Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elvállalnátok a munkát ilyen...

Elvállalnátok a munkát ilyen körülmények mellett? Segítenél dönteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám. Van elképzelésem, hogy mit szeretnék, de olyat találni még várhatóan időbe telik. Másfél hónapja vagyok munkanélküli, még kapok álláskeresési járadékot. (Még 2 havi jár.) A párom dolgozik, bár a fizetése egyedül nem elég a kiadásaink teljes fedezésére. Vannak tartalékaink, akár fél évig is tudnánk meg tudnánk élni úgy, hogy elfogyna. Elkezdtem egy képzést, amivel egy-két hónap múlva tudok bevételt szerezni, ha minden jól megy. Erre építve egy saját vállalkozáson dolgozom. Alapvetően kiegészíző jövedelemnek szántam a majdani munkám mellé, de ha minden a terv szerint halad, akkor főállásban is tudom csinálni. Ez nem karriercél, csak a pénzszerzés miatt vágtam bele. Lenne egy lehetőség, hogy egy korábbi munkahelyemen dolgozzak. Maga a pozíció tetszik, tudom, hogy mi a munka. Nem abban dolgoztam, de akkor is tetszett és most is tetszik. Megfelel a képzettségemnek és a tapasztalatomnak. Viszont elég rosszul fizet, cserébe sokat kell dolgozni, stresszes a munka és rossz a légkör. Többek között ezért is jöttem el onnan régen. Viszont a cégnek továbbra is rossz a híre, nagy a fluktuáció ezek miatt. Elvállalnád így a munkát? Csak az szól mellette, hogy most rögtön lenne bevételem, ha nem megfelelő a bérezés a munka értékéért, a párom fizetésével együtt már fedezné a költségeinket és nem kellene a tartalékokhoz nyúlni. Ugyanakkor ez átmeneti megoldás lenne mindenképpen. Leginkább attól tartok, hogy a rossz légkör miatt (ami elsősorban a nem kompetens vezetés miatt van) és a sok túlóra miatt nem marad energiám a képzésre és a vállalkozás indítására és legfőképpen az álommelóm megtalálására. Te mit tennél?

2023. szept. 20. 12:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Pontosítás: Akár fél évig is meg tudnánk élni azon a színvonalon, mint amikor dolgoztam, anélkül, hogy elfogynának a tartalékaink. Ezt nem világosan írtam le a kérdésben.
2023. szept. 20. 12:21
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van reális esély, hogy a képzés elvégzése után kezdetben szerényebb, később elfogadható szintű jövedelmet tudj termelni abban a vállalkozásban, és az kevésbé lenne stresszes meg rossz légkörű, mint a volt munkahelyed, akkor inkább ne fogadd el a volt munkahelyed ajánlatát, hanem készülj a főállású vállalkozói életre.


Megj.: ha a képzés valami multi-level-marketing vagy biztosítási üzletkötői munkára vonatkozik, akkor viszont erős fenntartásokkal kezeld a mentoraid által felvázolt elérhető jövedelmeket! A legtöbb ember ezeken nem keres (különösen az MLM-en nem), hanem csak az idejét-energiáját öli bele és jó, ha a képzések, anyagok költségét vissza tudja hozni rajta.

2023. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem, nem ilyesmiről van szó. Viszont nem is olyasmi, ami kielégítene szellemileg hosszú távon. Megvan hogy mi az álommunka, de az időbe telik. Addig tudnék ezzel pénzt keresni. És később mellette is megtartanám, hogy ha bármi van, ne kerüljek utcára minden nélkül, legyen vésztartalék. Azért gondolkodtam el a régi cégen, mert az a pénz most rögtön lenne.
2023. szept. 20. 12:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem a körmös jutott eszembe. Egyébként itt nehéz tanácsot adni, mivel nem ismerjük a körülményeket. Pl. meddig tart a képzés, meg mit tanulsz. Mik ezek a munkák, meg a konkrét összegek. Szóval így csak találgatni lehet.
2023. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem körmös, szellemi munka. Konkrét összegeket nyilván nem fogok mondani. A kérdés úgy szólt, hogy adott körülmények mellett, tehát a rendelkezésre álló információk alapján te hogyan döntenél. Csak van véleményed.
2023. szept. 21. 10:16
 6/14 anonim ***** válasza:

Neked kell mérlegelned, hogy a mostani tevékenységed (vállalkozás tervezés, előkészítés + tanfolyam) mennyire indokolja, hogy teljes munkaidőben csináld őket és semmi más munkád ne legyen mellette.


