Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kérdezgeti a mai világba...

Miért kérdezgeti a mai világban (főleg interjún) hogy "ekkora végzettséggel/tudással" miért csak ilyen pozícióra jelentkezel?

Figyelt kérdés
A mai munkahelyi helyzetben és az érzelmi alapon döntéses főnökök után nem bunkóság vagy gúnyolódás ilyet kérdezni? Nem arról híres a mai helyzet hogy az emberek többsége a saját szakmájába ill. tudásában dolgozik.
márc. 4. 16:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

A rendszerváltás után jó műszaki diplomával voltam gyári biztonsági őr. Az akkori bér színvonalát igazítottam a végzendő muka mennyiségéhez. A hegy és a Mohamed esete ismert. Fotelt őriztem, nehogy a dolgozó még azt is kilopja alólam, mert akkor min alszok.

Először mindenki frászt kapott a naplopásomat meglátva, mert valahogy ránézésből is megállapíthatták, hogy tanult ember lehetek. De miután megmagyaráztam okát, hogy ezért a pénzért ez a munka jár, többé senkit sem zavart. Persze arra tettek javaslatokat, hogyan lehetnék gyáros, vagy külföldi mukavállaló. Mert sejtették, ha nagy a jólétem, akkor utólag tenni is hajlandó vagyok érte.

márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
26%
Nincsen ebben semmi bunkóság. Szerintem valahol joggal gondolják azt az emberek, hogy ha elvégzel egy szakot, megszerzel egy tudást, akkor azt azért teszed, hogy magasabb pozícióban szakmán belül el tudj helyezkedni és nem csak azért, hogy elteljen az idő.
márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%

Kötekedő paraszt kérdés.


Aki itt él és nem troll az tudja miért. Aki meg nem annak hiába magyarázzák.

márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Több esetben hallottam már azt, hogy valaki a túlképzettsége miatt nem kell valahova. Úgyhogy részben ezért is van ez, hogy "csak ilyen pozícióra jelentkezik" valaki.
márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Nyugodtan pontozzatok le, ha én interjúztatnék mondjuk Tesco-s eladónak valakit akinek építészmérnöki végzettsége van, akkor csak rákérdeznék, hogy miért nem szakmán belül próbál elhelyezkedni.


Nem azért mert szar szemét gúnyolódó, bunkó "főnök" vagyok. Szimplán csak érdekelne az emberi oldala, hogy ha tanult 5-6 évig akkor miért nem próbált meg elhelyezkedni.

márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon fel van pontozva az egyes, de elég jó példa is egyben a miért ne alkalmazzuk dologra.


Nézzük a főnök szemszögéből: Azt mondja, van 300 ezer Forintja havonta. Ennek az összegnek van aki örül, és elvégzi becsülettel a munkát. Vagy jön egy "műszaki diplomás" aki egész nap nem csinál semmit arra hivatkozva, hogy ő ezért a pénzért nem dolgozik.


Hát akkor nyilván elküldöm őt és legyen boldog a szakmájában ahol megfizetik az igényeit.

márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%

Indokolatlannak tartom a #6-osnak a 73%-át. Túl sok.


Az kicsit úgy nem, hogy lehet hogy azért nem megy a szakmájába, mert nem tud ott elhelyezkedni valamiért? Pl. nincs szakmai tapasztalata, vagy csalódott a szakmájában és hallani sem akar róla többet?

márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%
Ráadásul még a kérdést sem értetted meg.
márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Indokolatlannak tartom a #6-osnak a 73%-át. Túl sok"


Indokolatlannak tartom a létezésed. Túl sok.

márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Az kicsit úgy nem, hogy lehet hogy azért"


Ezt le tudod írni magyarul is?

márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!