Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem találok állást már 3...

Nem találok állást már 3 hónapja. Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Egyik Kelet-Magyarországi megyeszékhelyre költöztem. Nagy reményekkel érkeztem ide. Rendelkezem bolti eladó és üzletvezető papírral, elsősorban ilyen téren szeretnék elhelyezkedni. De sajnos még nem találok állást. Volt ahová behívtak interjúra, de ennyi. Pedig nem egyetemi végzettséget igénylő munkát szeretnék. Ráadásul férfi vagyok, így fizikailag terhelni is lehet meló alatt. A legrosszabb hogy segédmunkás állást sem találok, itthon vegetálok jelenleg és várok hogy valahonnan visszaszóljanak a kb 40 megpályázott lehetőség egyikéről. De már jelentkeztem a MÁV-hoz is pályamunkásra, vagy buszvezetőnek, illetve amit úgy gondoltam hogy még tudok csinálni. De SEMMI!

A munkaügyi központosok szerint az önéletrajzom rendben van és motivációs levelet is mindig mellékelek.

Már kezdek lassan becsavarodni, mentálisan megterhelő ez a helyzet. Mindeközben nem tudok emiatt haladni a saját dolgaimmal mert nincs miből építkezzek, ez pedig további problémákat szül. Azon gondolkodom, megcsinálok egy pár hónapos valami tanfolyamot, azt hátha nagyobb eséllyel találok munkát.

Van még rajtam kívül valaki hasonló helyzetben?


márc. 7. 09:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hát akkor nem tudsz mit csinálni, mint türelmesen jelentkezgetni tovább az állásokra. De akkor hogy kicsit a kérdésre is válaszoljak, nem csinálsz rosszul semmit csak egyszerűen ezeken a perifériára szorult részeken mint Békés megye is egy-egy álláshirdetésre a normálisnál jelentősen több jelentkező jut, így általános probléma hogy egyszerűen elveszik az önéletrajzod a sok között, vagy végül valaki protekcióval betölti az állást, hisz kis túlzással mindenki ismer mindenkit ezeken a kisebb településeken.
márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kelet Magyarország-nagy remények

Már itt él bukott a dolog.

Ha beszélsz idegen nyelvet szerintem gyere te is ki.

4 éve vagyok Hollandiában!

márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kereskedelem, vendéglátás területén is keresgélhetsz. Ha vannak esetleg szórakozóhelyek a környéken, ott is lehet érdeklődni.


Rengeteg állásportál van, állásértesítőt be kell valahogyan állítani. (Nekem segítettek korábban ebben.)


Esetleg olyan helyeken, ahol ilyen jellegű szakképzés folyik, be lehet telefonálni vagy írni nekik e-mailt, hogy mit tegyél a sikered érdekében.


Nekem Budapesten vannak alternatív segítségeim, nemcsak a munkaügyi központ. (Ha van családsegítő szolgálat, ott is foglalkoznak munkaerő elhelyezéssel a szociális munkások.)


Esetleg a környékbeli egyházaknál a segélyszervezet adhat valamilyen tanácsot. Szoktak lenni fogadóórák.


Egészen jó szakmád van, biztosan felvesznek valahova. Érdemes odafigyelni, hogy bizonytalanságot ne érezzenek rajtad!


Hajrá! Biztos sikerülni fog!

márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A szórakozóhelyet úgy értem, hogy elég sok emberrel vannak hétvégenként többé-kevésbé rendszeres kapcsolatban és viszonylag forgalmas vendégkört feltételezek.


Általában baráti-üzleti alapon is szoktak lenni rendezvények.


Attól függ, hogy az országnak melyik részén tartózkodsz. Valamilyen információt lehet megtudni?


Önkormányzat honlapja (is) talán segít valamennyire.

márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!