Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha nem találok...

Mit tegyek, ha nem találok munkát, nem tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
December közepén elvesztettem a munkámat, azóta folyamatosan nézem az álláshirdetéseket. Sajnos, elég kevés tapaszlatom van, egy munkaerő-kölcsönző cégnél dolgoztam másfél évet, majd rövid ideig egy fejvadász cégnél. Körülbelül 20 helyre jelentkeztem, viszont csak 1 interjúm volt, innen nem kaptam visszajelzést. Kezdek nagyon elkeseredni.

jan. 26. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Ez sajnos ilyen. Ha 20 helyre jelentkeztél és abból volt egy interjúd, akkor jelentkezz még 20 helyre és megint lesz interjúd. Minél több helyre jelentkezz. Az álláshirdetésekben úgyis vagy tök ködösen fogalmaznak, vagy gyönyörűen körbeírnak mindent csak az első napon kiderül, hogy abból semmi nem volt igaz. Végül lehet, hogy egy olyan hely lesz az igazi, ahova először nem is akartál jelentkezni. A munkaerő-kölcsönzőnél nem tudnak neked valamit felajánlani?
jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 50-100 közötti helyre jelentkeztem és ebből 5 en hívtak be interjúra. Sokra kell jelentkezni.
jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj egyetlen percet sem ajánlatok beérkezésére. Minél több - neked megfelelő - helyre jelentkezz! A HR-es a leglinkebb állatfajta, - még az sem igaz, amit gondol, nemhogy az, hogy keresni fog, amikor ezt a szemedbe mondja! Nem kell várni senkire!
jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jelentkezz, bombázz minden céget önéletrajzzal, engem volt hogy két hónap után hívtak fel, hogy aktuális-e még.

Amúgy meg a tapasztalatom az, hogy ha van ismerős vagy rokon egy cégnél, akkor rajta keresztül helyezkedj, nagyobb cégeknél egy hulladék a HR, felvesznek valami buta p*csát, de nézzen ki jól, oszt ennyi. Én a mostani helyemre úgy jutottam be, hogy jelentkeztem egy másik alacsonyabb pozícióra, azt visszautasították, majd egy ismerős ismerőse vitte be a pályázatom, ahol a részlegvezető azonnal fel is vett, megkerülve a HR-t. Ennyit a magyar hulladék HR-esekről...

febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!