Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az irodisták miért nézik le a...

Az irodisták miért nézik le a fizikai munkásokat? Az emberek többsége miért becsül többre egy irodistát, mint egy fizikai munkást?

Figyelt kérdés
Nem mindegyik, de én sok esetben ezt tapasztaltam. Az irodisták feleannyit dolgoznak, de pl. sokszor egy gyárban 3 műszakban is dolgoznak.
máj. 12. 16:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek is vannak, ez nem ok az általánosításra. Ők talán a közeli munkatársaikat is lenézik.
máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%
#5 Már ne haragudj de pl nálunk már lassan több az irodista mint fizikai (termelő) melós. Mi az üzemben megdöglünk mert két ember végzi háromnak a munkáját, meg sokszor találnak valami plussz melót is ami el sincs számolva. Ellentétben az irodisták folyamatosan a kávé, üdítő automatáknál trécselnek, röhögnek 20-30 perceket, ha a helyén ül akkor az okostelefont pötyögteti sűrű vigyorgások közepette. Ha valamit szombaton le kell dolgozni akkor az csak ránk vonatkozik, irodistára soha. Tőlünk megvontak minden béren kívüli juttatást, nekik 3-4 havonta van jutalom osztás, "végül is ők húzzák az igát". Mi két műszakban (12 óra) 28an vagyunk a termelésben, ők 4-6-8 órában 11en vannak. Ebből még a termelésvezető szerint is 6-7 simán nélkülözhető lenne. Volna még mit regélni, de már így is felment a pumpám, úgyhogy abbahagyom.
máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
94%

Általában azért, mert a munkások kiprovokálják azt, hogy így nézzenek rájuk. Többek közt azzal, hogy irigykednek rájuk, mert jobban keresnek, meg azt hangoztatják, hogy ők nem is dolgoznak, csak papírt tologatnak.

Persze nyilván az irodisták között is akad beképzelt sznob, aki a normális mentalitású, emberileg korrekt munkást is lenézi, csak azért, mert a munkás osztályba tartozik.

máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsánat, nem #5 hanem #4. 22es voltam.
máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
19 Nem azért néz le mert irodában dolgozik, hanem azért mert csókos gazdag családból jön, és minden az ölébe hullott. Ha eddig se jutsz el akkor inkább veled van a gond, mert emiatt te nézel le olyanokat akik nem így kerültek be.
máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
86%
22, és mi tart vissza, hogy irodai munkát vállalj, ha szerinted neked annyira rossz, nekik meg annyira jó? 2024-et írunk, mindenki előtt nyitva vannak a kapuk, bárki tanulhat bármit.
máj. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
26%
26, arra tippelnék, hogy ment interjúra, nem vették fel és most itt dühöngi ki magát.
máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező másodszor kérdezem, hogy akkor te miért nem dolgozol érettségivel irodában? :D

Lassan csak kibukik, hogy irigy vagy fizikai munkásként. Mi akadályoz abban, hogy esetleg tanulj?


Engem rendes interjú után vettek fel irodába dolgozni. Ismerősöm nem volt sehol. Sőt munkanélküliként egy lélek nem segített még egy ajánlással sem. És nem én vagyok az egyetlen ilyen. De amúgy ha valaki úgy kerül be irodába, hogy van ott rokona, ismerőse, engem az se zavar.

Nevetséges, hogy vergődsz itt a semmin.

máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
86%

"Hát az irodai munkásokat se a munka öli meg, pláne 1 műszakban."

Nem, de ha sok fizikai munkás megkapná azt, amit az irodai, szerintem fingjuk se lenne mi van. Pl. nálam alap az angol tudás, ez már kizárna rengeteg fizikai munkást attól, hogy el tudja egyáltalán kezdeni a feladatot...


Mindkettő munkában megvan a nehézség.

máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
én mondjuk irodai munkát végzek, de ma reggel hétkor jött a mail, hogy legyek kedves és üljek a gép elé, mert tegnap a főnök megegyezett valakivel, holnap hatkor kezd, kell a munkaszerződés, bejelentés...
máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!