Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt a legkínosabb vagy...

Mi volt a legkínosabb vagy legmegalázóbb állásinterjús élményed?

Figyelt kérdés

jan. 22. 12:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Titkárnői állásra jelentkeztem, aztán a munkával kapcsolatos elvárások megbeszélése után bejött egy negyvenes nő is, és mindenféle magánéleti kérdést tett fel. Mikor visszakérdeztem, hogy miért lényeges tudnia, hogy tudok-e főzni, kiderült, hogy félállásról van szó, vagy 3/4 állásról, mert igazából ennek a nőnek a gyerekeire kellene vigyázni. Mondtam, hogy így nem szeretnék jelentkezni, mert nem pesztonka akarok lenni, de elkezdett magyarázni arról, milyen cuki gyerekei vannak és menjek át vele a lakására, ahol be is mutat nekik. Mondtam újra, hogy nem érdekel az állás, de nem fogta fel, képeket akart mutatni a telefonján arról, ahogy a gyerekek kutyákkal játszanak... Hát itt már nem vártam választ, csak eljöttem.
jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Metionin ***** válasza:
90%
Köszönés helyett a nő egyből azt kérdezte, hogy hány éves vagyok, majd azt, hogy mikor szülök. Először komolyan azt hittem, hogy összetéveszt valakivel, aki terhes vagy ilyesmi, de kiderült, hogy ő csak a "lényegre tért". Miután közöltem, hogy nem lesz gyerekem, elkezdett előadást tartani, hogy az élet értelme a szülés, kb. 3 mondat után felálltam és elmentem.
jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Több száz kilométert utaztam a megbeszélt interjúra, majd kiderült, hogy elfelejtették és a kolléga sem volt bent az irodában.


Egy másik helyen meg nekem kellett közölnöm, hogy a feladatra teljesen alkalmatlan személyt keresnek, miután kiderült, hogy az elvégzendő munkának köze nincs az álláshirdetésben lévő elvárt ismeretekkel.

jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljes névvel kezdte szidni nekem a HR-es, és az igazgató azt a volt munkaerőt, aki felmondott, majd átment a szomszéd utcai konkurenciához, más beosztásba, de jobb bérért. Elég kellemetlen volt, akkor is, ha csak valamilyen pszichológiai trükk volt, hogy lássák a reakcióm erre a fordulatra.
jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Egyik kezemben papírok (még interjú előtt lefénymásolták a bizonyítványokat, mondták bent le kell adni), a másikban a kabát, mappa, mikor behívtak egy nő jött elém, nyújtotta a kezét, azt hittem a papírokat akarja, odanyújtottam, erre ő mondja, csak bemutatkozni akart, érdekes elgondolás volt, mikor láthatta, hogy mindkét kezem tele, épp beléptem, lecuccolni se volt idő. Azt hittem valami hr-es, már így is 4-en ültek szembe, a munkáról kiderült, hogy 8 órában másolni, scannerni kellett volna, ahhoz képest nagy feneket kerítettek az interjúnak, vagy nagyon ráértek, hogy ennyien ültek ott, nem engem választottak, de nem is bántam.
jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Az első körben arról kérdezgettek, hogy a párommal mennyi ideje vagyunk együtt és szerintem hol leszünk 5-6 év múlva, nagyon gondosan ügyelve arra, hogy ne kérdezzenek rá nyíltan, mikor akarok elmenni szülni. Második körben beültettek egy tök üres tárgyalóba, negyed óra múlva bejött egy fiatal férfi, hogy én mit keresek ott, az interjúk nem ott vannak. Meglepődtem, mert nem magamtól mentem be oda, dirket bekísértek. Felálltam, hogy akkor fogom a cuccom és megyek a másik szobába, erre a férfi elkezdett röhögni, hogy jaj ne higgyek neki, itt van az interjú, csak azt tesztelte, hogy mennyire reagálok jól a poénokra, mert itt ilyen a társaság. 😅

A második körhöz képest hamar felhívtak, hogy arra a pozícióra, amire jelentkeztem, nem vesznek de mivel nagyon türelmes embernek gondolnak, a panaszkezelőkhöz mehetek interjúra. Azt megköszöntem, de oda nem mentem el, az nagyon nem akartam lenni.

jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Kitana. ***** válasza:
88%
Visszagondolva annyira nem gáz, vannak ennél rosszabb sztorik, de akkor ott hülyén éreztem magam, álláshirdetésben 1 év tapasztalatot kértek adott munkára, nekem volt kb ~1-5-2, erre a nő ott sajnálkozott, hogy hát jaj, ez nagyon kevés, most ezzel mit kezdjen, ők ide nagyon profi embereket keresnek akiket nem kell tanítgatni, gyakorlatilag a CV-m lesajnálásából állt az interjú😂 (Ami már második kör volt, nem ott látta először.)
jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Fú, hát ahogy olvasom itt a kommenteket, ezek szörnyű hányadék emberek mind. Le is köptem volna a luvnyát, aki a szülésről beszélt. Tehát ha egy nő szülni szeretne a közeli vagy távoli jövőben, azt azért nem veszik fel. Ha már van gyereke, akkor azért nem. Ha soha nem akar szülni, akkor meg egy gonosztevő, hogy nem abban látja élete értelmét és azért nem. Akkor így hogy szüljék tele a nők a Kárpát medencét? Nem baj, jól felszaporodik a c-type aztán azok majd dolgoznak nekik, mint a kis angyalok.
jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Nőként mindig téma volt, hogy van-e gyerekem, ha nincs, akkor van-e férjem/párkapcsolatom, és kb. mikor szülök, mindegy, hogy 20 vagy 35 évesen mentem interjúra. Volt, ahogy nagyon finoman bebugyolálva, volt, ahol nyíltan. Éltem Londonban, ott 2 helyen dolgoztam, egyik interjúztatás alatt sem merült fel a magánéletem, a kérdést, hogy van-e gyerekem a felvételem UTÁN a HR tette fel, amikor a különböző kedvezményekről egyeztettünk.