A másik irányból megközelítve az a kérdés, hogy a régi munkahelyen dolgozva mellette mennyire tudnád zavartalanul/eredményesen csinálni a tanfolyamot és a vállalkozás előkészítését. Ha teljes munkaidőben nem férne bele, akkor pl. van-e lehetőség csak részmunkaidőben dolgozni ott, hogy több időd maradjon szabadon a jövőbeli tervek előkészítésére, miközben mégis csak termelsz valamennyi pénzt, hogy kevésbé éljétek fel a tartalékaitokat.


Az ember bármennyi időt ki tud tölteni kényelmesen dolgozva. A kérdés az, hogy tényleg érdemes-e ilyen kényelmesen csinálni, vagy össze tudnád azért ezeket a dolgokat annyira sűríteni, hogy azonos/hasonló hatékonyság mellett még dolgozni is tudj mellette.

2023. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, a 6-os nagyon jól összefoglalta a dilemmámat. Pontosan ezeken gondolkozom. De egyelőre nem tudom biztosan. Hajlok afelé, hogy kell a stabil munka, hogy biztonságban èrezzem magam. Sajnos ott nincs lehetőség részmunkaidőre és nem egy kényelmes állás, kell hajtani rendesen. De a PhD fokozatomat is munka mellett szereztem meg, és munka mellett elvégeztem már egy OKJ-t is.
2023. szept. 23. 19:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor marad a kérdés, hogy mennyire van/nincs szükséged arra a pénzre, amit a munka révén meg tudsz termelni.


Számold ki, mennyit keresnél összesen a régi helyen az alatt az idő alatt, amíg egyébként munka nélkül otthon maradnál. Mérlegeld, hogy ez a pénz a megtakarításaidnak mekkora része? Mennyire hiányozna, ha ezt "elfüstölnéd" a tanulás és vállalkozás előkészítés érdekében, amíg nincs munkád és így bevételed sem? Hasonlítsd össze a megélhetési költségeitekkel, milyen arányban járul hozzá a kiadások fedezéséhez? Mennyivel lesz emiatt tovább fenntartható a vállalkozás beindítása, ha majd egyszer tényleg elkezded csinálni és nem csak készülsz rá?


Lehet létjogosultsága, hogy az ember pihenjen, gap year-t tartson, stb. De azért ennek az árával nem árt tisztában lenni és érdemes mérlegelni azt is, hogy vajon pont a legmagasabb infláció csúcsán, amikor minden a legdrágább, akkor érdemes-e ezt megejteni...

2023. szept. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as, jó meglátások! Ahogy számolgatom, eléggé szükségünk van a pénzre. És az aggaszt, hogy nem tudom, hogy ténylegesen meddig tart, míg bevétel jön be a vállalkozásból.
2023. szept. 23. 23:48
 10/14 anonim ***** válasza:
7-es: és mi lenne ha elvállalnád, de nem törnéd szét magad a melóban? 8 óra munkaidőbe ami belefér, azt megcsinálod tisztességesen, de nincs túlóra meg hétvégi meló. Ők hívnak vissza ha jól értem - ha nagyon baszogatnak, akkor lehet mondani, hogy ti hívtatok vissza, kellek így vagy sem? Ha ennyire nehezen találnak embert és nagy a fluktuáció, akkor nem hiszem, hogy kirúgnak, még ha nem is gürizel éjt-nappalá téve. Ha már pár hónapot kihúzol ott annyival beljebb vagy.
2023. szept. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!