Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szépítettem az önéletrajzomon,...

Szépítettem az önéletrajzomon, viszont így behívtak interjúra. Ha ezzel kezdem az interjún, hogy tisztázom magam, lehet még esélyem?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék ott dolgozni, igazából ez nekem egy célom az életben, akkor is ha kis cél, nekem nagy dolog lenne. Írtam egy önéletrajzot, amiben kicsit szépítettem..

Alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezem, esti tagozaton járok szakmára, de én ezt nem írtam bele hogy folyamatban van, csak az Iskola nevét írtam és a szakma nevét, évet nem írtam. Félreérthető, mert sehol nem jeleztem, hogy még csak folyamatban van.

A másik szépítés, hogy beleírtam az iskola nevét, ahová ez éven szeretnék beíratkozni, esti tagozatos érettségire. Ide sem írtam dátumot.

Ha ezzel kezdem az interjút, hogy tisztázom magam, és emellé elmondom, hogy azért szépítettem mert lehetőséget szerettem volna kapni egy interjúra, lehet még esélyem ha egyébként szimpatikus vagyok nekik?

Ha nem szépitek, nem hívtak volna be..

Hazudni meg nem akarom, hogy van érettségim, mert ha kérik nem tudom bevinni.

Ez egy nagy cég.


márc. 25. 16:43
 1/10 A kérdező kommentje:

Vagy azon is gondolkoztam, hogy azt mondom esti tagozaton érettségizek jelenleg (szeptemberben tenyleg beiratkozok)

Tényleg fontos nekem ez a hely..

márc. 25. 16:47
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
ez gáz, akár elmondod, akár nem... a folyamatban lévő szakma még csak-csak elmenne, de a TERVEZETT érettségi...
márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűbb, hogy megköszönik, hogy befáradtál. Ez nem a szimpátián múlik (bár nem tudom, milyen szimpátiát keltene valaki, aki már az első személyes találkozás előtt is hazudik) de ha nekik szükségük van pl. képzett darukezelőre, - ami te ugye nem vagy - hiába lennél akármilyen szimpatikus, ha nem tudsz dolgozni a géppel.
márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem fognak felvenni, ha nem felelsz meg a követelményeknek. Jövőre kellett volna megpróbálni.
márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen követelmény.

Betanulható munkáról van szó.

márc. 25. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Ne mondj semmit, szinte sehol nem kérik el az érettségit, de ha esetleg mégis, akkor ghostolod a céget és ennyi.
márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem kell az érettségi nem kellett volna hazudni róla. De mivel már hazudtál, én biztosan nem vennélek fel.
márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek után nem vennélek fel. Teljesen mindegy, mit szépítesz. Kvázi hazudtál az önéletrajzodban.


Ha kérik az érettsegid és a szakmádról készült bizonyítványt, te nem fogod tudni odaadni.

márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs összefüggés a szakma, amit tanulsz, és a munka között, akkor miért gondolod, hogy amiatt hívtak be? Ha nincs összefüggés, akkor lehet nem fognak rákérdezni. Ha van összefüggés (abban a szakmában van a poziíció), akkor bukó, mindegy, hogy az elején kezdesz magyarázkodni vagy rákérdeznek, jól abból már nem jössz ki.


A másik suli, ahová még nem is jársz, az még problémásabb.


Jó lenne pontosan tudni, hogyan szól az álláshirdetés. 8 általános vagy érettségi a követelmény vagy csak előny? Melyik szekcióban tüntetted fel ezeket az önéletrajzodban? Csak úgy behánytad a tanulmányok/végzettség alá évszám nélkül? Akkor szinte biztos rá fognak kérdezni, hogy ezeket a sulikat mikor fejezted be. Esetleg játszhatod a hülyét, hogy nem tudtad, hogyan szokás feltüntetni egy cv-ben, hogy még folyamatban van, illetve hogy tervezett, de az sem túl pozitív rád nézve, akkor már inkább legyél őszinte, hogy nagyon-nagyon szerettél volna bejutni egy interjúra, de azért ez nem túl pozitív.

márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben jobbak az esélyeid, ha ezekről egy árva szót nem szólsz. Nem, nem lesz pozitívum, hogy milyen őszinte voltál, mert az lesz, ami megmarad, hogy 1) hazudtál (azaz ki tudja, miben fogsz még), 2) nem felelsz meg a követelményeknek. Ez így bukta lesz. Akkor már inkább maradj csöndben ezzel kapcsolatban, hátha nem nyomoznak le.
márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!