Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nagy a baj (nem...

Szerintetek nagy a baj (nem érzem egyik munkahelyen sem jól magam)?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nincs kedvem a munkához. 23 éves vagyok, eddig azt hittem, hogy velem van a baj, hogy max félév után otthagyom az aktuális munkahelyemet.

Most elvileg felvettek egy helyre, a fizetés sem annyira tragédia, de mégis úgy érzem, hogy már most nincs kedvem nekik dolgozni. Minden munkahelyemmel így voltam. A fő ok pedig az, hogy minden munkahelyen(legalábbis ahol eddig én dolgoztam) még kb azt is megszabják, hogy mikor vehetsz levegőt. Mintha a dolgozók nem is emberek, hanem csak gépek lennének. Én nem vagyok gép, szeretném úgy végezni az adott munkát, ahogy szerintem jó, szeretnék akkor pisilni, amikor kell és nem amikor pihenőidőm van... stb.

Annyira unom már, hogy a leglazábbnak tűnő melóknál is millió dolog meg van szabva... persze, vannak megszabások, amik érthetők, de vannak olyan WTF?? dolgok, amik elveszik a kedvemet nemcsak a munkától, de az élettől is... (példákat direkt nem írok, mert hátha olvassa valaki a gyiket)

Egy másik ok a motiváció hiánya. Egyszerűen semmi nem motivál arra, hogy egy végtelenül unszimpatikus, egoista, öntelt p*csnek segítsek gyarapítani a vagyonát. Az eddigi munkáltatóim közül egy kivételével mind ilyen volt. Nem tudok elvonatkoztatni ettől...

Ez nekem egy súlyos probléma, nagyon szükségem van a jövedelemre, de ha ilyen helyeken dolgozom, úgyérzem ki fogok idegileg készülni. Mit javasoltok, mit tegyek? Tudom munkanélküliség van, de nem kellenek becsmérlő dumák hogy illene jobban megbecsülni a munkát, meg hogy más évekig nem talál munkát, stb. NEM tudom megbecsülni, mert mindenhol a profit a lényeg, a dolgozók meg le vannak magasról f*sva. És nekem az a legfontosabb, hogy jól érezzem magam a munkahelyen, a fizetés csak a második. Mit tehetnék ezzel a hozzáállással? Merre induljak, milyen munkákat keressek? Túl sokat várok a munkáltatóktól?


2013. jún. 9. 18:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy szösszenet a motivációról, meg az egész mindenségről: Az jutott eszembe, egyik osztálytársam süteményszobrász lett, másik bútoripari vállalkozó (amúgy gépészeti középiskola, szóval jól témába vág...) harmadik pilóta lett, stb. Motiváltak. Ezt én megértem, meg tök jó lehet, de pl parittya készítés és használat tanítás, oktatás, amerikai autók szeretete, bumeránghajítás művészete, csak példák, amiket ÉN szeretek, ha ezekben vagyok erősen motivált, szeretem a dolgokat és jónak is érzem magam, miért nem lesz belőle semmi profit? Miért a tök unalmas dolgokból lehet megélni? Kit izgat egy vacak torta vagy egy unalmas bútor? Van érettségim, tudok legalább egy idegen nyelvet, meg még pár utólagos papírom erről/arról, jogsi stb, kutyába se vesznek. Jelentkezek valahova, megköszönik azt kész. 32 évesen még nem lehetek vén f..sz, vagy mi van? Legutóbb egy román vezetésű raktárba voltam el ezernyi tárgyakat csomagolni, három nap múlva kib..tak, meg még két másik újoncot is. Egyik majdnem diplomás volt, másik sem proli, hanem nyomdász, vagy tíz év munkatapasztalattal. Ide jutottunk, ide kényszerülünk. Prolik dirigálnak, izomagy többet számít mint egy nyelvvizsga, nyaklánc tetoválás kell. Csirketolvaj biztonsági őr. Testi nagysággal fölényeskednek. Állítom 5 fekvőtámasz után befosna, húzóckodni meg nem is tudna, de szedi a tömegnövelőt a zállatja. Kezd nagyon elszállni a motivációm, nem iszom, nem dohányzom, mert az egészségem a legfontosabb. Erre mi van? A jó dolgozók mennek bulizni, hány ismerősöm rommá issza magát, csajok méterekről bűzlenek, ez a jövő? Ebbe kell részt vagyek, hogy befogadjanak? Miért van ez így?
2013. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
nincs semmi baj, legyetek nyugodtak, minden rendben van
2013. jún. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok. Elnézést, hogy ilyen sokáig tartott. Sokszor volt 10 percem, de ennek a válasznak a megírására az nem elég. :)


