Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan működik a táppénz?

Hogyan működik a táppénz?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam hogy csak akkor vehet fel valakit az orvos táppénzre ha beteg. Jó, persze, pár napot, max. 1 hetet meg lehet oldani valami kamu indokkal is (hasmenés, fejfájás, stb). Azt nem értem amikor valaki mondjuk felmond a munkahelyén és a teljes 30 napos felmondási időt táppénzen tölti. Ahhoz azért nyomós indok kell ha valaki 1 hónapig nem tud dolgozni. Mivel indokolja ezt az orvos? Meg mikor valaki elmegy nyaralni 2 hétre táppénz alatt. Vagy ez úgy megy hogy a dolgozó mondja meg az orvosnak hogy meddig írja ki? Én értelmezem rosszul? Mert nekem is mondták már munkatársak, menjek el táppénzre ha dolgom van.
márc. 2. 07:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Akkor az bizony táppénzcsalás, Btk-téma. Orvos is, páciens is meglakol.
márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
#2 az aranyér nem jó. Kamura nem műtenek meg, műtétet meg nem lehet elsunnyogni vagy kamuzni. Tuti tipp a derékfájás. Ülő és állómunkáknál is előfordul. Szinte lehetetlen bizonyítani, h valaki csak kamuzik vele. Munkatársam évek óta heteket van vele táppénzen és saját bevallása szerint semmi baja nincs.
márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ja de ez is táppénzcsalás, csak mondom, ergo a törvény szigora lecsap mindenkire, aki ilyet elkövet. Tilos ilyet csinálni.

#3 voltam.

márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

3


hat nagyon elnezo broderje volt akkor annak a fonoknek hogy derekefajas miatt kiirtak...

márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Közmunkát dolgoztam, egy roma munkatársam símán kijelentette, hogy ő bizzos nem fogja a 3 hónapot, amíg a szerződés szól, teljesen kidolgozni, el fog menni másfél hónap táppénzre, és evvel direkt kiprovokálja, hogy ne hosszabbítsák meg, hanem utána mehessen vissza segélyre. Így is tett. Gondolom, bratyiban volt a háziorvosával.
márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bizzos=biztos
márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

6


na az a nap jojjon el amikor c haziorvost latok

márc. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8: Nem tudom, hogy az orvosa is roma volt-e, de tény, hogy másfél hónapig nem jött, ahogy azt előre megmondta. Azt is el tudom képzelni, hogy megfenyegette az orvost, és az ilyenkor inkább kiadja a többhetes táppénzt.
márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egyik szakorvoshoz zacskószám hordják mai napig a kajákat a cigók. Hát így is lehet.
márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
9 mondjuk a pillangokes sok mindenre kepes, plane ha bemegy 6 c
márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!