Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem rég kezdtem az új munkahel...

Nem rég kezdtem az új munkahelyemen és a kolléganőim akikkel közvetlen együtt kell dolgoznom nagyon trehányak a munkában.Mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Interneten találtam erre a munkára.A hirdetésben az volt írva,hogy tapasztalattal rendelkező,precíz,profik jelentkezését várják.Na mondom megnézem ezt az állást.Kicsit izgultam,mert azt gondoltam,hogy túl nagyok lehetnek az elvárások,ha ilyeneket írtak a hirdetésben.Jelentkeztem az állásra behívtak próbanapra ahol megvoltak velem elégedve és egyből fel is vettek dolgozni.Főnöknek is szimpatikus voltam.Örültem neki nagyon.Csak az a baj,hogy számomra kb.1 nap alatt kiderült,hogy akikkel együtt dolgozom szarnak bele az egész munkába és nagyon trehányak ők 1-2 éve dolgoznak itt.

A főnök meg van velem elégedve nagyon pedig csak 1,5 hete vagyok itt.De én nem akarok itt dolgozni ikyen trehány emberek között,amit meg is akarok mondani a főnökömnek.Én szégyenlem magam a hanyag munkájuk miatt és az a baj,hogy közvetlen velük kell dolgoznom.(összesen 4-en dolgozu k)Itt hagyjam ezt a munkahelyet?A fizetés egész jó.Nem tudom mit csináljak..



márc. 27. 16:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
1-2 év múlva a te lelkesedésed is alábbhagy
márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy trehányak? Mert engem is hívott lustának a munkamániás kollega, aki 1-2 órát teljesen feleslegesen bent maradt pluszban dolgozni és mindig megjegyezte, hogy elmegyek amikor lejár a munkaidőm és sosem akart ebédszünetre menni, mert nyakig úszott a 6000 munkában amit teljesen feleslegesen elhappolt előlem, miközben tette a megjegyzéseket, hogy bezzeg nekem van időm az ebédszünetre.
márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Addig nincs gond amig ez nem hátráltat nem te rendezed a hiányosságukat nem téged kérnek emiatt számon stb . Függetlenedj tőlük , ha kibirhatatlan lesz akkor jelezd nekik , a főnök mezei arc lehet ...
márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a fő kérdés, hogy az ő trehányságuk mennyiben befolyásolja a te unkádat, és azt, hogy a főnök látja a te munkádat.


Ha a trehányság miatt neked többet kell dolgozni, vagy a te munkád is trehánynak látszik, akkor megfontolandó, hogy elmenj.

márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
13%
Rövidebb válasz
márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%
Ha a munkatársak hozzáállása nem felel meg az elvárásaidnak, és nem látod, hogy a helyzet javulna, érdemes lehet más munkahelyet keresni, még akkor is, ha a fizetés jó. Azonban előtte érdemes lenne megbeszélni az aggodalmaidat a főnököddel, és közösen keresni egy megoldást a problémára.
márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Az ő trehányságuk hatással van én rám is,mivel együtt dolgozunk 1 munkát és a végeredmény a fontos.



Kedves Második válaszoló!Elmagyarázom egy egyszerű példával,hogy miért trehányak a kolléganőim.

Pl.Pl.megkérlek téged,hogy mossál el nekem egy zsíros fazekat amiben pörkölt volt.....a kolléganőim ezt úgy mosnák el,hogy szivaccsal párszor átmosnák hideg vízzel és ennyi.ők úgy gondolják,hogy ez el van mosva.Pedig a zsíros pörköltös szaft még messziről is kiszúrja az ember szemét.

márc. 27. 16:47
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz tolerálni a trehányságot, ha valaki ahhoz van szokva, hogy lelkiismeretesen végzi a munkáját. És persze ez magával hordozza azt, hogy ezáltal a te munkád lesz egyre több, mert látják rajtad, hogy tolod a szekeret ezerrel és úgy lesznek vele, hogy majd az a marha megcsinálja.


Voltam ilyen helyzetben kétszer is és valahogy az ilyenek mindig megússzák, pedig az egyik helyen fél napokat ellógtak, egyszerűen eltűntek, elmentek shoppingolni a plázába vagy csak hazamentek, a főnök szinte sosem volt bent, illetve ha bent is volt, egy ejnyebejnyén kívül soha semmit nem csinált, hogy jobb legyen a helyzet. Engem persze mindig próbált motiválni, dicsért, de folyamatosan úgy éreztem, hogy a többi kolléga lehúz, visszatart. Egy idő után belefásultam, azt éreztem, hogy értelmetlen, hogy előrébb próbáljam tolni a céget, ha a többiek ennyire szarnak bele. Arról nem beszélve, hogy milyen igénytelenek voltak, hetekig rohadt a kajájuk a hűtőben, amíg meg nem untam és dobozostul kidobtam a penészes ételeket. Az asztalukon soha nem raktak rendet, pontosan olyan volt, mint a munkához való hozzáállásuk.


Az egyik helyen egy évig bírtam így, a másikon három évig. Sokkal többet ki lehetett volna hozni mindkét cégből, ha kicsit lelkiismeretesebbek. De mindig azt mondták, minek törjék magukat, hogy a főnöknek legyen még egy méregdrága autója? Sajnos a legtöbb ember így gondolkodik, pedig ezeken a helyeken még a fizetésre sem lehetett panaszuk, mert meg voltunk fizetve.


Ha félre tudod tenni ezeket a dolgokat, akkor akár működhet, de szerintem egy magunkfajta embernek sosem jön el ez a pillanat, mert valahányszor azt fogod látni, hogy milyen a hozzáállásuk, mérgelődni fogsz magadban. Én akkor mondtam fel, amikor már egész nap forrongtam magamban, hogy milyen trehány emberek vannak.

márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt olyan munkatársam aki a gép mellett néha még aludt is. Csak epp ö érte el hogy kollektívan kapjunk fizetésemelés mert amugymeg nagyon jól szocializált és jóarc.


Soha nem tudhatod azt egy trehánynak mit fogsz köszönni késöbb.

márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
*fizetésemelést
márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!