Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek többsége negatívan...

Az emberek többsége negatívan tekint arra, aki hosszabb ideig nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Most az ismeretségi körömben van egy srác, aki már több, mint egy éve nem dolgozik. Mondjuk szülőkkel él és azt mondja előtte tett be állampapírba, abból van valamennyi bevétele, de nekem úgyis fura, hogy ennyi ideig így legyen. Vagy jobban keresőknél az sem ritka manapság, hogy fél évre letegyék a munkát és csak utazgassanak, hogy ne égjenek ki. Érdekes ez a dolog, régen nem tudtam volna elképzelni, hogy így is lehet élni, azt hittem nyugdíjas korig mindenáron kell nyomni, ez a családi, társadalmi elvárás. Sok olyan közmondás is van, ami negatívan ítéli meg azokat, akik nem dolgoznak. De igazából, ha van máshonnan is bevétel, meg tud élni az illető, akkor el lehet lenni munka nélkül is.

ápr. 30. 20:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége faék egyszerűségű, jól idomítható droid. Ha nem dógozol, akkor utál, erre lett programozva. Egy robot véleménye engem kicsit sem érdekel.
máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mintha rólam írtad volna a kérdést.


Szerintem hatalmas felelőtlenség lenne, amit csinálok, ha lenne családom/gyerekeim/hitelem stb. De mivel nincs, ezért nem értem meg, hogy nekem minek kelljen szenvednem.


Nem élek luxusban, nincs autóm, régi telefonom van, de néha utazgatok egy két helyre, lazítok, élvezem az életet. Majd elmegyek dolgozni 1-2 évig, kiég teljesen, és kezdődik elölről a lazítás.


Nem drogozok, nem vagyok alkesz, csak pusztán kiégtem a mátrixból.

máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!