Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadnak el az új...

Miért nem fogadnak el az új kollégák? Meg sem próbálnak befogadni.

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok új munkahelyemen. Mivel a kollégáim két nappal az érkezésem előtt tudták meg, hogy felvettek egy új munkaerőt, így úgy érzem, nehezményeznek rám. Meg sem próbálnak befogadni. Sosem hívnak kávézni/teázni/ebédelni. Nem kérdeznek felőlem semmit, így meg sem akarnak ismerni. Már kétszer szaladtak a főnökhöz "bolhából elefánt miatt", a főnök engem leszúr, de az én verziómra persze már nem kíváncsi, rá sem kérdez. Ezek után minden kolléga zárt ajtó mögött "csak beszélgetünk" reggelt tart.Nagyon rosszul esik, mert nem értem az okát, hogy miért van az, hogy meg sem próbálnak velem beszélgetni. Ha én kérdezek valamit, akkor tőmondatokkal leráznak.Volt, aki azt mondta, hogy miért nem megyek oda pofátlanul, hogy "mi újság?".Na de ismeretlenül mégis hogyan, ha az a cél, hogy minél előbb tudjam bizonyítani, meg tudom tanulni és csinálni a feladatomat. 3 vagyunk az irodában, hétfő reggel "A kollega" a "B"-nek: "neked milyen volt a hétvégét B?" Na, az ilyet nem értem, miért nem lehet tőlem is megkérdezni vagy legalább többesszámban feltenni a kérdést ha már ott ülök 1 méterre az illetőtől?

Adnak egy köteg számlát, hogy dolgozzam fel, de kérdezzek nyugodtan...erre fülhallgató be nekik, vagy mennek ki boltba, kávézni vagy cigizni és meg ott vagyok kezdőként, hogy még a könyvelőprogit is alig ismerem.

Én nem kávézom, nem is cigizek és nem járkálok ki mindig étterembe ebédelni, mivel viszem az otthonit...légyszi adjatok tanácsot, hogy mit csináljak? Keresek másik munkahelyet, ahol kíváncsiak rám? Vagy vegyem semmibe őket és éljek a "dolgozni jöttem, nem haverkodni" elvvel? Mivel érhetném el, hogy a "reggeli zárt ajtós kupaktanácsra" engem is hívjanak, nekem is szóljanak és ne zárjanak ki?

Adjatok tanácsot, mert borzalmas érzés, hogy ki beszélnek a hátam mögött, a szemembe meg nem szólnak semmit, de úgy hogy még nem is ismernek. (nem paranoia,mert szűrödnek ki hangok és hallom a nevem meg a felnagyított/ kitalált/elferdített sztorikat rólam/velem...)



2013. jún. 26. 19:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az irodások ostobábbak a jobbágynál, folyamatosan tetten érhető. Ott gyökérnek lenni az összetartozás jele. Tisztelet a kivételnek természetesen, főleg ha kitart az önelégült félnótások között nap mint nap minimálbérért.
2013. jún. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok. Az azért valamilyen szinten megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül ezzel a helyzettel.

Sajnos, mai napon, két héttel a próbaidő vége előtt azonnali hatállyal, indoklás nélkül megszüntették munkaviszonyom. :-(

Ha valaki tudna segíteni irodai munkát keresni, az nagyon jól jönne. Értékesítés, kereskedelem nem érdekel, mert nem vagyok annyira beszédes hogy bárkire rá beszéljek valamit. Privát szívesen küldök önéletrajzot, Székesfehérváron számviteli szakügyintéző szakmával keresek munkát. Köszönöm!

2013. júl. 8. 18:57
 13/14 Aspartia ***** válasza:
Hát szerintem ennek csak örülj, remélem találsz egy rendes állást, rendes munkatársakkal!
2013. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ugyanez történik velem is. Nem szólnak hozzám, nem is néznek rám. A főnök nem mutatott be a többieknek. Mutatnak meg semmit, hogy és miként kell csinálnom a feladataimat.

Borzasztó, nem sokáig maradhat ez így.

2019. dec. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!