Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmondtam nekik hogy ne...

Elmondtam nekik hogy ne legyen baj rosszul tettem?

Figyelt kérdés
A férjemmel úgy néz ki babát várunk. Jelenleg dolgozok fizikai munkát végzek emelgetek ugyhogy orvosi utasításra mellőznöm kell az emelgetést. Még nem akartam elmondani ilyen hamar mert még nincs szívhangja sem a kicsinek korai terhesség viszont hogy ne vetéljek el az emelgetéstől orvos tanácsára szóltam. Helyettesek voltak bent szóval nekik említettem meg. Előszőr nagy öröm. Majd másnap bunkó megjegyzések. Nehezükre esik segíteni elvárják h ezek utan is emelgessek. Beszólnak h miért nem védekezünk meg szegény gyerek . Egyébként anyám korabeliek ezek a nők még idősebbek is talán ,vannak gyerekeik. Ugy kezelnek mint egy idiótát mert fiatal vagyok. Meg mit anyáskodok hasonló bunkó megalázó beszólások. Már be sem akarok menni de még nem tartunk ott hogy ki irjon a doki tappenzre. De en mar nem birom felek nehogy a sok stressz miatt elvetélek. Én ezt nem bírom már egy napot sem bírok ki és még van egy pár nap a következő vizsgálatig ahol kiderül fejlődik e . Ha igen akkor ki ír ha nem akkor még rosszabb lesz .
jan. 13. 16:38
1 2
 1/17 Kitana. ***** válasza:
80%
Tudtommal a doki bármikor kiírhat a terhességgel táppénzre, nem? Vagy változott valami? Mondjuk én nem mondtam volna el senkinek, amíg nem adok le papírt róla, mert most így gyakorlatilag ki is rúghatnak azzal az indokkal, hogy nem tudod normálisan ellátni a feladatodat.
jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Nincs szivhang? Tehát epphogycsak elmaradt a vérzésed, max 5 hetes lehetsz. Kár volt szólni. Emelgetestol ennyi idős terhesen nem fogsz elvetelni, így viszont ha mégis elmenne a terhesség, nagy eséllyel hamarosan elkuldenek
jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
2 ez hülye. Na, a kettesre ne hallgass, de kb semmiben. Szerintem hirtelen fázz meg és maradj otthon úgy, hogy a munkahelyeden kikerüld az ilyen bunkókat mint a kettes. Ne izgulj vannak rendes emberek is, a kettesnek lehet nem volt gyerekszobája, meg némelyik munkatársadnak. Ne foglalkozz velük csak kerüld a szituációkat.
jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az orvos utasítására szóltam . Ő mondta hogy ne emelgessek mert magas a kockázat a vetélésre. De ezek szerint jobb lett volna csendben maradni?
jan. 13. 16:52
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ha az orvos mondta így, akkor jobb is hogy szóltál. Tudom, nem egyszerű, de sz@rd le amit az öreglányok papolnak neked. A lényeg, hogy a baba jól legyen, ha nem muszáj ne szólj hozzájuk.
jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Semmi sem lehet fontosabb jelenleg mint a születendő gyereked. Főleg nem egy vacak emelgetős munka. Jól tetted, hogy szóltál. A továbbiakban is óvd magad és a magzat egészségét.
jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Most már mindegy. Sima táppénzre kellett volna menni a következő vizsgálatig. Vagy beveszel pár lesz*rom tablettát és kibírod vagy elmész a dokihoz, megmondod mi van, és ha rendes, kiír.
jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ezek szerint jobb lett volna, ha az orvos ír igazolást, és te azt leadod a HR-esnek, és csá. Akkor nem rúghatnak ki. De most nincs ilyen, és simán akármilyen ürüggyel kirúghatnak, szóval gyorsan pótold, és imádkozz, hogy addig ne rúgjanak ki.
jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Hármaska, magadat hülyézd le.

1.Nincs terhesség, amíg nincs szivhang.

2. Nem vetél el 5 hetesen attól, hogy nehezen emel - egyrészt még nem is agyazodott be az embrió, másrészt nem tudni menni szerinte a nehéz.

3. Innen nézve ha mégsem terhes, kb azonnal ki fogják rúgni

jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#9 igaz nem nekem válaszoltál, de arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy az orvosa utasítására nem emelget a munkahelyén
jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!