Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komoly red flag(ek sora..)...

Komoly red flag(ek sora..) egy munkahely kapcsán ha már az állásinterjún kiderül hogy minden feltétel kőbe vésett, semmi nem alku tárgya semmilyen szinten?

Figyelt kérdés

Bér munkaidő feladatkör semmiről nem alkuszik a cég

A bér annyi amennyi, ha nem jó ne gyere ide, a munkaidő tól ig, nem rugalmas nincs játéktér, ha nem jó ne gyere ide, tehát semmi kapcsán nincs alku. Minden adott belépsz vagy sem?

Ha azt mondanád belépsz de adjanak 10 ft-tal több bért, nem adnának. Akkor ne lépj be.

Ha azt mondanád belépsz de a gyerek (vagy akármi) miatt nem tudsz pontban X órakor kezdeni, akkor ne lépj be. Mert a kezdés fix, 10 percet nem rugalmasak.

Tehát nem partnerként tekintenek rád, hanem csicska alárendeltként. Örüjjjééé hogy szóba áll veled a nagyúr, jobbágy!!! Pofa súlyba hogy képzeled hogy még igényeid vannak...

Ez egy jó kis hely lehet?


máj. 14. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan munkahelyek, ahol nem megoldható a rugalmas munkaidő (10 perc sem).

Ha a fizetés nem alku tárgya, akkor a jelentkező eldönti, hogy elég vagy nem. Ha nem, akkor keres tovább.


Nem biztos, hogy rossz a munkahely, csak nem megfelelő mindenkinek.

máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

A bér tényleg nem szokott alku kérdése lenni: ennyit adnak, elfogadod vagy nem.

A munkaidőnél nézni kell, miről van szó. Egy sori dolgozónál egyszerre kell ott lennie mindenkinek, ott nem lehet máskor kezdeni. De ha egy irodai munkakörnél nincs rugalmasság, az tényleg elgondolkodtató.


Nekem egy állásváltoztatásnál beszélt valaki hasonlóról. Én ui. tavasszal akartam váltani és már megvolt a nyári nyaralásom. Arra gondoltam, hátha nem engednének el szabira, hisz az még próbaidő lenne. Mire egy ismerősöm mondta, hogy annyira természetes, hogy nyáron nyaralni megy az ember, hogy ha emiatt nem vennének fel, akkor ne is sajnáljam azt az állást.

Igaza van! Elmondtam ezt állásinterjún és felvettek, semmi problémát nem csináltak a nyári szabadságból.

máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális munkahely. Apám köztisztviselő egy állami cégnél (középvezető). Fix munkaidő, fix bér a bértábla alapján.


Senki sem tart pisztolyt a fejedhez, hogy elvállald. Van akinek pont erre a kiszámíthatóságra van szüksége. Ami számodra rugalmatlanság az más számára kiszámíthatóság. Nem értem a problémádat. A cég közli az elvárásait és te is a magadét. Ha nem egyezik akkor mész másfelé.

máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy munkahelyen igen is vannak követelmények. Jó, hogy nem akkor mész be dolgozni, amikor akarsz! Én 12 órás váltásban dolgozom és baromira nem örülnék neki, ha 13 órát kellene dolgoznom valaki más miatt, mert az nem tud bejönni időben. És nem, az sem érdekel, hogy gyereke van, mert az enyém meg otthon vár.

A fizetés meg fix, vagy hogy gondoltad? Minden hónapban Te mondanád meg, hogy mennyit fizessenek?

Korrekt munkahelynek gondolom. Ha tetszik elfogadod, ha meg nem, akkor menjél másfelé gályázni.

máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 L.. István ***** válasza:
100%
Teljesen normális munkahely. Váltom a kollégát, amennyivel később megyek be ő annyival később tud hazamenni. Senkit nem érdekel a gyereked, oldd meg. A cégnek meg a munkád ennyit ér meg, nem fizet többet, van helyetted más, ha nem kell.
máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, szerintem alapíts egy vállalkozást, és próbáld meg kezelni, hogy azonos munkakörben mindenki szabadon jön-megy, és egyéni bérek vannak.

Sok sikert!

máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a komoly red flag csak te vagy...
máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben nincs semmi furcsa. Az már inkább érdekes, hogy te elvárod, hogy a munkahely alkalmazkodjon hozzád mindenben.

Képzeld el, keresnek mondjuk hétvégére éjjeliőrt, mész te, és közlöd, hogy csak kedden és szerdán délelőtt tudsz dolgozni. Nyilván nem téged vesznek fel, de attól még nem a céggel van gond.

Neked ez nem felel meg, keresel más helyet, oda meg az megy, akinek oké így.

máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak cégek amik fixek es amik nem.


En anno ugy kezdtem baba mellett hogy még azt is meg lehetett dumálni, hogy heti fizetést kapjak.

Aztán máshol resznunkában voltam de a gyereket is be lehetett vinni aztán még a hone office t is megoldották és átvettek 8 ba dupka bérért.


Ma is gyerekbarát cégnél vagyok ez állami, azaz lehet csúsztatni is meg mindent megoldanak.


Volt olyan cég aki interjun azt mondta hogy "ide bejön 8 re és este 5 ig fel se áll", hát nem birtunk megegyezni sajnos. Ilyen is van.

máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
*Bocsi az elütésekért
máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!