Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók általában...

A munkáltatók általában belemennek, hogy valaki ne töltse ki a felmondási idejét?

Figyelt kérdés
Nekem most mondott fel egyik kollégám és elvileg nálunk 2 hónap a felmondási idő, de nála csak egy hét lett végül. Azt mondta könnyen belementek és egy nap alatt lepapírozták a HR-rel a dolgot. Én is gondoltam már váltásra és biztos sokkal jobb lenne, ha gyorsabban tudnék kezdeni az új helyen. Mennyire szokott ez gördülékenyen menni?

febr. 8. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hogy. Változó.
febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkakörtöl függ.
febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem indoktól függ. Ha azt mondod, hogy költöznöd kell, azonnal, és nem tudod megoldani a bejárást, akkor elméletileg hamarabb intézik, de lehet tévedek.
febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Az én felmondásomnál, pedagógiai területen egy kis leckéztetést éreztem, hogy nem engednek el hamarabb.
febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Perdze, van az azonnali hatállyal, ha kirúgnak, akkor nem kell maradnod.

De főnöktől is függ. Én felmondtam, egeszségűgyi és tolvaj okokra hivatkozva. Nem bírtam a 12 órázást, úgy hogy én voltam a délelőtti és esti váltójai is, vagyis 4 helyett 3an dolgoztunk. Kikészültem. Felmondtam, amikor az ügyeletes cigany átmászott a pulton és úgy rabolt ki.... 2 hétben egyeztünk meg... Rendesek voltak.

febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont olyan kérdés, hogy teljesen mindegy mi az általános, konkrét helyzettől függ.
febr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BlackSword ***** válasza:
Nem kamuzni semmit, ha váltani akarsz, csak váltani, bevinni az új munkaszerződést, és annak az első napjáig el fognak engedni... ennyi...
febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"bevinni az új munkaszerződést, és annak az első napjáig el fognak engedni... ennyi..."


Miért engednék el? Ilyen kötelezettsége nincs a munkáltatóknak...

febr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BlackSword ***** válasza:
Viszont nincs az a munkaügyi bíróság aki ilyenkor a munkáltató javára döntene... de, van ilyen...
febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!