Sokszor volt, hogy az interjúztató láthatóan akkor vette kézbe a CV-met először, ami szerintem nagyon kínos NEKI (irodai, összetett munkákról beszélünk), sokszor ebből persze olyan kérdések is sültek ki, hogy az én fejem égett... ültem sokszor az asztal másik oldalán interjúztató szerepben is, ilyet soha nem csináltam, pedig nem mindig vagyok az összeszedettség mintapéldánya.


Egyik kedvenc példám: irodavezetőt kerestek, sok konkrétum nem volt a hirdetésben. Megvárakoztattak (sokat, 10-15 percet), majd mikor már ott ültem még telefonon megbeszélt valamit valakivel. CV-met ott kezdi olvasgatni, láthatóan fogalma sincs, mit csináltam eddig, de olyan szinten, hogy rácsodákozik, hogy 4 évet éltem Londonan, onnan költöztünk haza. Majd megpróbálja elmondani, hogy mi lenne a munkakör lényege, de nem sikerül. Talán olyasvalaki, aki a lent üldögélő 4-5 hölgyet kordában tartja, irodát vezet és kifelé kommunikál, amikor 2 összetett mondatnál többet kell mondani, ennyit tudok kibogozni, de hogy a cég PONTOSAN mit csinál, az nem derül ki. Fizetési igény - nem tud még csak sávot sem, nagyságrendet sem mondani, nyilatkozzak én. Mondok egy sávot, persze juttatási csomagtól függ stb. OK, majd jelentkeznek. Másnap hív egy nő az irodából, hogy be tudnék-e menni próbanapra. Persze, mikor és mennyi lesz a fizetés, hogyan intézzük. Nem szoktak fizetni a próbanapért. Én sajnos csak úgy tudom vállalni. De csak 4 óráról lenne szó. Megy a huzavona, na jó, megkérdezi a tulajdonost és visszahív. Mondom legalább arról nyilatkozzon, hogy a fizetési sávomhoz mit szól, mert úgy nem szeretnék próbanapra menni, hogy mondjuk a minimum kérésem sem tudja megadni. Visszahív, hogy hát a fizetésről előre nem tud nyilatkozni és nem fizet a próbanapért. Megköszöntem, de nem éltem a lehetőséggel.


Másik kedvencem a k*rvaelegáns, ingatlannal foglalkozó iroda, fejvadász hív be, telefon majd személyes kör. Elegáns cipő, elegáns szövetnadrág + blúz. Rákérdez, hogy ugye majd a céghez a személyes interjúra elegánsabban fogok menni ha továbbjutok? Feladatok kb. oké, fizetés valóban szép kerek, de a munkaidőnél kiderül, hogy minden reggel nagyon pontosan 8kor nekem kell nyitnom az ajtót, nincs másnál kulcs, nincs rugalmasság, nem késhetek 5 percet sem, és délután IGYEKEZNEK 17-ig végezni mindennel, de ha 19-kor még tart egy megbeszélés mondjuk egy komoly befektetővel, hát azt nem fogják félbeszakítani, azt meg kell várjam, nekem kell zárni is minden nap. De azzal lehet számolni, hogy ha ilyen késő délutáni megbeszélés van, akkor arra az estére inkább ne szervezzek programot. Mondom hát ez azért így nem annyira süti, erre azt mondja a 60 körüli nő, hogy "de hát Önnek nincs gyermeke, így rugalmasan tud ehhez alkalmazkodni"! Még akkor függőben volt 2 másik pozi, úgyhogy valahogy nagyon finoman fogalmaztam meg az ellenvéleményem. Behívtak végső körre a céghez is, de oda már nem mentem, addigra felvettek máshová. :D

jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

> "Majd megpróbálja elmondani, hogy mi lenne a munkakör lényege, de nem sikerül. Talán olyasvalaki, aki a lent üldögélő 4-5 hölgyet kordában tartja, irodát vezet és kifelé kommunikál, amikor 2 összetett mondatnál többet kell mondani, ennyit tudok kibogozni, de hogy a cég PONTOSAN mit csinál, az nem derül ki."


Mondjuk már ez is önmagában ciki, amikor úgy jelentkezik állásra a munkavállaló, hogy a cégről halvány lila gőze nincsen. Így hogyan tudja egyáltalán eldöteni, hogy képes lenne-e elvégezni a munkát? Ahhoz legalább tudni kéne annyit, hogy a cég milyen körben tevékenykedik. Hozzánk is számtalan ilyen alak szokott jönni, aztán mindig rácsodálkoznak, hogy mi nem pékség vagyunk meg autószerelő műhely.

jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!