Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egyik kollégám nem köszön...

Az egyik kollégám nem köszön vissza, hogy oldjam fel ezt?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag kis cégnél dolgozom fél éve, körülbelül 20-an dolgozunk együtt.

Az egyik kollégám - akivel amúgy sem nagyon kerültem közelebbi viszonyba - nem fogadja már azt sem, ha köszönök neki.

Elég magának való ember, de azt látom, hogy azokkal akik régóta vele dolgoznak jól kijön, egyszer kétszer velem is váltott pár szót de fokazatosan most már köszönni se köszön, amikor együtt kell dolgoznunk valamin, akkor is csak szavakban kommunikál.


Ez jellemző a munkahelyeken vagy ezzel meg kellene próbáljak kezdeni valamit?



márc. 6. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Én óvatosan körbekérdezném a többieket, hogy nekik köszön-e. Ha nekik sem, akkor én se köszönnék neki többet és nem foglalkoznék vele. Ha másoknak köszön, akkor egyszer, amikor szembe jön, én ráköszönök és nem köszön vissza, akkor eléje állnék és direktben rákérdeznék, hogy mi baja van velem, hogy a köszönésemet se fogadja.
márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ne foglalkozz vele. Köszönj neki továbbra is, aztán ha nem köszön vissza, az már őt minősíti.

Esetleg ha a többieknek is feltűnik, mondhatsz annyir, amikor ez a bunkó is jelen van, (ne mondhassa, hogy a háta mögött beszéled ki), hogy

"nem tudom, mivel sértettem meg, újabban visszaköszönni sem akarózik neki".

Erre már hátha kinyögi, mi baja.

márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sem köszöntek sok helyen sok féle ember, munkában, akárhol, én utána is mindig köszöntem nekik. Csak le tudom magamban annyival, hogy tudod mit én azért is köszönök tovább is és emberként viselkedek meg embernek nézlek, de ezt leszamítva már fel se veszem annyira általános. Ezekkel az emberekkel nincs teendő, valószínűleg utálják az életet, magukat, depisek, kiégettek és már olyan szinten vannak, hogy le*Ják a formalitásokat is. Vagy csak simán jobbnak hiszik magukat, közben pont hogy nincs elég önbizalom. Az is lehet, hogy irigy rád valamiért ezért titokban nem vagy neki szimpi és igy próbál feldühíteni. Igazából Akármi lehet az oka, de nagy valószínűséggel nem te hibád ha rendes vagy, és amíg ezzel tisztában vagy addig nincs okod felvenni sem. Őket minősíti. Maradj továbbra is normális vele.
márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat :)
márc. 6. 10:40
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Hozzánk ősszel jött egy új kolléga, ötven fölötti nő. Én nyolc éve dolgozom itt, de harmincas vagyok, szintén nő. Mi se vagyunk sokan. Nagyjából egy hónapja lehetett ott az új kolléga, mikor észrevettem, hogy bem fogadja a köszönésem, úgyhogy megkérdeztem a többieket, hogy nekik köszön-e. Legnagyobb meglepetésemre mindenkinek köszönt rajtam és egy olyan kollégán kívül, aki a húszas éveiben jár, a többiek mindkettőnknél idősebbek. Jót röhögtem magamban, gondoltam ez valami hatalmi játszma, hogy mi, "fiatalok" nem érünk az ő lába nyomába se. De közben egy idősebb kolléga megkérdezte szemtől szemben a nőt, hogy nekünk miért nem fogadja a köszönésünket, amire az volt a válasz, hogy ő nem tudta, hogy mi is ott dolgozunk.. 😂 hogy ő azt hitte, csak napi szinten bejárkálunk oda csak úgy. Hát ezen még jobban röhögtem.


Télen viszont felmondott a nő, úgyhogy nem jutottunk el oda, hogy visszaköszönjön.

márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 nagyLajos2 válasza:
59%
ne foglalkozz vele szerintem en úgy tennék legalabbis
márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
én pl annak nem köszöntem aki az orrom alá füstölt
márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Bunkó, tirpák emberrel ne foglalkozz. Levegőnek kell nézni. Ha meg olyan munkafolyamat van ahol kommunikálni kell akkor tőmondatokban. De köszönni nem szabad akkor sem neki. Azt kell kapja amit ő ad.
márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Aki 2nél többször nem köszönöm látványosan annak többet én sem köszönök vagy pedig megjegyzem mint már sokaknál: véletlenül se köszönjél!
márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Csak én azt gondolom, hogy alapvető illedelmesség jó reggelt kívánni, nem tudom ezen miért változtassak.

Ennél több beszélgetést nem erőltetek rá úgysem.

Lehet a munkámmal elégedetlen, egyszer kicsit bakiztam valamiben, amin együtt melóztunk, de emiatt Őt semmilyen hátrány nem érhette.

Szóval nem tudom, próbálom akkor ezt feldolgozni, de őszintén szólva szomorú ez a dolog.

márc. 6. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!