Na. Vállalkozást lehet indítani a standard módon, hogy kitalálod, hogy te majd mondjuk számítástechnikai szaktanácsot adsz. Bérelsz valami puccos irodát, hogy lássák a vevők, hogy te egy komoly cég vagy, meg mert így tanultad a vállalkozóképzőn, megbízol egy könyvelőt, esetleg felveszel egy titkárnőt, aki a telefonokat fogadja. És hirdetsz. Ekkor az adminisztrációs költségeket nem számítva az első hónap végére 1..2 millió mínuszban vagy, megrendelőd meg egy szál se. Továbbá, legalább ezt a bizonyos 1..2 milliót meg kell keresned minden hónapban, és azzal még semmit nem tettél magadért, mert ez csak a rezsid. És ez a legolcsóbb a kezdőtőkés/standard változatok között...


Ahogy én csinálom: nekem a hobbim az elektronikával foglalkozás. Mivel érdekel, a zsebpénzemből nem mozijegyet vettem, hanem több havi zsebpénzből műszereket, szerszámokat, alkatrészeket. Ezt az osztályban is tudták rólam. És rájöttek, hogy a bedöglött ezt-azt meg tudom javítani. Később a gyerekek szülei közül is néhányan. :) Az egyetemen is hasonló volt a szitu: a gyakorlatban meg tudtam csinálni pár dolgot, amit más nem, és erre felfigyeltek. Soha, sehol egyetlen sort nem hirdettem. És irodát sem bérelek, a lakásomban van a műhelyem. (Vagyis inkább a műhely egyik sarkában lakom. :)) Tehát a lényeg:

- élj a hobbidból, hiszen a hobbidhoz úgyis felszerelted már magad,

- ne költs pénzt protokollmarhaságokra (iroda stb.),

- vállalj el olyan munkákat, amik ismertséget hoznak, és ezáltal további munkákat,

- csináld azt, amit a megrendelő kér. Még akkor is, ha éppen karácsony van.

2013. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én szakácsként tanulok kérdező,minket is totál megaláznak,a sulinak alapanyagra nincs pénze,hogy összevont gyakorlaton legalább tanuljunk valamit,a családom szegény,így még itthon se nagyon tudok gyakorolni,az önbizalmam a lejtő aljára bukfencezett,mert a munkáltatóm egy k*b*szott nagy zsidó emberke.Én olyan alapon élek,hogy ha boldog lenne egy alkalmazottam,tudnám,hogy 200%-ot teljesítene,és otthon is mesélhetne legalább.A jó főnök onnan mutatkozik meg,hogy az alkalmazottak örömmel követik,és kedvelik.A rossznak marad a fenyítés és megalázás.18 éves létemre utálom ezt az egészet,és amint tudok én is saját kis önálló vállalkozásba kezdek,mert én érzékeny,lelki emberke vagyok,és nem bírom idegekkel az ilyen dolgokat.egyébként más sulit nem választhattam.Köszönöm,hogy megoszthattam a gondolatomat :)
2014. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ugyan régi kérdés, de jelenleg ugyanígy érzek én is. 3. munkahelyemen vagyok, de ezt sem szeretem és legszívesebben felmondanék, de a pénz miatt nem tehetem.
2018. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!