Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ő ajánlotta fel, hogy...

Ha ő ajánlotta fel, hogy elvisz dolgozni, akkor most minek kér pénzt?

Figyelt kérdés
kb másfél éve egy munkatársam felajálotta, hogy járjunk együtt dolgozni, majd ő elvisz autóval, mert mindketten ugyanabból a faluból ingázunk. A város 8km, szóval nincs túl messze, azelőtt biciklivel jártam. Múlthéten a hazaúton megálltunk tankolni, és kérdezte, hogy nincs nálam pénz? Pont 3ezer volt nálam, azt odaadtam és megtankolt. Azóta eltelt egy hét, de a pénzt még nem adta vissza. Talán elfelejtette? Vagy úgy van vele, hogy azt ajándékba adtam?

jan. 27. 18:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Értem, de ha csak azt nézed, hogy ezalatt nem kopott a gumi, meg a fékbetét a biciklin, meg nem kellett a láncot olajozni, elemet venni a lámpádba, stb, már megérte.
jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Te is az a típus vagy, aki a szívességet elvárja vagy magától értetődőnek veszi, de ha valamiféle ellenszolgáltatást kell nyújtani, már fel van háborodva.
jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyire megsértődtél azon, hogy másfél év ingyen furikázás után sz@ros háromezer forinttal be kellett szállnod a tankolásába, mehetsz szépen bringával ezután is.

Legalábbis én biztosan ezt mondanám neked a helyében, ha ezek után számonkérnél 3000 ft miatt.

jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
El nem tudom képzelni hogy ez valós legyen, ekkora szarrágó nem leet senki mint a kérdező.
jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem csak egyszerűen nem is gondolt arra, hogy mikor rábólintasz, hogy oke vihet téged is, eszedbe sem jut megkérdezni, hogy mennyivel szállj be. Nyilván költséghatékonyság miatt kérdezte, osztoznátok a benzinen. Ekkora paraszt nem lehetsz.

Méghogy nem visz mindennap, mert csak 5 napot dolgoztok..te nem vagy komplett.

jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
De akkor is mondhatta volna, hogy azt a pénzt az ingázásért kéri. így, hogy tankolni kérte, szerintem értelemszerüen kölcsönnek minősül.
jan. 27. 20:16
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem pár ilyen embert, akik valamilyen nekik nyújtott szívességről azt gondolták, hogy az nekik jár, és amikor be lett szüntetve vagy valamiféle viszontszolgáltatást vártak volna el tőlük, még ők háborodtak fel.

Itt is emlékszem egy olyan kérdésre, hogy a kérdező éveken át babaruhákat kapott kölcsön egy rokonától, de amikor a rokon nem neki, hanem másnak kezdte adni a babaruhákat (mert jóformán semmilyen hálát nem kapott érte), még ő vált szemétté a kérdező szemében.

Mindig kíváncsi voltam, bár érteni sosem értettem, pontosan mi jár az ilyen emberek fejében.

jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Egy erkölcsös ember ilyenkor magától is felajánl térítést.

Ugye, te is erkölcsös vagy?

jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, mikor adja vissza. Nem mered?

Nem hát, mert érzed, hogy gáz, hogy ennyi ideje ingyen furikáz úgy, hogy meg sem kérdezted mennyivel szállj be.

jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%
Mert zsugori?
jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!