Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van rá esély, hogy visszahívnak?

Van rá esély, hogy visszahívnak?

Figyelt kérdés
Első nyári munkámra készülök ami tulajdonképpen gyakorlat. Szállodában fogok dolgozni az éttermi részen. Ha nagyon jól dolgozok, keményen és látják is rajtam, hogy mennyire akarom és tudom csinálni a rám bízott feladatot szerintetek akkor van esély arra, hogy jövőre visszahívnak dolgozni? Vagy ez nem így működik...:/ Esetleg volt már olyan akivel ez megtörtént?
2013. máj. 21. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm példájából ítélve,a szállodák csak addig hazsnálják a gyakornokokat,amíg szinte fillérekért lehet őket dolgoztatni,utána szélnek eresztik. Max. ha te keresed fel őket jövőre érdeklődve a lehetőségekről akkor lehet valami,de nem ők fognak hívni téged,ilyen nincs a mai világban. Az emberek könyörögnek munkáért,nem a munkahelyek emberekért.
2013. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen vendéglátói helyeken így csinálják hogy a gyakornokokat addig alkalmazzák ameddig tényleg nem kerül szinte semmi pénzébe a szállodának.

Ők amolyan plusz munkaerőnek vannak ami mindig jó ha van.

A barátnőm egy étterembe dolgozott gyakorlaton, és amint végzett a sulival mondták hogy nem tudják alkalmazni mert nem telik rá és inkább a diákokat alkalmazzák mert az olcsóbb, és nem akkora tragédia ha rosszul csinálják mert úgy is pluszként hívják be.

Viszont én autószerelőnek tanultam érettségi után, és a gyakorlati helyemen úgy volt hogy el vállnak útjaink mert a cégnek nincs pénze rá hogy fizessenek főállásba.

Viszont pár hónappal később amikor nagy erővel kerestem munkát felhívtak hogy akkor menjek vissza mert nélkülem eléggé visszaestek a munkával, plusz jól is csináltam amit csináltam, meg rám lehetett bízni az elektronikai munkákat is amit sokan utáltak ott, meg nem volt türelmük a 40 éves kollégáknak. Én meg vígan elvoltam ott, de jött egy másik munkahely ami jobban fizetett így léptem.


Viszont ismerek még egy példát erre hogy egyik ismerősöm szintén szállodába dolgozott, és ugyanúgy visszahívták gyakorlat után mert rájöttek hogy marha jó dolguk volt ameddig ő ott volt.

Szóval ez olyan hogy vagy sikerül vagy nem.

2013. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában akkor van esély ilyesmire, ha valami nagyon extra teljesítményt, tudást mutatsz fel, amíg ott vagy. A "kidolgozod a beled" ehhez nem elég.
2013. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!