Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóljak a főnökömnek, hogy...

Szóljak a főnökömnek, hogy véletlenül több pénzt adott?

Figyelt kérdés
Tavaly decemberben meghalt anyukám, és a főnök felajánlotta, hogy ha szeretném akkor ad még egy hét fizetetlen szabit. Örültem neki, elfogadtam. Aztán most januárban kaptuk a decemberi fizut, és ugyanannyit kaptam, mintha végigdolgoztam volna a hónapot.

jan. 27. 16:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Szólj neki.
jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Én szólnék neki, a lelkiismeretem mitt, aztán hátha nem kell visszaadnod.
jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Persze, szólj, kérdezd meg, hogy mi legyen. Ha nem szólsz akkor meg xarban leszel, hogy hallgattál, ha rájönnek valahogy.
jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk így teszteltek le egy új kollégát.Tizenkétezerrel többet adtak neki, de ő átszámolás után fogta a többletet és ment a főnökhöz.

Mikor visszaadta,azonnal határozatlan lett a szerződése és nekiadták a 12 ezret is.Ez kb tizenöt éve volt, amikor ért még valamit a pénz.De a tisztesség fontosabb szerintem, így szólj neki !

jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképpen jelezd felé, sokkal jobban jársz, mintha ő jön rá.

A bizalmi együttműködésnek az az alapja, hogy korrektek vagyunk egymással (főnök-beosztott).

jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%
Szólj!
jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
0%
Ha szólsz érte az olyan mintha a bukasra álló diák dolgozatánál véletlenül elszamolta volna a ponthatart a tanár, és egyes helyett kettest írt volna rá. Erre megy a diák, és szól, így elvesztette az esélyét hogy ne bukjon meg. Remélem érted.
jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%
7. És mi van, ha a tanár nem javítja át a jegyet? Remélem érted.
jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképp szólj neki erről. Én is így tennék, szintén a lelkiismeretem miatt. Aztán majd elválik a különbözet sorsa, de biztos vagyok benne, hogy nagyon értékelni, becsülni fogja a becsületességed.
jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon meglepett - POZITÍVAN - hogy a válaszolók, egy kivétellel a becsületes megoldást javasolják.

Szerintem is ez a helyes, mert vagy direkt tesztelnek, akkor nagy pofáraesés, ha utólag vissza kell fizetni, meg rájönnek, szeretsz a zavarosban halászni, vagy tényleg tévedés, akkor a fönöknél elöny, hogy becsületes vagy, és nagy valószínüséggel még a pénzt is megtarthatod. (Ha nem, akkor is jó pontot szerzel!)

jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!