Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Várnátok állásra ami többet...

Várnátok állásra ami többet fizet, vagy elvállalnátok most ami kevesebbet ad?

Figyelt kérdés
Már egy ideje álláskeresésben vagyok. Lenne egy állás ahogy 99% felvennének, de csak minimálbért fizet. Van viszont folyamatban 2-3 másik jelentkezésem ahol még bármi lehet, ott viszont jóval több a fizu. A gond hogy az első lehetőségnél van 1 hónap felmondási idő, így ha máshová felvennének ahol többet keresnek, ki kell várnom ezt az időt, viszont lehet épp emiatt nem is tudnék átmenni mert nem várnának rám egy hónapot.
márc. 27. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Próbaidő alatt (ami jellemzően 2-3 hónap) nincs 1 hónap felmondási idő, azonnali hatállyal felmondhatsz.
márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Könnyebb úgy munkát keres i, hogy van állásod és a vesztenivalód is kevesebb.

Szóval vállald el ami van, majd keresgélhetsz közben, ráadásul nem kuncsorognod kell a munkáért, hanem simán monhatsz magasabb fizut, max nekmvesznek fel, ugyan ott vagy, mint elötte.

márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy az említett helyen hivatalosan nem próbaidő, hanem 3 hónapos határozott idejű szerződés köttetik. Ezalatt pedig megvan az 1 hónapos felmondási idő, amit ki kell várnom. Náluk ez nemhivatalosan vett próbaodő, hogy az emberke ne léphessen le azonnal amint talál jobbat. Ez a gondom.
márc. 27. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi hasznuk van azzal, hogy egy gyakorlatilag betanuló ember még ott lebzseljen egy hónapot, mikor menne. Konkrétan csak elbsszák az idejüket azzal, hogy veled foglalkozzanak, hiszen 1-2 hónap alatt még nem leszel profi munkaerő, kb csak vesztenek némi lóvét, te meg akkor lépsz le, amikor már kezdenél jobb lenni. Sok értelme van. :D Régi tagok esetén értem a felmondási időt, de így nem.
márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben a mutyizás miatt nem vállalnám el, nem a kevesebbet fizetés miatt. Ha itt trükköznek, akkor máshol is.
márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Minimált nem vállalok.
márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6, nagyon nincs állás egyébként a környékben, még minimálbéres sem. Ami van, arra mindenki igyekszik lecsapni.

Vidék.

márc. 27. 14:46
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Mennyire vidék? Olyan állást nem próbáltál meg, ami részben home office? Mi tavaly költöztünk Pestről vidékre és szerencsére találtam egy olyan helyet, ahol csak heti kétszer kell bejárnom, a többi nap home office. Igaz, hogy az a két nap durva, mert oda vissza 2-2 órát utazom, de a többi nap kárpótol érte és kétszer annyit keresek, mintha itt a környéken helyezkedtem volna el.
márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eladói munkát aligha találok home office-bán.
márc. 27. 22:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csak eladói munka jöhet szóba? Milyen végzettségeid vannak?
márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!