Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem találok állást már 3...

Nem találok állást már 3 hónapja. Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Egyik Kelet-Magyarországi megyeszékhelyre költöztem. Nagy reményekkel érkeztem ide. Rendelkezem bolti eladó és üzletvezető papírral, elsősorban ilyen téren szeretnék elhelyezkedni. De sajnos még nem találok állást. Volt ahová behívtak interjúra, de ennyi. Pedig nem egyetemi végzettséget igénylő munkát szeretnék. Ráadásul férfi vagyok, így fizikailag terhelni is lehet meló alatt. A legrosszabb hogy segédmunkás állást sem találok, itthon vegetálok jelenleg és várok hogy valahonnan visszaszóljanak a kb 40 megpályázott lehetőség egyikéről. De már jelentkeztem a MÁV-hoz is pályamunkásra, vagy buszvezetőnek, illetve amit úgy gondoltam hogy még tudok csinálni. De SEMMI!

A munkaügyi központosok szerint az önéletrajzom rendben van és motivációs levelet is mindig mellékelek.

Már kezdek lassan becsavarodni, mentálisan megterhelő ez a helyzet. Mindeközben nem tudok emiatt haladni a saját dolgaimmal mert nincs miből építkezzek, ez pedig további problémákat szül. Azon gondolkodom, megcsinálok egy pár hónapos valami tanfolyamot, azt hátha nagyobb eséllyel találok munkát.

Van még rajtam kívül valaki hasonló helyzetben?


márc. 7. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
A történeted hihetetlen és szerintem kamu. Önéletrajzokat szétküldözni nem egyenlő a munkakeresséssel. Ahhoz fel kellállni és személyesen megkeresni a cégeket, beszélni a személyzetissel. Hogy árufeltöltőnek sem kellessz, sem segédmunkásnak bárhova, elég hihetetlen. Buszsofőr? Van jogsid rá és még vissza sem szóltak? Szerintem csiszoljál még a történeteden, ez így elég kamu szagú.
márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sok-sok évig dolgoztam konyhán, ezen az egy területen nem szeretnék elhelyezkedni mert már így is eléggé kiégtem miatta. De tudok bánni az ügyfelekkel, árukészletgazdálkodás, meg ami egy üzlet vezetéséhez kell nagyvonalakban.
márc. 7. 10:01
 3/14 A kérdező kommentje:

#1, ahová bemegyek személyesen ott azt mondják küldjem el online a jelentkezésemet és azzal a lendülettel kizavarnak. A helyek 80-90%-a ilyen.

D-s jogsival nem rendelkezem de azt az információt kaptam hogy a Volánbusz állja a megszerzésének költségét.

A történetem nem kamu.

márc. 7. 10:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Papírok gyűjtögetése helyett inkább a költözésen gondolkozz! Magyarország keleti részén nem könnyű az élet. Miskolc például évek óta haldoklik, de Debrecenben sem könnyű. És ezek még a legnagyobb városok. Ha komolyan érdekel a buszvezetés, és lennének kérdéseid, írj rám!
márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Recesszió van éppen. Nő a munkanélküliség, leépítések és létszámstoppok vannak mindenhol. Nem csoda.
márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4, igen érdekel. Írtam.
márc. 7. 10:26
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Minden városban van legalább 4-5 olyan cég, ahol előbb vesznek fel és csak utána kérdezik a nevedet, annyira durva munkaerő hiányban vannak. Lakatosüzemekben kb MINDENHOL keresnek segédmunkást. Ha látják, h van egy kis eszed, akkor meg betanítanak valamilyen szakmára, gépet kezelni, vagy ilyesmi.

Ez a “nem találok munkát” nekem is furcsa mindig. Még vidéki cégeket is ismerek, akik keresnek bármilyen embert, akinek van keze, lába meg legalább 1 jó szeme, városokban meg egymástól csábítják át a munkaerőt.

Konkrétam melyik városról beszélünk? Nyíregyháza? Debrecen? Gondolom ezek valamelyike, ha Kelet-Magyarország.

márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7, Békéscsaba
márc. 7. 10:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Huh Békés megye talán pont az egyik legrosszabb Magyarországon munkalehetőségek szempontjából.

Ha lehet tudni, miért pont oda költöztél? Onnan inkább mindenki menekül. Ha tényleg érdekel a buszvezetés, akkor Budapesten szerintem a BKV, a Volán meg az Arriva is tárt karokkal vár. A BKV-nak munkásszállója is van, így biztos meg lehet beszélni az ottani elhelyezést is.

márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért ide jöttem mert itt volt némi perspektívám adott körülményeket tekintve. Úgy jöttem ide, szeretnék mindenképp itt maradni és elhelyezkedni. Ezt a célkitűzést még tartom, bízok benne hogy végül sikerül valamit találnom, de nem hittem hogy ilyen nehéz lesz. Budapestre egyáltalán nem szeretnék menni, köszönöm.
márc. 7. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!