Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt miért nézik el neki?

Ezt miért nézik el neki?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőnk, aki állandóan táppénzen van. És nem értjük miért nézik el neki. Tavaly minden hónapban legalább egy hetet volt táppénzen. Idén eddig 20 napot dolgozott. Olyan indokokkal megy táppénzre, hogy hasmenése van egy hétig, felment a vérnyomása, (van rá gyógyszere, bár nem tudjuk szedi-e), fáj a feje, berekedt, szédül, folyik az orra hetekig. Kivizsgáláson nem volt, de a háziorvosa mindennel kiírja. És közben posztolja a Facebookra, hogy merre jár.

Ez megéri a cégnek?



márc. 15. 11:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
53%
Jaj nekem is volt egy ilyen kollégám. Amikor kettőt köhögött, már lelépett táppénzre, ebből kifolyólag nekem meg amikor igazán betegen voltam, akkor is kellett dolgoznom...
márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk honnan kellene tudnunk? Miért nem kérdezed meg a főnököt, ha már ekkora szád van? Ja, ahhoz már gyávának tetszik lenni!

Szokjátok meg, hogy az ő munkáját is nektek kell végezni. Ha nem rúgták még ki, annak oka van: valakinek a valakije, zs....dó, vagy dugja valaki.

márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
56%
"Szokjátok meg, hogy az ő munkáját is nektek kell végezni." Hát 12es válaszoló, téged is csak ütni kellene, keményen és sokáig, minden nap!
márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
53%

Milyen választ vársz itt? Honnan tudjuk? Ha többen is így éreztek, akkor ne itt puffogj, hanem jelezzétek a vezetőség felé együttesen, hogy ez bennetek ilyen negatív érzéseket kelt, és úgy érzitek az ő munkáját is nektek kell megcsinálni - tényleg így van egyébként?


Amúgy számos oka lehet:

- vki kúrogatja,

- vkinek a vkije,

- van valami krónikus betegsége, amit a ti pletyás orrotokra nem köt, de a vezetőség felé jelezte, ők tudják, hogy ez ezzel jár,

- még így is hatékonyabban dolgozik mint ti,

- nem dolgozik hatékonyabban, csak jobban eladja magát,

- kevesebbet keres mint ti, így megéri a cégnek ha havonta csak 3 hetet dolgozik.


Legközelebbi fizuemelésnél össze lehet szépen szedni, hogy milyen plusz feladatokat vállaltál te személy szerint magadra az ő hiányzásai miatt és arra hivatkozva emelést kérni.


Vagy másik munkahelyet keresni ha ez téged ennyire zavar.

márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is volt ilyen kolléganőm, ha két hét alatt két napot dolgozott, sokat mondtam. Két évig szívtunk miatta, azért nem rúgták ki, mert az egyetemmel kapcsolatban van a cég és az egyetem ajánlotta ki hozzánk. Utána meg ott bőgött a teakonyhán, hogy neki így milyen nehéz lesz az élete..
márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.

Jeleztük nem egyszer nem kétszer, semmi reakció a főnökség részéről. Szóval igen ott is nagy szám van nem csak nekem. És nem engem zavar személy szerint, hanem az egész részleget.

Ezért kérdeztem, hátha valakinek van olyan ötlete ami nekünk még nem jutott eszünkbe. Mint lehetséges indok. Egyelőre nem írt olyat senki.

De még egyszer köszönöm.

márc. 15. 12:44
 17/26 A kérdező kommentje:
13. A te válaszodra szívesen adtam volna két zöldet.
márc. 15. 12:47
 18/26 anonim ***** válasza:
58%

Milyen változást fog hozni, ha teljesen igazad van és megértelek?

Változni fog-e valami? Kevesebbet fog-e hiányozni a kolléga?

Mert amúgy igen, bosszantó. De mindig neked van dolgod azzal, ami téged zavar.

Főnököt nem érdekli? Akkor össze kellene fognotok, és kis sztrájkkal nem bemenni, míg nem tesz valamit a főnök.

De sajnos azt is tudom, hogy ezt kevés ember méri meglépni a transzgenerációs kognitív gondolati torzítasok miatt. Pl. mi lesz, ha kirúgnak?

Abban a helyzetben akkor sajnos az a legjobb, hiszen kiderül, hogy mindenki tojik a fejetekre. Olyan helyen pedig nem kell maradni.

márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
64%
Értelmes válasz= a kérdezőnek ad igazat.
márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%
Ez megint a Balu Bt. Volt már párszor itt kérdés a lógós, csókos kollégáról, aki táppénz alatt telepostolja a Facebookot nyaralós fotókkal, és a főnök még lájkolja is őket.😀
márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!