Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirughatnak / beperelhetnek...

Kirughatnak / beperelhetnek ezért?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tanulni a Power BI-t és készitettem egy rettentően részletes interaktiv vizuális reportot BI-ban a cég éves teljesitményéről. Benne van minden adat a legrészletesebb infókig lemenve. Termelés, eladás, vásárlás, kliensek, beszállitók, árak, költségek stb. Mivel új vagyok a Power BI-ban nem tudtam, hogyan működik a fájl. Ha meg akarom osztani valakivel a source fileokat is el kell küldjem, vagy elég a pbix fájl? Nem fog csak egy üres reportot mutatni? Ekkor támadt a zseniális ötletem, hogy átküldöm magamnak a saját emailomra és otthon megnézem működike, éés hát működött. Örültem, mint majom a farkának és azon gondolkodtam milyen fasza kis program ez. Ekkor jutott eszembe: " Én most komolyan a céges emailről átküldtem egy cégen kivüli emailra a cég összes éves kimutatását végtelenül részletesen összeállitva?" Nem lesz ebből baj? Nem fog az IT department azonnal jelezni, hogy egy komoly adatlopás történt és az egyik alkalmazott konkrétan részletes belső infókat szivárogtat ki a cég működésével kapcsolatban külsős emailra?
jan. 12. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megütheted a bokádat. Teljesen jogosan.
jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderül akkor igen..


Azt neked kell tudni, hogy mennyire magas a biztonság a cégnél, de nem tűnik annak, ha egy kezdő a cégnél hozzáférést kap mindenhez.

jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ügy lezárása leginkább azon múlik, mennyire hihetően tudod előadni, hogy miért küldted el magadnak. A történet nem életszerűtlen, és le tudod vezetni a tett mögötti indokot és jóhiszeműséget, de egy fegyelmit megér a meggondolatlanság.
jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Le is csukhatnak ha illetéktelen kezekbe kerül.
jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
börtön
jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!