Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, hogy ahova...

Mit lehet tenni, hogy ahova beadtam az önéletrajzom, ne hívják fel a munkáltatómat?

Figyelt kérdés

Hallottam már pár ilyen esetről, hogy valaki elküldte az önéletrajzát egy helyre, onnan meg felhívták a jelenlegi munkáltatót, hogy információkat szerezzenek, megkérdezzék mennyire elégedettek vele, stb.

A jelenlegi munkáltatóm nem tudja, hogy munkát keresek, nem biztos még, hogy váltok, sok mindentől függ, hogy költöznöm kell-e a közeljövőben és nem szeretném, ha erről tudnának a jelenlegi helyemen.

Külföldről van szó, Németország-Ausztria.

Bocsánat, ha nem jó kategóriába írtam.


márc. 18. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg nem adhatnak ki semmi információt . Ez minden normális szerződésben benne van .
márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elvileg nem, de férjem régi munkáltatóját is felhívták már, hogy megkérdezzék mennyire megbízható munkaerő. Azzal a kis különbséggel, hogy ott tudtak róla, hogy fel fog mondani.
márc. 18. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nevezik referenciakeresnek. Siman felhivhatjak es a munkaltato majd elmondja, milyen munkaero es ember vagy.

A ferjem eseteben pl. a regi helyen Magyarorszagon, amikor az angol munkaado felhivta oket innen kintrol, kutatointezetekrol van szo, azt mondtak , ha majd ugy adodik, kuldjek vissza hozzajuk dolgozni. ;-)

márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Te semmit nem tehetsz, max remenykedsz.

Nekem szinten kulfoldon 2 interjum volt 1 nap. Egyiknel kertek referenciat az utolso 2 munkahelyemrol, masik meg kozvetito volt, es ok nem kertek semmit.

márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Normális cégeknél a referenciakérés nem így működik. Hiába látja a CV alapján, hogy hol dolgoztál, ott kit hív föl? Csak úgy vakon a HR-t? Nem fog kiadni infót. Vagy kisebb cégnél nekiáll honlapot böngészni, telefonálgatni? Teljesen életszerűtlen.


Normálisan ez úgy működik, hogy KÉRIK, hogy adj meg referencia személyt vagy személyeket az önéletrajzodban vagy kísérőleveledben, és akkor te megadsz egy konkrét nevet, telefonszámot vagy e-mail címet, és az infót, hogy melyik cégnél milyen viszonyban volt veled (munkatárs, beosztott, főnök stb.). Megteheted, hogy nem adsz meg ilyen személyt, legföljebb ezzel kizárod magad a jelöltek közül.

márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha az van a cv-ben és a motivációs levélben hogy jelenleg dolgozol valahol, akkor teljesen magától értetődő (elvileg) hogy oda senki nem telefonálhat kérdezősködni rólad.

15 éven keresztül voltam ügyvezető kisebb és közepesebb cégeknél, de egyszer sem fordult elő hogy kérdést kaptunk volna fejvadásztól vagy más cégtől olyan dolgozónkról aki nálunk akkoriban aktív munkaviszonyban volt.

Szóval szerintem nem lehetnek annyira hülyék hogy esetleg lebuktatnak.

márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy előztem meg, hogy akárhányszor elküldtem az önéletrajzom valahova, az éppen aktuális munkahelyemet nem adtam meg, oda csak dátumot írtam, hogy mióta dolgozom és milyen pozícióban, milyen tevékenységi körrel. Múlt héten is így küldtem el az önéletrajzom valahova. Pont azért, hogy ne kerüljek kellemetlen helyzetbe.
márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj de jó ötlet, köszönöm szépen!
márc. 19. 15:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit, sok sikert! 😊
márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!