Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erős izzadás miatti kellemetle...

Erős izzadás miatti kellemetlenség, ti jeleznétek a kollégáitoknak?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyem a vége fele már nagyon stresszes volt, akkoriban kezdtem el magamon szokatlan tüneteket érzékelni (az egyik ilyen a fokozott izzadás), de utána 2 hónapot otthon voltam, utána kezdtem az új munkahelyemen.

Jobban éreztem magam, de még mindig szorongtam egy kicsit.

Egyik nap a kolléganőm, aki mellettem ült, hangosan megjegyezte, hogy milyen lábszag van. Később is elhangzottak hasonló megjegyzések, mostanra pedig azt veszem észre, hogy a munkahelyemen, aki mellettem ül, az orrához teszi a kezét, ha beszélgetünk, vagy “szaglászik”, kinyitja a mellettem lévő ablakot, stb. Látom az undort némelyik ember szemében, de komolyan. Ettől persze méginkább stresszes vagyok, szorongok, nincs kedvem megszólalni, legszívesebben eltűnnék a föld felszínéről. Nagyon megalázó, mert látszik, hogy összekötik a higiénia elmulasztásával.

Leszögezném, hogy biztosan nem erről van szó. Minden este, reggel fürdök, használok dezodort, parfümöt, tiszta ruhát veszek fel, de nap közepére mégis megizzadok. Azt nem értem, hogy még ha meg is izzadok, de az illatom miért lesz rossz?

Munkán kívül nem tapasztalok hasonlót, egy ideje randizom valakivel, aki mindig megdicséri az illatom, a barátaim, családtagjaim sem tettek soha megjegyzést, és tényleg sehol nem érzékelem, hogy zavaró lenne az illatom, csak a munkahelyemen.

Elfogok menni orvoshoz, mert most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben, de addig is nem tudom, hogy közöljek-e bármit is a kollégáimmal? Soha nem volt még ilyen velem, nem tudom mit kellene csinálnom.



jan. 13. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát én váltanék. Rád ragasztottak egy jelzőt, volt nálunk is ilyen de elfelejtkeztek róla végül a többiek.


Én egészségügyben dolgozom, fújkálhatunk mi bármit, ha olyan napunk van amikor pisilni nem tudunk elmenni 12 óra alatt hát bizony nem vagyunk friss illatúak. Nyilván nincs olyan szagunk, hogy elájuljunk egymástól, meg nem vagyunk nagyon büdösek, de azért ha az ember egésznap dolgozik akkor van ilyen. Ebbe ne betegedj bele.

jan. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Stressztől izzadsz. Válts melóhelyet. Meg amit megeszel, attól is más a kipárolgásod. Pl. sok hústól.
jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is volt, szar volt a munkahely, amiatt voltam stresszes, és ömlött rólam is a víz. Vannak olyan anyagú ruhák, amik egy kis izzadságtól nagyon büdik tudnak lenni, és van olyan ami nem, gondolom az anyag összetételétől függ. Én ezt figyeltem, és ami hajlamos volt büdi lenni, azt nem vettem fel munkába. Meg vannak ilyen tapaszok, olyan mint egy intim betét, de kifejezetten ruhára való, az is fel tudja fogni az izzadságot. Én is használtam ilyet, de igazából a munkahely váltás oldotta meg a dolgot. Igaz aki ilyen típus, annál teljesen ez lehet hogy nem szűnik meg, nekem is hiába jó most a munka, ha van egy kis stressz, itt is jön az izzadás, de azért sokkal jobb most a helyzet.
jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál izzadásgátló stiftet? Nekem hatékonyabb, mint a dezodor, ez utóbbi nem akadályozza meg az izzadást, csak próbálja egy szaggal elfedni, de nem nagyon sikerül, max gyengén izzadóknál.


A párod azért nem érzi, mert talán rövidek még a találkák, nem izzadsz ennyi idő alatt, illetve nem is stresszelsz.


Amúgy azért van rossz szaga sz izzadságnak, mert folyamatosan izzadsz, nem szárad meg a bőrfelület, és ez a nedves anyag bomlásnak indul.

jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A munkahelyváltást én us javasolnám. Itt már valóban elkönyveltek valamilyennek, ebből nehezen lehet vagy sehogy kijönni. A stresszes izzadás büdösebb, mint a normál. Otthon és a pároddal azért nem jön ki ez a dolog, mert velük nyugodt vagy és természetes, nincs benned feszültség, frusztráció.
jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te magadon érzed? Hol érzed? Hónalj vagy láb? Cipőt fertőtlenítő sprayvel fújd be belül, hanyagold a műszálas zoknikat, ruhákat. Fontos, mit eszel, igyál sok vizet, lehetőleg kevés alkoholt és kávét.

A beizzadt ruháidat alaposan mosd ki, akár áztasd picit ecetben vagy mosd 60 fokon, hogy elpusztuljanak benne a baktériumok. Neten olvass utána a praktikáknak, próbáld ki, mi válik be.

Igen, az orvos jó ötlet. Pajzsmirigy probléma is állhat a háttérben. Nagyon sokat jelent a rendszeres mozgás, kiegyensúlyozott életvitel, feküdj le időben és aludj sokat.

jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam is van ilyen. Pedig mindig fürdök, dezodort használok, állandóan mosok. Ez az ecetes áztatás nem rossz ötlet, mert nekem vannak olyan sportcuccaim, amik bár még mindig tök jól néznek ki, de kimoshatatlanok. Hiába öblítőzöm, mozgáskor iszonyat büdös tud lenni.

Nálam is van, hogy melóhelyen valaki beteg annyit pofázik egyoldalúan nekem, hogy lelőni sem lehetne. Ilyenkor elönt a víz. Némely ruhám, meg iszonyat bűzölésbe kezd. Váh

jan. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso van erre direkt szer, dm-ben
jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!