Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen köteles vagyok...

Munkahelyen köteles vagyok elviselni a kollégák által okozott szagokat/“illatokat”?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny vagyok a szagokra, nem szeretek semmilyen tömény illatot - még akkor se ha alapból kellemes lenne, töményen megfájdul a fejem és émelyegni kezdek tőle.


Sajnos a kollégáim imádják: szagos kajákat (halat, májat, hasonlókat) hoznak és nem szellőztetnek a konyhában utána, illóolajakat és illatosító spray-ket használnak mindenhol, most a wc-be raktak valami illatosítót ami még a folyosón és a közeli szobákban is iszonyat intenzív, van aki szeret magára önteni kb egy üveg parfümöt rendszeresen, stb.


Már szóltam (a kollégáknak is meg a főnöknek is) szépen hogy zavar, de mivel ezzel én vagyok az egyetlen, többen vannak azok akik szeretnek szagosítani.


Köteles vagyok eltűrni az állandó hányingert és fejfájást, hogy vannak napok amikor még a ruhám is beveszi a tömény szagokat és egész hazáig érzem? Vagy tehetek valamit?


(Szellőztetni nehéz, mert az ablakon többnyire dohányfüst jön be, kijelölt dohányzóhelyre néznek az ablakaink)


ápr. 16. 13:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, de akkor mondj fel. Nem hozzád kell alkalmazkodnia egy egész munkahelynek.

Érteném, ha a szagos kaják a munkatérben zavarnának, de a konyhában eszik, ahol ennek helye van. Nem szabhatod meg, mit egyenek, mert téged ez meg az zavar (ellenben tudsz ablakot nyitni, mikor te mész enni). Ahogy azt sem, ha másoknak nem a szarszagot van kedvük szagolni vagy épp tök hidegben/melegben ülni a klotyón, hanem illatosítanak. Ha pedig mások parfümhasználati szokásai is téged zavarnak egyedül, akkor esélyesen te vagy túlérzékeny. Erről nem tehetsz, de a többiek sem arról, hogy ők meg átlagosak.

ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

#11

Csukott ablaknál a kajaszag nem tud másfele távozni, csak a folyosóra, onnan meg a szobákba. Amúgy alap lenne szellőztetni szagos kaja melegítése és fogyasztása közben/után, illem.

Ugyanígy szrás után is ki lehet szellőztetni, nem volt büdös egész addig amíg nem rakták be azt az émelyitő vegyszerszagú akármit.


Ők miért szabhatják meg, hogy mikor legyek rosszul? :/

ápr. 16. 14:39
 13/32 anonim ***** válasza:
85%

"Túlélem ha épp nem vagyok bent az irodában, máshol nem tapasztalok ilyen mértékű “szagosítást”.


Akkor inkább a munkával van bajod és itt üt ki nálad pszichésen. Fura, nem? 😑

ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
75%
Vigyél oxigénpalackot és gázálarcot. Egyébként a gond a szellőztetés lehetetlensége főleg, ha lehetne szellőztetni akkor nem lehetne érezni délután a reggeli májas hurkát vagy párolt káposzta maradékot. Szagban tényleg nem lehet koncentrálni. Lassan már úgy veszik fel a dolgozókat, hogy tökmindegy mit tud, mire képes, de bírja a szagot meg a zajt. Nem normális ez a folyamat, egyre több a pancser a munkahelyeken.
ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

#13

Home office-ban is kiütne pszichésen, ha a munkával van bajom. Nem? De csak az irodában zavar.


#14

Igen, ez a leginkább zavaró hogy nem lehet tiszta friss levegőt beengedni.

ápr. 16. 14:52
 16/32 anonim válasza:
50%
Te egy elkényeztetett kis csitri vagy, aki elvárja, hogy mindenki hozzá alkalmazkodjon. Volt nekem is ilyen kolléganőm, aki mindenért picsogott, hamar ki is utáltuk.
ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Én se személyeskedek, egyetérteni nem kell de légyszi normális hangnemben válaszoljatok, köszi 😊
ápr. 16. 15:09
 18/32 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem alapvető lenne, hogy igyekszünk alkalmazkodni egymáshoz, én se csinálok olyat amivel a többieket zavarnám.
ápr. 16. 15:10
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
a többiek sem csinálnak semmit, ami normális embereket zavarna. te vagy egy autista, túlérzékeny, hisztis kisgyerek, akinek nincs kedve dolgozni, és nincs kedve ehhez a felnőtt léthez, ahol már nem arról van szó, hogy anyuci és mindenki más kinyalja a sgged, hogy ne legyen picsogás. ha ennyire bánt, akkor menjél be valami otthonba, ahol a beilleszkedésre képteleneket tárolják.
ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
61%

De itt nem egymáshoz kell alkalmazkodni, hanem kizárólag hozzád. Ne egyenek olyan kaját az étkezőben, ami neked nem tetszik, ha mégis, rohanjanak szellőztetni, mert egyedül téged zavar, ne használjanak már illatosítót a wc-ben, mert neked az sem felel meg, sőt a saját parfümjüket se használják már úgy, ahogy nekik jól esik, mert te ezt sem vagy képes tolerálni.

Nem, ha senki mást nem zavar, csak téged, akkor nem mindenki másnak kell változtatnia.

Mellesleg fogd meg a kilincset az ablakon és szellőztess. Ja akkor meg cigiszag van (amit nem akarnak beereszteni a többiek sem). Neked minden probléma ezen a helyen.

ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!