Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beosztott munkavállaló gondatl...

Beosztott munkavállaló gondatlan hibájáért valóban a vezetője viseli az anyagi és büntetőjogi felelősséget?

Figyelt kérdés

Időnként felröppen a munkahelyen, hogy örülnének, ha idővel egy kolléga átvenné egy terület vezetését. Azt érzem, ilyenkor lehet rám is gondolnak. De vhogy sem én, sem legközelebbi kollégám eleve nem szívesen mennénk át másik területre, és a főnökösködés sem vonz annyira, pláne ott. Szerintem a háttérben az is ott van, hogy aki most ott a vezető, eléggé tart tőle, hogy egy beosztottja miatt ő vihet el bármi balhét.

Annyit tudok, hogy a munkavállaló a gondatlanul okozott kárt félhavi fizetése erejéig kell megtérítse.* Konkrétan érdekelne (elvi szinten is), ha ennél nagyobb egy okozott kár, akkor a közvetlen vezető, vagy a felsőbb vezető(k), vagy a tulajdonos közt hogyan oszlik meg a teherviselés? Illetve ha btk-ba ütközik a munkavállaló gondatlansága, akkor igaz-e, hogy a vezetőjének kell leülnie, egyúttal priusza is keletkezik emiatt?

* Sztem igazságosabb lenne, ha csak a figyelmetlenség miatti esetekben lenne ez. Ha vki eleve úgy áll hozzá, hogy tudja, hogy mit kockáztat, de nagy ívben tesz rá, az sztem már előre megfontolt szándékosság, de úgy tudom, a jogászok azt is gondatlanságnak hívják.



jan. 12. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Munkáltató felelős a munkavállaló munkavédelméért. 1993as munkavédelmi törvény. Ha éppen a balcsin nyaralsz, eszed a sajtos-tejfölös lángost, majd az egyik munkavállalód nem vette fel a sisakját reggel és meghal egy balesetben, amkor te mész a dutyiba.
jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha a dolgozó szándékosan figyelmen kívül hagyja a munkáltató utasítását, akkor nem felel érte a munkáltató.

Szándékosságot persze nehéz bizonyítani, perelni kell hozzá.

jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Már miért ülnée a vezető a büntetést, mikor nem ő az elkövető? Ti mégis mit szívtok b+?


Egy vezető dolga mindig a munkavédelmi utasítások betartása illetve a munkaterület (ha erre nincs külön kijelölve más pl EHS) biztonságosságának szakemberrel való ellenőriztetése. De az sem mindegy, hogy csoportvezetőről, műszakvezetőről, Junior vagy Senior Shiftleader-ről beszélünk.

jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

"Már miért ülnée a vezető a büntetést, mikor nem ő az elkövető?"


[link]


Olvasd már el kérlek.


"De az sem mindegy, hogy csoportvezetőről, műszakvezetőről, Junior vagy Senior Shiftleader-ről beszélünk."


Teljesen mindegy.

Ajánlom ismét hogy olvasd el a munkavédelmi törvényt. A munkavédelmi törvény (és a hozzá tartozó 60 rendelet) nem a logika vagy a btk szerint íródott.

jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
4: És ebben hol van, hogy a vezető megy börtönbe?
jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

#4

Azt én is szeretném tudni.

jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"4: És ebben hol van, hogy a vezető megy börtönbe?"


Ezek szerint nem olvastad el. Pedig feketén-fehéren le van írva a munkáltató felelőssége és feladata.

jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
De hol, te gógyis?
febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!