Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy életen át, hogy minden hete nagy része arról szól az embernek, hogy munkába megy és alig van szabadideje a hétvégén kívül?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve dolgozok már, de belegondolni is rossz, hogy az egész élet erről szól, hogy a hétköznap kb. nem áll másból csak, hogy felkel az ember készülődik, munkába be, mire hazaér már késő délután/kora este van és marad 3-4 órája a napból aztán alvás és ismétlés..


Cserébe természetesen a legtöbb ember nem is keres annyit, hogy ebből valami extra életet éljen , belefér 1 évbe 1 nyaralás meg nem kell éhezni, stb. de semmi luxus.


Egyre jobban gyötör ez a tudat nap mint nap, egyedül hétvégén érzem jól magam mikor végre itthon lehetek és azt csinálok amit akarok, nem kell időre kelni, ha nincs kedvem menni valahova nem megyek, akkor fekszek és kelek mikor akarok.. egyszerűen kínszenvedés hétfőtől péntekig az egész hét..


ápr. 22. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják...ha szereted amit csinálsz akkor nem az...


Noss én hiába szeretem, kb. ugyanígy vagyok. Túl kevés az idő.


Sokféle munka van amit napi 4 órában dolgoznék. Reggel 8-12-ig sok munkát el tudnék viselni. És lenne rengeteg szabadidőm.


De igen, így nekem is elmegy. Heti 1x elmegyek edzőterembe. Heti 1x egy nagyobb bevásárlásra és kész.


Ismerkedésre kb. maximum a net maradt.


Nagyon sokat agyaltam már azon, hogy mi az amit napi 8 órában szívesen csinálnék H-P-ig. De igazából minden unalmassá válik 4 óra elteltével.

ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1


Volt időszak amikor napi 5-6 órában dolgoztam, max 1-2 napot 8 órában. Teljesen más volt a hangulatom. Sokkal jobban elviselhető volt.


De nem nagyon vannak ilyen munkahelyek, pláne amelyik "jól" is fizetne.

ápr. 22. 18:20
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, régen 12-14 óra volt a napi munkaidő, 6 napot egy héten. Nem volt szabadság sem.

Az élethez valamit tenned kell, a pihenésből nem fogsz megélni.

ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3


Nyilván lehet példálózni ezzel. Meg, hogy másnak rosszabb meg máshol rosszabb, stb. de mivel lesz jobb ettől?


A te példád heti 6 nap 14 óra, annál még a kötél is jobb.. az nem élet, hanem rabszolgaság.

ápr. 22. 19:16
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Na látod: a rabszolgaság az, ami MÉG ENNÉL is rosszabb.

Mindig lehet olyat találni, ami még rosszabb.


Amúgy csak szólok, hogy Magyarországon (ha nem nyomortelepen élsz) a világ vezető negyedében vagy. Az emberiség háromnegyede rosszabbul él, mint te!

Ha viszont javítani szeretnél a sorsodon, az is rajtad múlik! Kezdetben mondjuk tanulj valami olyat, ami érdekel, és meg lehet élni belőle.

ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5


Mondtam, hogy nem vígasztal az, hogy másnak rosszabb.. másnak meg jobb..


Persze még tanuljak évekig a munka mellett ezzel még kevesebb szabadidőt elérve, hogy majd utána megint dolgozhassak kezdőként és majd egyszer 15 év múlva talán jobb lesz.. vagy nem.

ápr. 22. 19:49
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ÉN pl. munkahelyet váltottam, kevesebbet keresek de több a szabadidőm.
ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

"még tanuljak évekig"

Csak akkor, ha jobban szeretnél élni.


"a munka mellett"

Hát, ha a normál idődben, amikor még csak a tanulás volt, lusta és hülye voltál hozzá... akkor marad ez a lehetőség.


Mindenesetre, ha csak szájalni akarsz, és sajnáltatni magad, akkor rossz helyen jársz, ez egy segítős oldal, nem panaszkodós.

ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8


Nem élek rosszul, van saját ingatlanom, jó autóm, a fizetésem is az átlagfizetés feletti de akkor is utálom munkával tölteni az időm.

ápr. 22. 20:13
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor érdemes elgondolkodni, hogy megéri-e, illetve, hogy még mennyi időre éri meg.

Ha már nagyon unod, akkor tényleg érdemesebb egy olyat keresni, amelyik ugyan kevesebbet fizet, de normálisabb.

Vagy egyezkedj a főnököddel, hogy adjon munkaidő kedvezményt, fizetés nélküli szabadságot, otthoni munkát, stb.

Akkor persze az életszínvonalból is vissza kell venni kicsit.

ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!