Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság minden munkahelyen...

Manapság minden munkahelyen az van, hogy a szabályokat megszegőkkel együtt kell érteni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy egyszerű munkahelyen, olyan mellett, ami mellett tudok tanulni is. Fontos számomra, hogy magasabb iskolai végzettséget szerezzek. Illetve, azért is vagyok ott, mert kell vennem egy jó laptopot, részben a tanulás miatt. A kollégák nálam jóval idősebb emberek.


Na most, én úgy vagyok vele, hogy mindenki azt csinál a saját műszakjában, amit akar. Ha szabályokat akar szegni, el akarja sumákolni a munkát, tegye. De ami az én műszakomat érinti, azt igenis jelenteni fogom a vezetőség felé. Nem azért, mert haragszom a másikra, hanem azért, mert nem fogom más mellett elvinni a balhét.

Pl. volt egy ilyen eset, hogy valaki azt mondta, hogy ő nem akar bejönni dolgozni, de ha hív a főnök, akkor mondjam azt, hogy ott van... vagyis azt a hazugságot, amit ő kitalált. Természetesen nem tettem. A főnök ugyanis okosabb annál, mint ők hiszik. Ha telefonál, akkor megkéri, hogy adjam már oda a másikat. Így nagyon könnyen lebukhatok én is, ha falazok neki, én meg ezt nem akarom.


Az ügy most úgy merült fel, hogy volt egy szabálysértés, ami engem is érintett volna, ezért jelentettem. Ez valahogy kiderült, és most úgymond én vagyok az áruló.

Világosan elmagyaráztam, hogy felőlem azt csinál mindenki, amit akar.

Tehát visszatérve az előző példára. Ha valaki lógni akar a munkából, lógjon! De engem ne kérjen meg arra, hogy hazudjak, nem fogok.

Nekem ugyanis

1. Ez az egyetlen munka ami mellett tanulni tudok, bejárni a vizsgákra stb

2. Szükségem van a pénzre.

Ott azonban nem igazán értik ezt meg. Szerintük nekem minden körülmény között a kollégát kell védeni.


Fuuuu...


Ez most máshol is így van? Ha komolyabb munkahelyre kerülök, ahová nem vesznek fel akárkit, ott is elvárják, hogy falazzak a szabályszegőknek?


márc. 22. 09:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Még valami:


Pl. az, aki durrogott nekem nemrég, szintén nem végezte/nem végzi el a munkáját. Műszakváltás után, én csináltam meg többször, amit hátrahagyott.

De ezért nem szóltam, mert nem veszélyezteti a munkámat.

márc. 22. 09:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, munkahelyen a saját érdekeimet nézem, ilyen egyértelmű dolgokban nem fogok falazni, minthogy ott van-e vagy sem, egyáltalán milyen munkahely ez, ahol elég bemondani, hogy valaki megjelent, de semmilyen módon nem lehet ellenőrizni? Ez a munkavállalónak is rossz, mert bármikor kitalálhatja a cég, hogy ja bocs, nem fizetjük ki most 3 napodat, mert szerintünk nem voltál bent.

Viszont ja, direkt árulkodni nem fogok, ha nem vagyok olyan pozícióban, hogy közöm legyen hozzá, mit csinál. Voltam ilyenben is, amikor “kellett”, de amúgy nem izgat általában, ki miért, mikor lóg, meg egyebek.

márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


Van ott kamera, szóval simán vissza lehet nézni a dolgokat. Ezért is hülyeség, ha valaki olyan szabályszegést követ el, és olyanban kéri a segítségem, ami nem is megoldható.

Dehát ezek ilyen alacsony intelligenciával rendelkező, 50-es manusok. Ők már onnan mennek nyugdíjba, de nekem ez csak átmeneti munkahely, amit azért is vállaltam be, mert emellett tudok tanulni.

márc. 22. 10:54
 4/8 A kérdező kommentje:
De az érdekel, hogy elit munkahelyen is találkozhatok ilyenekkel?
márc. 22. 10:55
 5/8 Lilluci27 ***** válasza:
nem
márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a főnök is rábólint, nem foglalkozik vele, akkor igen.
márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lógás egészen biztosan nem.

Azt komolyan veszik. Egyre több helyen van beléptetőkártya.

márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy hazudni nem fogok más helyett, de jelenteni nem is fogok semmit kérdés / kérés nélkül. Ha megkérdezik, elmondom, de ha nem kérdezik meg, nem fogok jelenteni.
márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!