Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az irodisták miért nézik le a...

Az irodisták miért nézik le a fizikai munkásokat? Az emberek többsége miért becsül többre egy irodistát, mint egy fizikai munkást?

Figyelt kérdés
Nem mindegyik, de én sok esetben ezt tapasztaltam. Az irodisták feleannyit dolgoznak, de pl. sokszor egy gyárban 3 műszakban is dolgoznak.
máj. 12. 16:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
19%
"Bárki tanulhat bármit" Azt idáig nem tudtam hogy mindenki egyformán keni vágja a tanulást! #26 arról lehet csak szó, hogy sok kétkezi munkás igazságérzetét bántja az, amit leművelnek munka címszó alatt sok irodában.
máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Szikszai.B ***** válasza:
37%

#31


Szerintem meg csak arról van szó, hogy a legtöbb kétkezi munkás egyszerűen irigy az irodistákra, ráadásul nagyon sokan közülük fel sem fogják, hogy miért van ideje az irodistának kávézgatni meg trécselni.

máj. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Mesélj kérlek #32 hogy miért van idejük. Azt azért hozzáteszem hogy mindig azt hangoztatják hogy tele vannak munkával! Várom szeretettel soraidat.
máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Na! A Szikszai.B megmondta a "frankót".
máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam anno sokáig gyárba (2000+ fős), se írodistától nem tapasztaltam ilyet se mérnököktől (1 2 kivétellel).
máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Szikszai.B ***** válasza:
70%

#33


"Mesélj kérlek #32 hogy miért van idejük."


Azért, mert az irodisták nem egy gép előtt állnak, ami 0-24-ben megy, mint ahogy a gyári munkások többsége úgy dolgozik. Hanem van egy feladat, aminek van egy határideje, és ha az el van végezve, akkor lehet lazítani. De még így is ér annyit a munkájuk, mint a fizikai munkásoké, vagy még többet is - ugyanis nagyobb a hozzáadott értéke ;)

máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
33 Azért kávézgatnak, mert egyrészt ott is nagy a puncsolás a főnökségnek, ahogy a fizikainál is, néha inkább a lustábbak maradnak mert inkább kitúrnak másokat a soft skilljeikkel akik amúgy jobban dolgoznának. Ezen kívül tényleg van olyan is néhol hogy széthajtják magukat a határidőre, félzombi állapotba kerülnek a folyamatos stressztől és a sürgető határidőtől, és ha az letelt, akkor regenerálódnak egy ideig míg kezdődik az újabb zombi időszak.
máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
22%
#36 "és ha az el van végezve, akkor lehet lazítani" Na pont ezért kellene őket ritkítani, hogy "kidolgozzák" a munkaidőt a nem kevés fizetésükért. Mert a kétkezi munkásnak rögtön találnak ám elfoglaltságot ha befejezte azt amit épp csinált, de irodán ez sajnos nem opció.
máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai munkásként nem sok embertől éreztem, hogy lenéznének. Legalábbis nyíltan sohasem éreztette senki velem. És a legtöbb fizikai munkásoknál is meg van ez a lenézés az irodisták felé. Mondjuk nálam is, de nálam konkrét emberek felé, akik nem is értem, hogy szereztek diplomát, akkora marhaságokat mondanak, hogy az már fáj. Mintha a logikájuk elhagyták volna valahol útközben vagy nem is értem.
máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Szikszai.B ***** válasza:
100%

#38


A legtöbb munkahelyen nem lehet ritkítani*, mert nem minden irodista végzi ugyanazt a munkát. Ha van egy cégnél egy gépészmérnök, egy HR-es, és egy gazdasági osztályvezető, nem rúghatod ki egyiket sem, mert akkor nem lesz, aki elvégezze az adott feladatot, akkor sem, ha a effektíven napi 2 órát dolgozik valamelyik.

Meg hát az az igazság, hogy ha betanított munkáról, vagy egyszerű szakmunkáról van szó, akkor a fizikai dolgozót általában könnyebb helyettesíteni, mint egy irodait. Egy CNC gépkezelőt, egy sofőrt, egy kertészt előbb találsz, mint egy gépészmérnököt.


* nagy multiknál azért előfordul, hogy annyira szét van aprózva egy-egy munkakör, hogy 3-4 dolgozó végzi azt, amit egy KKV-nál vagy egy középvállalatnál egy embert. Na olyankor

máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!