Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondjak vagy ne?

Felmondjak vagy ne?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen, még mielőtt én idejöttem volna, kitalálták hogy az informatikusokat átszervezik egy másik céghez, de semmi információt nem osztottak meg az alkalmazottakkal, csak nagyon rossz pletykák voltak hogy pontosan mi is lesz. Ezért a munkavállalók 90%-a otthagyta a céget.

Ez egy állami cég, ami minisztériumoknak végzi el az informatikai ellátását. Úgy kell elképzelni, hogy "békeidőkben" minden épületben volt 5-10 informatikus, most mindenhol 1-2 van, de sajnos van ahol már nincs is egyáltalán és kész káosz van.

A cég pánifelvételbe kezdett és olyanokat is felvett, akik lényegében nem igazán értenek a munkához, csak legyenek alkalmazottak, akiket majd átlehet szervezni az új cégnek, hiszen egy üres céget mégsem lehet eladni. Így kerültem én is ide, papírom van róla hogy informatikus vagyok de semmihez nem értek mert b*sztam tanulni az iskolában. Nagy nehezen, pár hónap betanítás után képes lennék valamit csinálni, de még csak 1 hónapja vagyok és nem sokat tanultam, egyedül képtelen lennék bármit is megcsinálni.

Eddig ketten voltunk ebben az épületben, de kollégám is felmondott, úgyhogy jövőhétig még van aztán megy. Egyedül lennék az egész minisztériumra, úgy hogy azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák a munkát, meg ugye márciusig semmi jogosultságom sincs, ezért képtelen lennék elvégezni bármit is. Viszont nem fognak kirúgni, mert akkor meg 1 informatikus sem lenne az épületben. Kollégám mondta, hogy ne maradjak, mert megfogok rokkanni a munkában. Gyűlni fognak a feladatok és percenként fog csörögni a telefon, hogy miért nincs semmi kész és ordibálni fognak velem. Ja meg hát rám fogják majd kenni, hogy miattam nem tud az egész minisztérium dolgozni.

Emelett én rühellem a munkát. A fizetés OK, bár így is másfélszer kevesebbet keresünk, mint amennyit megérdemelnénk. Emellett mivel vidékről járok be Pestre, minden nap 2-2 óra oda-vissza ingázás sajnos. Reggel 6-kor elindulok, beérek 8-ra, majd 5-kor eljövök és 7-re hazaérek este. Már hét közepére haldoklom...

A baj csak annyi, hogy ezelőtt 1 évig nem volt munkám és most megint munkanélkülinek menni elég necces. Szüleim már tennék ki a szűrömet, mert elegük van, hogy ennyi ideig egy ingyenélő parazita voltam és nem akarják, hogy megint az legyek.



jan. 13. 11:54
A kérdező szavazást indított:
Mondjál fel
Ne mondj fel
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék, megvárnám, míg kirúgnak, vagy amíg találnék jobb helyet. Ez a tapasztalat tök jól mutat egy cv-ben, azt meg senki se fogja kinyomozni hogy mi volt a valódi munkád. Tipikusan az a történet amit érdemes megkozmetikázni mint eladni.
jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Max akkor mondj fel, ha van már helyette másik.
jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"semmihez nem értek mert b*sztam tanulni az iskolában. Nagy nehezen, pár hónap betanítás után képes lennék valamit csinálni, de még csak 1 hónapja vagyok és nem sokat tanultam, egyedül képtelen lennék bármit is megcsinálni."

"így is másfélszer kevesebbet keresünk, mint amennyit megérdemelnénk"


Őszintén kíváncsi vagyok, szerinted mennyit érdemelnél. Vagy mennyit kapsz most.


Amúgy amíg nem ordibálnak veled és nincs nagy stressz, addig maradj, és képezd magad, interjúzz, keress másik helyet. Akár másik szakmát, ha ez nem megy. Most már tudod, hogy tanulni kell. Jobb későn, mint soha.

jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Állami szféra, a nincs gerinced és tudsz dörgölőzni a megfelelő helyen, akkor maradj, egyéb esetben, függetlenül a jelenlegi helyzettől, menekülj.

És mielőtt valaki szóbahozná, pártállástól függetlenül)

jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Kérjél heti 2 nap home officet, nyersz 8 órát.

Az informatikusok nagy része nálunk nem jár be fizikailag az irodába, laptop+net kb. bárhonnan lehet dolgozni.


Visszatérve, ne mondj fel, vetess egy feladat ütemező rendszert, közbesz vagy bármi útján. Oda mindent fel lehet vezetni, látják a felettesek is, hogy mennyi a munka, mennyivel tudsz foglalkozni, mennyit végeztél el, stb. Időmenedzsment a kulcs.

jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!