Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen köteles vagyok...

Munkahelyen köteles vagyok elviselni a kollégák által okozott szagokat/“illatokat”?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny vagyok a szagokra, nem szeretek semmilyen tömény illatot - még akkor se ha alapból kellemes lenne, töményen megfájdul a fejem és émelyegni kezdek tőle.


Sajnos a kollégáim imádják: szagos kajákat (halat, májat, hasonlókat) hoznak és nem szellőztetnek a konyhában utána, illóolajakat és illatosító spray-ket használnak mindenhol, most a wc-be raktak valami illatosítót ami még a folyosón és a közeli szobákban is iszonyat intenzív, van aki szeret magára önteni kb egy üveg parfümöt rendszeresen, stb.


Már szóltam (a kollégáknak is meg a főnöknek is) szépen hogy zavar, de mivel ezzel én vagyok az egyetlen, többen vannak azok akik szeretnek szagosítani.


Köteles vagyok eltűrni az állandó hányingert és fejfájást, hogy vannak napok amikor még a ruhám is beveszi a tömény szagokat és egész hazáig érzem? Vagy tehetek valamit?


(Szellőztetni nehéz, mert az ablakon többnyire dohányfüst jön be, kijelölt dohányzóhelyre néznek az ablakaink)


ápr. 16. 13:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Max. Home office. Ennyi erővel sok mindent meg lehetne csinálni, mert valaki érzékeny valamire. Én a hangokra vagyok, mégsem kérhetem, hogy némuljanak meg mert idegrendszerileg kikészít.
ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Nem, akár vissza tarthatod a lélegzetedet is.
ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

#1

Full home office-t szigorúan tiltják.

Támogatnám amúgy azt is ha zajongani tilos lenne, de azon legalább tudok segíteni magamnak egy zajszűrős fülhallgatóval.

ápr. 16. 14:11
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy köteles, ahogy a többieknek sem kötelező hozzad igazodni.
ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy köteles elviselni, de senkinek nem tilthatod meg, hogy szagokat okozzanak. Ha nem birod elviselni, akkor megvan a lehetöséged felmondani és más helyet keresni. De nem sok sikert tudok jósolni, ma mindenki agyonillatosítja magát meg a környezetét
ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Ez semmi. Nekem azt kellett elviselni, hogy a kollégák mellettem hangosan, büdöseket szellentenek.
ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%
Ha mindenkihez alkalmazkodni kellene, megállna az élet. Kezdj magaddal valamit, nem normális, hogy ennyire érzékeny vagy a szagokra. Egy sima hétköznapot se lehet túlélni 🙄
ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
Ugye nem komoly a kérdés? Attól, hogy te finnyás vagy, mások még normálisak.
ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#4

Oké, de ha a munkaképességem csökken? Most pl kellene határidőre elkészítenem egy jelentést és nehéz koncentrálnom miközben szétmegy a fejem és forog a gyomrom a budiszagtól. 🤢


#7

Túlélem ha épp nem vagyok bent az irodában, máshol nem tapasztalok ilyen mértékű “szagosítást”.

ápr. 16. 14:26
 10/32 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
33%

Kérdés :

Szeretnél megszabadulni ettől a túlérzékenységedtől?

Van rá lehetőség.

Nem gyógyszerre gondoltam.

ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!