5zságot kell tanulni, hogy meglegyen a kreditszám és 4 év az életedből ment a lecsóba.

jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"önköltségesen kerülhetnél csak vissza az egyetemre akkor egy ilyen 3-6 hónapos állásgaranciás bootcampet is érdemes lenn megpróbálnod."


Maradt még 5 szabad félévem. Ennek a költsége azért mégsem 2.5 millió forint kb...


[link]

jan. 3. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!