Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet hatásosan visszav...

Hogyan lehet hatásosan visszavágni?

Figyelt kérdés
Engem gyerekkoromban a suliban rendszeresen megaláztak és semmibe vettek, és sajnos ez az eddigi munkahelyeimen is megmutatkozott. Akármennyire próbáltam kedves lenni és odatenni magam a munkában, a legtöbbször kinéztek és megaláztak. Suliban sajnos nagyon visszafogott voltam, valószinüleg emiatt cseszegettek, már egy ideje több az önbizalmam mint akkoriban, de valahogy mégsem érzem elégnek ahhoz, hogy visszaszóljak és megvédjem magam. Előző melóhelyen ha ezt megpróbáltam, nem foglalkoztak vele, nem értem el a kívánt hatást. Én nem tudok szemét lenni másokkal, nincs bennem rosszindulat és irigység senki felé, szeretek kedves és barátságos lenni másokhoz, gondolom emiatt sem tudtam hitelesen beszólni. Ha újként egy munkahelyen netán elkezdenének kóstolgatni,( állásinterjúkor ezt említették, hogy az újakat szokták náluk fúrni, de ezt tudni kell kezelni) milyen módszerrel lehet hatásosan és ütősen visszavágni?
2013. jún. 13. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
ezért jó bunkónak lenni nincsen ilyen probléma no de a bunkósághoz nem árt ha van egy kis fizikai fölény
2013. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mindig végezd el tökéletesen a munkádat, e csak azt, amit neked kiosztottak, ha valaki tovább akar csicskáztatni, egyszerűn mondd meg neki, hogy te már elvégezted a rád szabott feladatot, nem vagy köteles más munkáját megcsinálni.. ha ezen felül valaki bunkó, vagy egyszerűen kötekedni akar veled, kérdezd meg, hogy most konkrétan mi a problémája, nem stimmel valami otthon, vagy csak egyszerűen feszült? mind ezt olyan stílusban kérdezd, mintha nem értenéd az egészet, kicsit légy lekezelő, de a hangnemed maradjon kedves, lassú.. esetleg mondhatod neki azt is, hogy ha bármilyen fájdalma van te szívesen meghallgatod, de ebben is érződjön az irónia.. ugye mivel ez egy munkahely és nem tinik vannak ott, hanem felnőtt emberek, ciki lenne úgy viselkedniük, mint egy tizen évesnek, ezért erre nem is reagálhatnak durván.. gyerekkoromban én sem tudtam kiállni magamért, amit sokszor ki is használtak, de már tudom kezelni a helyzetet, ez a "taktika" nálam teljesen bevált
2013. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na igen, bárcsak tudnék egy kicsit is bunkó lenni..Az tuti növelné az önbizalmamat. Egyszer-kétszer volt rá példa, de nagyon meg kellett erőltetnem magam, nem volt kellemes :-/
2013. jún. 13. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, de bunkónak is csak úgy szabad lenni egy munkahelyen, hogy az a konkrét személy számára sértő legyen, viszont, ha szól a főnöknek, ne tudjon rajtad fogást találni, te nem mondtál semmi rosszat :D egyszer kétszer megcsinálod, utána már nem fog nehezedre esni, én bevallom, élvezem, amikor leolthatom valamivel az okoskodó, kötekedő emberkéket
2013. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2. Köszi a tippet, nagyon jó ötletet adtál :) :)!!! Itt tényleg nem mondhatja senki, hogy bármi rosszat mondtam az embernek, hiszen tök segítőkész voltam :D! Nagyon jó, remélem nem kerül rá sor, de ha mégis akkor ezt kipróbálom :))
2013. jún. 13. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
ne izgulj, bukókat hallgatva te is előbb utóbb az leszel...
2013. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!