Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ugye nem lenne ciki, ha...

Ugye nem lenne ciki, ha táppénz alatt elmennék egy napra reggeltől estig kirándulni? Ha nem tud róla senki mi baj lehet?

Figyelt kérdés
márc. 3. 14:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan indokkal írt ki az orvos, ami összepároztatható a kirándulással (pl. idegkimerültség, kiégés), akkor elvben, hivatalosan semmi negatív következménye nem lehet. Gyakorlatilag viszont, ha egy g*ciláda típusú főnököd van, akinek a szemében már az lógásnak, csalásnak minősül, ha a bármilyen indokkal táppénzen levő dolgozó csak kiteszi a lábát a lakásából, és eljut hozzá, hogy kirándulgattál, akkor érhetnek kellemetlenségek, esetleg szélsőséges esetben kirúgás is. Nyilván nem ez lesz az indok, hanem majd kreál valamit. Úgyhogy az a legjobb, ha senki nem lát meg. Azt persze te tudod, hogy milyen ember a főnököd.
márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

Ismerek olyat, akit ezért rúgtak ki.


Elég nehéz lesz kimagyaráznod, ha pl. egy baleset ér téged.

márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

"Pszichés okokból mennék, feltöltődni"

. Csak azt nem írod, milyen indokkal ír ki az orvosod. Mert ha neki is hazudsz, pl. hogy gyomorfertőzés miatt a lakásból sem tudsz kimozdulni, akkor ez a bizalmat hazavágja vele is.

márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12: És az pontosan hogy történt, ha megkérdezhetem?
márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom nem a lakhelyeden kirándulnál, tp alatt pedig azt a falut/várost hivatalosan nem hagyhatod el, kivéve ha erre kitér tp-s papír. Ha nem raksz fel képet sehova, akkor valószínűleg nem buksz le. Ritkaság, hogy kimennek házhoz ellenőrizni, valóban betegen fekszel-e.

De azt javaslom, ha máskor feltöltődni akarsz, akkor menj szabira. Arra találták ki.

márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Az orvost nem bírálhatja felül senki. Ha Ő kiír, hogy te táppénzen vagy akkor az úgy van. Pont.
márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%
16: Ugyanakkor vannak olyan dolgok, amiknek valós mivoltát az orvos sem tudja 100%-osan leellenőrízni. Ha például a páciens azt mondja, hogy szédül vagy hasmenés gyötri. Akárhogy is van, ha olyan indokkal jelent beteget, ami tartós otthoni pihenést igényel, és a főnök megtudja vagy meglátja, hogy olyasmi dolgot csinál, ami egyértelműen kamu betegeskedésre utal, akkor azonnal megszüntetheti a munkaviszonyát.
márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%
Hiába pontoztok le, akkor is ez az igazság. Kamubetegeskedés esetén joga van a munkahelynek az azonnali elbocsátáshoz.
márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
Tápénz alatt mentem vásárolni mert egyeül élek a gyerekekkel és kocsim nem igazán volt jó így motrral mentem persze beöltözve nem robogom vagy hanem egy 1000 res turaendurom összefutottam néhány kollégával visszamentem kirugtak mondvan hogy nem is vagyok beteg mert motorozni tudok dolgozni miért nem. Amugy éppen lázas voltam mikor el kellett mennem boltba.
márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
49%

19: Ezért nem perelhetnéd be őket? Szerintem ezt nem törvényes csak így megcsinálni. Persze, az fontos kérdés, hogy mikor vásároltál, mert ha jól tudom, táppénz alatt csak 10 és 12 között hagyhatod el a lakást.

Ha esetleg még próbaidőn voltál, akkor persze tárgytalan, mert akkor indoklás nélkül kirúghatnak.

márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!