Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Helyesen cselekednék vagy sem?

Helyesen cselekednék vagy sem?

Figyelt kérdés

2 Éve dolgozom gyárban, és sajnos már nem olyan jó mint akkoriban volt. Rengeteg vendégmunkás idejött, nagyon sokat csökkent a fizetésem, és már alig van magyar ember. Folyamatos állandó éjszakás műszakban dolgozom , és már szeretnék 2 év után egy jobb munkahelyet nézni. Azonban van egy kis baj. Édesanyám súlyos beteg , kórházban van és a nővérem , meg a férje jár be hozzá. Én nem tudok menni, mert egyrészt állandó éjszakás vagyok , és messze dolgozom több mint 300 km. Tervezem hogy albérletbe megyek , és vele együtt megyek át másik munkahelyre. Ha albérletbe megyek , és ha más munkahelyre mentem akkor 3 hónap próbaidő.

A próbaidőm alatt ne adj isten édesanyám meghalna , és el kell kérdezkednem a munkahelyről, a temetés miatt, a főnököm elengedne?

Ha el is engedne ezzel az indokkal, akkor később emiatt kirúghat a próbaidő alatt?.

Helyesen cselekednék , ha most a közeljövőben át megyek másik munkahelyre?.


jan. 10. 02:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj át. Emiatt kirúgni törvénytelen. A temetésre el kell engednie.
jan. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
jan. 10. 02:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennél bonyolultabb a helyzet. Próbaidő alatt ui. indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyodat. Tehát elengedni köteles, aztán másnap indoklás nélkül kirúghat.

Az más kérdés, hogy ahol ezt megtennék, ahhoz a helyhez ne is ragaszkodj.

jan. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.

Én a helyedben ezt a lehetőséget elmondanám állásinterjúkor. Ez 1 nap, max. 2. Ha ezt megértik, akkor tényleg nem fognak kirúgni. Ha meg nem értik meg, akkor föl se vesznek. Értem, hogy kellemetlen édesanyád betegségéről, várható haláláról egy állásinterjún beszélni, de én ezt tenném.

jan. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is ezt kell . Köszi a válaszod.
jan. 10. 03:06
 6/12 A kérdező kommentje:

Még annyi kérdésem lenne, hogy minden munkahelyen 3h hónapos próbaidőt adnak?.

Van olyan is , hogy 1 hónapos próbaidő? .

Ha 1 hónapos próbaidő lenne, akkor nyílván jóval előnyösebb helyzetben lennék, de így ezzel a 3 hónapós próbaidővel, nagyon húzós.

jan. 10. 03:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Megtehetném azt is, hogy nem megyek el édesanyám temetésére, ha más munkahelyen vagyok, csak akkor a nővérem , meg a férje egy életre meg fog haragudni rám. Soha többé nem láthatnám őket, és a keresztfiamat sem.
jan. 10. 03:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve jár két nap rendkívüli szabadság közeli hozzátartozó halála esetén. Ha előfordulna olyan, hogy nem akarnak elengedni vagy bármilyen retorzió ér ez miatt, akkor ne sajnáld azt a helyet! Függetlenül attól, hogy jogilag mi jár, mi adható, ha egy munkáltató így áll hozzád egy ilyen esetben, azzal még egy úton járni sem érdemes, nemhogy dolgozni neki.
jan. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A temetést semmiképp ne hagyd ki, emiatt nem is rúghatnak ki. Ráadásul van az úgynevezett temetési távollét, amit más is írt,ez egyenes ági rokon halála esetén megillet. Nem kötelező,de érdemes élni vele (nekem lelkileg jót tett anno). Nyugodtan nézz utána, törvényben le van írva. Nincs olyan, hogy nem enged el rá.

Ha mégis szemétkedne, akkor az a hely annyit is ér.

A próbaidő a legtöbb helyen három hónap, de van,ahol 6 hónap is lehet. Nekem egy hónap volt annak idején.

jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem, hogy el kell, hogy engedjenek a temetésre, de még szabadnapot is kötelesek kiadni, ha közeli hozzátartozód meghal. Onnan tudom, hogy nagymamám halt meg 2021-ben, és azon túl, hogy a beosztást át kellett variálnia, hogy eltemethessem a nagymamám, még mondta, hogy amúgy pár nap szabi erre jár, mikor adja ki?

Ez kb olyan, mintha megbetegednél, vagy kitörnéd a bokád próbaidő alatt. Arra is el kellene engedniük. Ha emiatt kirúgnának, majd találsz más helyet. Nem is érdemes olyan helyen maradni szerintem, ahol az ilyesmit nem értik meg. Ha próbaidő alatt elküldenének emiatt, akkor eleve nem is érdemes ilyen cégnek dolgozni.

jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!