Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is furának tartja ha...

Más is furának tartja ha jönnek új kollégák egy munkahelyre ( iroda ) és nem beszélnek a közvetlen mellette ülővel egy szót se?

Figyelt kérdés
Tudom kezdhetném én is a beszélgetést de nem tudom, én úgy vagyok vele ha valahova megyek akkor én kezdek el beszélni a többiekkel. Ti hogy látjátok?

jan. 22. 12:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Én meg DOLGOZNI járok a melóhelyre, nem cseverészni.

A halálom olyanokkal egy légtérben lenni, akik a semmiről pfáznak félórán keresztül - aztán meg persze problémáznak, hogy jaj, túlórázni kell.


Érdekes, én pl sohasem túlóráztam. Inkább tartsanak antiszocnak (nem vagyok az), mint egy csomó időt elcs.sszek a felesleges small talkkal.

jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Munkaköri leírásodban nincs benne az újak bevezetése, beilleszkedésének segítése, oktatása? Mert ha igen, akkor annak az is része, hogy TE kezdj velük szóba elegyedni.
jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

"én úgy vagyok vele ha valahova megyek akkor én kezdek el beszélni a többiekkel"


Én úgy gondolom, hogy az őslakosok feladata bevezetni az újoncot a törzs mindennapjaiba. Nyilván, ha az újonc magától is kezdeményez, az kiváló, de hatalmi pozícióban te vagy.

jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

11 a kérdés itt csak az hogy minek jársz be?

Fölöslegesen használod a bkv-t/autót, szennyezed a Földet, fölöslegesen tartanak fent miattad egy iroda-monstrumot, amit gondolom szépen fel is fűtenek télen.


Az ember egy irodába max szocializálódni járjon, esetleg a munkával kapcsolatos problémák hatékonyabb megbeszélésére, ha csöndben akar dolgozni, ott a HO.

jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
92%
Még nem ismeri az "erőviszonyokat" addig nem tudja kihez hogyan álljon.
jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy az egyik leghétköznapibb indok az ilyen hozzáállásra az újak részéről, hogy nem tudják, azért nem szólnak hozzájuk a régiek, mert bunkók, mert nem akarják, hogy zavarják őket, vagy mert annyira elfoglaltak, nincs idejük beszélgetni.

Ezt a ködöt csakis a régiek tudják eloszlatni, te vagy a házigazda, neked kell egyelőre vendégül látni az újat.

Sajnos én azt tapasztalom hogy ez a fajta "vendégül látás" egyre inkább kezd kikopni, és nem csak a munkahelyeken. Valamikor a vendégszeretetéről volt híres ez a nép, ma már ritkaságszámba megy, vendéglátóhelyen, magánéletben, munkahelyen ez a fajta kedvesség.

jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!