Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy olyan munkatárs...

Hogy lehet egy olyan munkatársat intelligensen leállítani aki főnöknek képzeli magát és folyamatosan utasítgat, fegyelmez, leb.. kötekedik?

Figyelt kérdés
jan. 8. 12:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Egész egyszerűen lesz@rod.
jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Jelezd a főnökének. Ha nem válik be, elküldöd a halál f@szára, nekem bevált.

Kamionosként dolgoztam, rakodtunk megfele indulás előtt, halál nyugodtan rakodtam Jetskivel, a fickó meg megállás nélkül kritizált meg beleugatott hogy csináljam, ez így ment kb 3 napig, mire meguntam aztán ordítva elhordtam minden sz@rnak a 10 kollegám meg a főnökség füle hallatára, azóta érdekes módon leszokott róla.

jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Kései Sirató ***** válasza:
87%

Közlöd vele, hogy:


Állítsd le magad! nem vagy a főnököm! Nem érdekel a véleményed! nem kérdeztelek! Nem látod, hogy útban vagy?


Ezeket mondanám, vagy ezek közül néhányat.

jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%
Honnan tudod, hogy nem ő lesz a főnököd valamikor?
jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Én megkérdezném, hogy "Szeretnéd te csinálni?"

• igen: "Akkor tessék, csináld, szevasz!"

• nem: "Akkor kussolj!"

jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt dolgom egy ilyen taggal. Akik közelebb dolgoztak hozzá, sokszor szóltak neki kedvesen, határozottabb módon is, hogy álljon le, majd a főnöknek is jelezték a helyzetet. Semmi sem használt. Főnökség sem volt a helyzet magaslatán, pedig többen közölték már, hogy felmondani is készek, ha nem lépnek valamit. Konkrétan annyit tettek, hogy győzködték a felmondásra készülőket, hogy maradjanak..


Én másik részlegen dolgoztam ott, mégis megpróbált velem is így viselkedni. 2x szóltam neki a magam kedves stílusában, nem ért az semmit sem. Aztán, amikor mások előtt kezdett megint így viselkedni velem, bármennyire nem vagyok rá büszke, felemeltem én is a hangom, és megmondtam neki a magamét. Olyasmiket mondtam neki, hogy:

nem vagy a főnököm, ahogy a többieké sem; szállj le a magas lóról; nem fogom tűrni, hogy így beszélj, viselkedj velem és a többiekkel sem; nézz először kicsit magadba, utána rendezkedj itt, parancsolgass itt bárkinek is; vedd már észre magad!


Mindenki meglepődött, de én magam is, viszont nagyon hatásos volt. Utána, mintha kicserélték volna, és dolgozott, mint a kisangyal, nem is volt rá panasz.

Az a baj, hogy vannak emberek, akik csak ilyenből értenek, és nem lehet kulturáltan, kiabálás nélkül megértetni dolgokat.

jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen típusúak tényleg nem értenek a higgadt, intelligens beszédből. Én is próbáltam, nem volt hatása. Csak abból értett, ha emelt hangon, nagyon határozottan beszéltem vele.
jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%

A munkája kapcsolódik a tiédhez?

Felelőséggel jár-anyagilag is az egész csoportra nézve ha valamit elbarmolsz?

Ő felel érte?

Gyakorlottabb mint te vagy?


Akkor a legjobb lesz, ha befogod a szádat, és bocsánatot kérsz tőle és nem fogsz több ezer € veszteséget megreszkirozni, mint egy ostoba kibic, aki azt hiszi huszonegy-két évesen, hogy ő "carta a spanyolviaszt, mert a szülei nem tanitották meg a normális életre.

jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
*nem csak ránézve , hanem anyagilag is az egész csoportra nézve
jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
8+ De nyugodtan bevállalhatod a több ezer €-t, de előtte aláírsz egy papírt teljes felelőséged tudatába, tanukkal, és a másik hátradől és átengedi a pályát. De az nem járja, hogy a többi ember vigye el a balhét amit te csináltál. Pusztán azért mert azt hiszed, hogy mindenkit a hátsódból rántottál ki, ráadásul értelmed nulla, gyakorlatod nulla.
jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!