Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire nehéz manapság...

Tényleg ennyire nehéz manapság munkát találni? Nem értem..

Figyelt kérdés

Nincs diplomán az tény, viszont úgy gondolom, hogy egy nem rossz végzettséggel rendelkezem (érettségi + irodai informatikus (amolyan középfokú OKJ szint) informatikai rendszerüzemeltető/rendszergazda, ez egy technikusi képzettség)), de több, mint fél éve semmit sem találok ezzel.


Köszönhetően leginkább annak, hogy Kelet-Magyarországon lakom. Gyakorlatilag semmi lehetőségem nincs.


A legközelebbi gyár is több óra utazásra van tőlem, napi 12 óra, 2 műszakban. Egy kikötésem van munkával kapcsolatban: nem szeretnék éjszakázni. Ez az egyetlen dolog, amit nem tudok elviselni. Problémáim vannak az alvással (felébredek elég sokszor) és a 12 órás munkarend éjszakázással még jobban felborítaná ezt és nem szeretném tönkre tenni magam 20 évesen..


Beadtam már a létező összes helyre szerintem az önéletrajzom. Nyilván elsősorban a szakmámmal szeretnék elhelyezkedni, de azt vettem észre, hogy tök mindegy hová adom be, az esetek 95%-ban vissza sem jeleznek, a maradék 5%-ban pedig HA eljutok az interjúig, akkor a szokásos: "Pár hét múlva visszajelzünk." szöveg jön mindenhonnan, és természetesen nem érkezik visszajelzés.


Nem gondolnám, hogy velem lenne a probléma, mármint igényes vagyok magamra és úgy gondolom, hogy a kommunikációmmal sincs baj. (többször is megkaptam már, hogy a korosztályomhoz képest jóval érettebb a gondolkodásom)

Tanácstalan vagyok és csalódott. Szerencsére a családom támogat, szóval nem arról van szó, hogy ha nem találok munkát akkor éheznem kell és nincs hol laknom, de ez sem működhet az örökkévalóságig.. Egy ideig elnézem ezt, de nekem sem a legjobb érzés másokra támaszkodni, még akkor sem, ha ez a szüleimnek nem esik terhükre.


Komolyan már azon a szinten vagyok, hogy beállok a honvédelemhez, oda 8 általános kell, Br 700 ezer feletti a fizetés (elvileg.., bár e felől is vannak kétségeim) és egy "betanított" munka..


A másik opció, hogy elköltözöm valahová, viszont ott meg az albérlet ára a buktató és konkrétan nem érné meg sehogyan sem. Nézelődtem már, és Budapesten elég sok lehetőségem lenne ezzel a szakmával, de szerintem a fizetésem harmadát, sőt, inkább a felét elvinné az albérlet ára.

Nem tudom mennyivel lenne jobb a helyzet egy diplomával. Gondolkoztam már, hogy levelezőn elvégzek valamit, mert nem áll tőlem messze a szorgalom és kitartás, de szkeptikus vagyok ilyen téren nagyon, hisz számtalanszor hallottam már azt, hogy van, aki diplomával sem tud munkát találni. (kb 360-380 pontom lenne a legtöbb szakon, ami nem jó, de nem is vészesen kevés. A legtöbb szakra elég lenne)


Fogalmam sincs mihez kezdjek magammal, semmi lehetőségem nincs. Az egyedüli elfoglaltságom egész nap, hogy elmegyek edzeni és ennyi, ha ez nem lenne, akkor nem tudom mi lenne velem.. (meg az itthoni házimunkában való segítség)



jan. 24. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%

Az irodai (csokos) melok, ahol melegben ulsz irodai szekben, a munkaidod egy reszeben a netet bujva, az korlatos. Csak rokonok, ismerosok. Ez van.

Amugy nincs olyan magyar telepules, amelyikhez tobb oranyi utazasra van a legkozelebbi varos ipari parkkal.

jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%

"Nézelődtem már, és Budapesten elég sok lehetőségem lenne ezzel a szakmával, de szerintem a fizetésem harmadát, sőt, inkább a felét elvinné az albérlet ára."


Ahogy másnak is.

Üdv a valóságban.


"Gondolkoztam már, hogy levelezőn elvégzek valamit, mert nem áll tőlem messze a szorgalom és kitartás, de szkeptikus vagyok ilyen téren nagyon, hisz számtalanszor hallottam már azt, hogy van, aki diplomával sem tud munkát találni. (kb 360-380 pontom lenne a legtöbb szakon, ami nem jó, de nem is vészesen kevés. A legtöbb szakra elég lenne)"


Figyelj, értelmes srácnak tűnsz. A diplomások életkilátásai fényévekkel jobbak, ez statisztikai tény. Lenne pontod, eszed, motivációt, fiatal vagy, de nem mersz belevágni, mivel néhány random szerencsétlen szerint hülyeség? Gratulálok.



"Fogalmam sincs mihez kezdjek magammal, semmi lehetőségem nincs. Az egyedüli elfoglaltságom egész nap, hogy elmegyek edzeni és ennyi, ha ez nem lenne, akkor nem tudom mi lenne velem.. (meg az itthoni házimunkában való segítség)"


Maradj a világvégi faludban, abból még rossz nem lett, hallgass az összes szerencsétekre, aki szerint az albérlet kidobott pénz, és ne tanulj, mert úgyse kapsz munkát. Gyúrj, szedj össze valami ronda dagadt helyi csajt aki két év múlva már dupla annyi kiló lesz, elkezdhetsz inni is, és éled az idillt.

jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
tl;dr
jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

Leírtad a magyarázatot: eleve kevés az ilyen lehetőség abban a régióban, és ami van, szerintem találnak arra egy diplomást.


Szerintem amúgy nem ördögtől való a katonaság. Tudtommal arra még plusz pontot is kapnál valahol felvételin, ha ezen múlik, bár nem tudom, a mostani rendszerben is működik ez.


De egyébként persze másnak sem egyszerű: én informatikusként munka mellett kerestem munkát az elmúlt másfél évben. Nem csak kevés lehetőség volt, de sehová nem vettek fel. Nem volt olyan régen, hogy munkát kelljen keresnek, szóval van összehasonlítási alapom, tényleg nem volt mostanában annyi lehetőség. Viszont az utóbbi hónapokban legalább beindult valami, de nem tudom, mennyire érvényes más területekre.

jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
9%

Ha szeretsz gyúrni és megy az angol, meg jól is nézel ki, akkor indíts yt csatornát.


mint pl a NEXT Workout


több pénzt fogsz vele keresni, mint bármilyen diplomával.

jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Igen,nehéz. Nagyon. Még Budapesten is
jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Itt élek én is a keleti gettóban.

A propaganda ellenére sincs normális munkahely és normális életet biztosító fizetés.

Vagy megalkuszol, vagy nincs munkád.

Én okádok ettől az egésztől. :(

jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Videken igen, sajnos
jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha szakmaban akarsz dolgozni, akkor fel kell menned pestre.

Ott fogsz talalni

jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Munkát nem. Jó munkát nehéz.
jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!