Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok nemtörődöm anyuka,...

Én vagyok nemtörődöm anyuka, vagy a férjem cselekedne helyesen?

Figyelt kérdés

Céges miklulás bulin voltunk. Rengeteg gyerek, rengeteg felnőtt.

1. szituáció: vannak ugye trehány felnőttek akik az ott elfogyasztott étel/ital maradékát nem dobják a kukába, hanem ott hagyják az asztalonn, padon stb. A lányom megtalálta az egyiket és egy kicsit magára borította. Férjem már jön puffogva, hogy milyen emberek vannak, legszívesebben mindegyiknek szólna, hogy micsoda dolog ez. Én meg mondtam neki, hogy a vvilágot nem tudja megváltani, neki kell figyelni a saját gyerekére, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe.

2. szituáció: Lányom még picike (17 hónapos). Kis műanyag játszóházban játszott és nagyon szereti az ajtókat/ablakokat nyitogatni. Volt ott egy nagyobb kisfiú is aki meg teljes erőből csapkodta az ajtót, nem egyszer a lányom kezére, és lökdöste is. Szülei sehol. Én rászóltam a fiúra, hogy hagyja abba, ne csinálja. Nem igazán jutott el az agyáig... Férjem meg már fenhangon szidalmazta az anyukát amelyik nem tud figyelni a gyerekére. Tulajdonképpen igaza volt, de annyira nem szeretem amikor ilyet csinál, hisz meg lehet oldani másképp is.

Ti mit tettetek vlna hasonló szituációkban?


2012. dec. 3. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaza van a férjednek is,de azért nem kell mindig pufogni,hiába kicsi a gyerek attól még Ő borította magára,attól,sajnos sok ember trehány ezzel nem lehet sajnos mit csinálni,figyelni kell jobban a gyerekre,ha meg magára borít valamit akkor szépen letörölni nem idegeskedni.A másik valószínűleg a szülei nem nevelték meg rendesen a gyereket,hogy így bánik a kisebbel itt jobban igaza volt a férjednek.
2012. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettőtöknek igaza van. Én is hasonlóan gondolkodom, mint te, inkább csendesebben oldanám meg az ilyen szituációkat. De a férjednek is igaza van, te is igazat adsz azért neki. Viszont kettőtöknek kell megbeszélni, hogy mikor milyen szituációban emelje fel a hangját jobban. Hasonló szituációban biztos csitítottam volna a párom, de közben igazat is adtam volna neki és nem csak azért, hogy lenyugodjon kicsit.
2012. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem is mindkettőtöknek igaza van. a különbözőség abból adódik,hogy mindenki más és ez így van rendjén. a dolgokat is másképp oldjuk meg, másképp kezeljük. a párod hangosabban kezeli,míg te elfogadóbb vagy. hát ez van, hadd hőbörögjön :)
2012. dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöknek igaza van, csak mindenki a saját vérmérséklete szerint oldja meg a problémáit. Mivel különbözőek vagytok, érdemes jobban odafigyelni a férjedre, és megbeszélni vele a különböző szituációkat. A kislányod még pici, de ha jön a dackorszak, lehet, hogy össze fogtok kapni miatta egy párszor, mert különbözőképpen látjátok a dolgokat. Meg kell tanulni közös nevezőre jutni, hogy a lényeges dolgokban egyetértsetek. Az én férjem is ilyen, de én már nem foglalkozom vele, mit morog ilyenkor magában, hagy mondja a magáét, ezzel ki is ereszti a gőzt magából.
2012. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbálom neki mondani, hogy úgysem tudja megváltani a világot, attól hogy hangoskodik nem lesz jobb. Jó persze az ő lelkének lehet, hogy jobb, de azért a kislányunkat is féltem. Ne ezt tanulja meg. Örülök amúgy, hogy így kiállna a lányunkért (neveletlen gyerek esete), csak szerintem kicsit túl agresszív.
2012. dec. 3. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt én értem, de nem jobb lenne vele megbeszélni, neki elmagyarázni?

Amúgy a 2. esetben én is és a férjem is kiálltunk volna a vallásunkból és nem tette volna ki az ablakba a gyerek se, se a szülője, ha többször is rácsapta volna a lányomra az ajtót/ablakot. 16 hónapos lányunk van.

2012. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én próbálom mondani neki, de mintha falnak beszélnék. Amúgy persze én sem hagytam a kisfiúnak a csapkodást, rászóltam ahányszor kellett, de azért a férjem szerintem egy kicsit agresszív volt már.
2012. dec. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!