Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is furának tartja ha...

Más is furának tartja ha jönnek új kollégák egy munkahelyre ( iroda ) és nem beszélnek a közvetlen mellette ülővel egy szót se?

Figyelt kérdés
Tudom kezdhetném én is a beszélgetést de nem tudom, én úgy vagyok vele ha valahova megyek akkor én kezdek el beszélni a többiekkel. Ti hogy látjátok?

jan. 22. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha új, nem neki kell nyitnia, hanem be kell őt vezetni a társaságba. Amúgy nem fura.
jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Komolyan mint az óvodában...

Mert ha megszólítanád, belehalnál?

Ha hozzánk új ember jött, mindig kedvesen fogadtam, mondtam ha kell segítség szóljon stb.

Mit kell ezen rugózni, hogy ki szólítsa meg hamarabb a másikat?

Ez kb olyan mint a nyugdíjas szomszédaink, akik folyton azt figyelik, ki köszön először a másiknak, mert szerintük a fiatalabbnak illik megszólitani az idősebbet. Tehát ha ő meglát engem, és én nem veszem észre hamarabb, nem köszön, hanem kibeszél másoknak, milyen bunkó vagyok.

Jaj ezektől az emberektől már frászt kapok. :(

N

jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Én is úgy gondolom, mint az előzőek.

Nektek kellene oldani a szorongást benne. Ő van új helyen, mit pofázzon már az első nap.

De egyszerűbb nektek ezt lehasítani, és gyártani egy olyan narratívát, hogy őt biztosan nem érdekli a munka sem, ha egyszer nem kérdez.

jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értelek titeket is, én szerintem viszont fordítva is ugyanígy igaz. Mindkét irányból nyitni kell, de aki valahova odamegy és nem szól ahhoz aki mellett ül is furcsa. De jogos amit írtok nyilván.

És nem pofázni kell csak röviden barátságosnak lenni.

Mindegy szerencsére home office van így csak ritkán kell látni őket.

jan. 22. 13:21
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Neki meg az a fura, hogy ott van vadidegenek között és egész nap senki nem szól hozzá egy szót sem.
jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5# na ezaz :D
jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
lehet az az ok hogy 2-en jöttek át egy másik helyről és akkor így elvannak...végülis ....
jan. 22. 13:49
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Neked nem lennék a kollégád..
jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Na mint nálunk, amikor új voltam egy irodai munkahelyen. Egy-két nő úgy nézett rám, mint egy gyilkosra, hogy hogy merészeltem én odamenni közéjük dolgozni.
jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Fordítva szokott ez működni, a régiek szoktak beszélgetést kezdeményezni az új max kérdez (ez hol van, hogy működik az stb).

Viszont nekem volt olyan munkahelyem, ahol ott volt már régebb óta pár kolléga. Egész nap ültek teljes k . ssban.

Kérdem én, mi a francnak járnak be, ha k . ssban akarnak ülni? Csöndben ülni otthon is lehet. Miért nem mennek home office? (Persze én mentem volna home officeba, ha lehetett volna)

El is jöttem onnan még próbaidő alatt.

jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!