Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha munkaidő...

Mit csináljak, ha munkaidő után is hívogat a főnököm?

Figyelt kérdés
Egy belvárosi részen élek, közel a munkahelyhez, kb. 8 perc séta. IT hálózatbiztonsági technikusnak vettek fel. A munkaidőm 8:00-16:30-ig tart, de néha a főnök képes felhívni 17:40-kor is ha nem megy a gépe vagy ha nincs wifi bizonyos épület részeken. Mit csináljak, mit mondjak ilyenkor, hogy ne kelljen bemennem?

ápr. 4. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ne vedd fel. Nem volt nálad a telefonod. Én is ezt csináltam, leszokott róla.
ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is egyszer volt ilyen, hogy a főni este 8-kor hívott, hogy a másnap reggeli géppel kellene mennem helyette tárgyalni egy német ügyféllel. Na, addig gondoltam azt, hogy én alapból szeretek utazni.

Ezek után a céges telefont beállítottam arra, munkanap 17:00 után és hétvégén egész nap automatikusan DND üzemmódba kapcsoljon, és véletlenül sem nézek rá munkaidőn kívül.

ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Az egy dolog hogy képes 17:40-kor felhívni, de te minek veszed fel a telefont?
ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

"munkaidőm 8:00-16:30-ig tart, de néha a főnök képes felhívni 17:40-kor is ha nem megy a gépe vagy ha nincs wifi bizonyos épület részeken."

Megmondod neki, hogy rendben, főnök, reggel megnézem, viszlát!

ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Hidd el, a gond nem vele van.

Ehhez szoktattátok a főnököt. Ugrani mindenre, mert "mi lesz, ha"

Rengeteg idő, én évtizedeket mondanék, mire itt normális élet lesz az országban. Miattatok, akik nem mondanak nemet.

ápr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Mennyit fizet azért, ha ügyeletet tartasz?
ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerzodesben mi van benne?


Amugy meg ne vedd fel.

Ha felveszed sokszor, akkor azt jelenti veled barmit megtehet a fonok

ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Oké, az előttem szólók "a kibicnek semmi sem drága" alapon bátorítanak hogy munkaidőn kívül szarjál bele, de ezt azért mérlegelned kell. Egyrészt ugye kérdés hogy jár-e pluszlóvé az ilyesmiért, másrészt hogy ez milyen gyakori, harmadrészt hogy milyen valós problémát okozna a cégnek ha nem veszed fel a telefont és nem mész be kihúzni őket a szarból. Mondjuk az azért fura lenne ha egy ilyen cégnél ahol ennyire fontos a wifi még késő délután/este is, nem gondoltak volna rá, amikor felvettek és szivességi alapon várják el a hibaelhárítást. De ha már a főnököd is képes "Nem megy a gépem!" jellegű hívásokkal szivatni, az valóban eléggé szokatlan.
ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is inkább úgy érdemes ezt elrendezni, hogy odamész a főnökhöz,és megkérdezed:

"főnök, munkaidő után meddig ügyeljek? Akkor erre az ügyeleti díj ennyi meg ennyi (van rá szabály, szerintem 40%).

Ha dolgozom is, arra az időre túlóradíj."

Ezeket szépen összeírod, aztán mész hozzá aláíratni a jelenléti íven.

Ha ebbe nem megy bele, akkor egyértelműen NEM HÍVHAT!

ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%

"Oké, az előttem szólók "a kibicnek semmi sem drága" alapon bátorítanak hogy munkaidőn kívül szarjál bele, de ezt azért mérlegelned kell. Egyrészt ugye kérdés hogy jár-e pluszlóvé az ilyesmiért, másrészt hogy ez milyen gyakori, harmadrészt hogy milyen valós problémát okozna a cégnek ha nem veszed fel a telefont és nem mész be kihúzni őket a szarból"


Írta a kérdező, hogy 08:00-tól 16:30-ig tart a munkaideje. Na ha mindössze ennyi szerepel a munkaszerződésemben, akkor szerinted egy éppértelmű munkavállalót miért érdekelné az hogy munkaidőn túl mi történik a céggel? Tőlem ott omlik össze az egész ahol akar. Nehogy már nekem kelljen ilyeneken gondolkoznom, ez a vezetőség feladata, ha nekik fontos az üzletmenet folytonosság biztosítása akkor 1) fizessenek készenléti pótlékot arra az esetre ha valami történne és be kell fáradnom a céghez (mindezt rögzítve a munkaszerződésben) valamint 2) fizessenek túlórát abban az esetben ha valóban bementem és dolgoztam is.


Lehet hogy hozzád hasonló birkáknak természetes dolog ugrani munkaidőn túl is ha szól a főnök és elvállalni olyan feladatokat amik nem tartoznak a munkaköri leírásba, én viszont csak és kizárólag azt csinálom meg amiben megállapodtunk és szerepel a szerződésben. Ha egy szó sem esik sem készenlétről sem túlóráról valamint ezek kifizetéséről akkor tőlem 16:31-kor is leállhat az egész céges rendszer, én szépen kisétálok az épületből és másnap 08:00-kor nekiállok javítani, ilyen egyszerű.

ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!