Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem megy a munkakeresés. Mit...

Nem megy a munkakeresés. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Év eleje óta nincs munkám, elkeserítő a helyzetem. Több szakemberrel átnézett, összeszedett önéletrajzom van, piacképes szakmám (logisztika, szállítmányozás), amiben csak fél évet dolgoztam. Német nyelvtudásom B2 szintű. Nagyon sok helyre beadtam a jelentkezésemet, olyan helyeket is kerestem fel telefonon, akik nem keresnek munkaerőt, de hátha. A telefonban határozott vagyok, jól kommunikálok, udvarias vagyok. Néhány helyen bíztató volt a jelentkezésem, mégsem jeleztek vissza. Interjú nulla.

Állásportálokon aktív vagyok, de hiába jelentkezem, sehonnan nem keresnek. Ismeretségem ami van, már régen kimerítettem.

A kevés releváns tapasztalatom a baj, vagy mit rontok el?

Az ország nyugati részén lakom, ha ez számít. Családanya vagyok, külföldre nem szándékozok menni semennyi időre, belföldön szeretnék elhelyezkedni.

Tapasztalt munkakeresők írjanak kérem, már nem tudok kihez fordulni.


ápr. 22. 08:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Csak a végzettségednek megfelelő álláshirdetésekre jelentkezel? Tudom, hogy furcsa, de ha munka kell tényleg, akkor add lejjebb az igényeidet. Boltokba, gyárakba mindig keresnek embert. Lehet, ez átmeneti időszak, addig, amíg a szakmádban nem találsz munkát.
ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"(logisztika, szállítmányozás), amiben csak fél évet dolgoztam."


Teljes állásra jelentkeztél? vagy asszisztenciára?

ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 mindkettőre
ápr. 22. 08:45
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3 Kérdező kisgyerekeid vannak?
ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%
miert van a külföld kizärva? Ott könnyebb szakmäban jo fizuert melot talälni...
ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egy, óvodás korú van (de ezt sehol sem említem munkakereséskor).
ápr. 22. 08:49
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

A probléma:


A gyermekeid kicsik nem nézik ki belőled, hogy a napi 8-10 órában aktivan tudnál lépni/dolgozni miattuk +a fél év az nem gyakorlat-ezt te is tudod.

Saját cégben csináltad ezt a fél évet? mert hogy az is probléma, ugyanis az aki logisztikában önállóan céget képes írányitani stabilan több évig, az veszélyes tud lenni. Mert az egyrészt nagyon tud-és mindent más részt viheti a többi melót. Tehát ha alkalmaznak is ilyen embert akkor is komoly szerződéssel. Az, hogy fél évet vallasz be, de valójában az önéletrajzodból egyértelműen kiderül, hogy szépen felfelé lépdesel-az is minden szónál beszédesebb, és nem egy gyenge ember képét mutatja, hanem egy olyat aki célírányos és aki tud nagyon is veszélyessé válni, és minden csak nem egy üresfejü droid..

ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Gyárakban jobban preferálják az olcsó, filippínó munkaerőt sajnos...
ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
A fél év tapasztalat nagyon sovány.
ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#9 az ördögi kör. Ha nem vesznek fel, nem lesz tapasztalatom. Az a baj, minden cég a másikra vár, hogy kiképezzék a pályakezdőket.
ápr. 22. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!