Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen mondjuk gyárban,...

Munkahelyen mondjuk gyárban, milyen esetben jogos beárulni egy munkatársat a vezetőnek? Vagy minden esetben szánalmas az árulkodás?

Figyelt kérdés
márc. 21. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Ha egy gerinctelen seggnyaló patkány vagy akkor bármikor. Már nem a kommunizmusban élünk, hogy bekéne köpni bárkit is, de ez a fajta mentalítás tovább öröklődik kis hazánkban.
márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, hogy mit csinált.
márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nagy értékű sikkasztást követ el;és téged kihagy belőle..
márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha törvénysértő amit csinál, köteles vagy felhívni rá az illetékesek figyelmét. Egyébként, ahogy #2 írta.
márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Psycho ***** válasza:
100%

Szerintem sincs erre egyértelmű válasz. Vagyis de. Az, hogy attól függ.


Egyébként én ismerek olyan gyárat, ahol konkrétan kb. III/III-as rendszer uralkodik, és ELVÁRÁS, hogy besúgjanak és leadják a drótot a kollégákról az emberek. Hadd ne mondjam, mi a nagytöbbség véleménye erről, de hát ez van. Jól fizet a cég, sokan ezért így is bevállalják.


Ha apróságról beszélünk (időnként telefonozik az ember, amikor épp nincs különösebb dolga, pedig elvileg nem szabadna), akkor jó nagy gerinctelenség lenne beárulni.


Ha amúgy nem hajlandó megcsinálni semmit, a többiekkel végezteti el a saját melóját, ha meg segíteni kéne, hirtelen "rájön a hasmenés", illetve hasonlók, ráadásul hiába szólsz rá többször, csakazért is ezt csinálja (mondván "nem vagy te a főnököm, törődj a magad dolgával") akkor azt hiszem minden épelméjű ember elgondolkodna, hogy ezt jelentse.

márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha terrorizál vagy veréssel fenyeget, akkor teljesen jogos. A munkahely nem kocsma vagy harcosok klubja.
márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehet vele együtt dolgozni, akkor lehet. Nekem volt ilyen kollégám, akire csak panasz volt, szemét volt mindenkivel. Csomóan mentek is a főnökhöz miatta. Már nem dolgozik ott.
márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1, ha megkeseíti más életét. Pl. amit mondtak, verekedés, lopás a másik goldozótól.


2, ha olyan dolgokat csinál, ami veszélyes. Más megsérülhet, mert felelőtlen, nem tartja be az (értelmes) munkavédelmi szabályokat.


3, ha rendszeresen nehezíti mások munkáját. A sajátját nem jól végzi, így más szop helyette. Nyilván nem egy-egy alkalomról van szó, mindenkivel előfordul. De mikor szólsz és ugyan úgy rendszeresen rossz minden.

márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Katona Dius ***** válasza:
Ha ezzel járt okoz a cégnek, vagy a többi dolgozónak, nem ártana felhívni rá az illetékes vezető figyelmét.
márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én akkor beszélnék, ha:

- az én munkámra vagy biztonságomra rossz hatással van vmi, amit a másik elkövetett

- a másik fenyeget, zsarol

- ha vmi nagyon durva dolgot követett el


Piti dolgok miatt nem mennék árulkodni.

márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!