Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Őszintén felvennél a cégedbe...

Őszintén felvennél a cégedbe romát?

Figyelt kérdés
Mondjuk megfelelő a végzettsége a munkára,a beszélgetés során intelligensnek,kulturáltnak tűnik,te fel vennéd?
2013. júl. 8. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem vagyok előítéletes, nem a származást, faji, vallási vagy politikai hovatartozást nézem, csupán az embert, ha megfelelőnek találnám, mindenképpen.
2013. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Tőlem idegen a származás. Milyen ember vagy? Ki vagy Te? - úgy nézek a másik emberre. És érdekes, nagyon hálásak érte az emberek, megnyílnak előttem.

-aa-

2013. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Felvenném. Ha valóban jó szakmailag akkor miért ne? Valószínűleg a munkáját is jobban megbecsülné mint egy nem roma, mivel megkülönböztetik és dolgozni akar, tanult, nem mint jónéhányan közülük.
2013. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Adnék neki egy esélyt. Hátha beválik. Különben is, azt szeretnénk, hogy dolgozzanak a romák, nem?
2013. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó látni a válaszaitokat,de azért "élesben" nem mindenki így áll hozzá...
2013. júl. 8. 18:23
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként a romákat azért ítélik el mert nagyon sokan élnek az emberi normáktól távol, képtelenek beilleszkedni, stb.

Hogy az interjú alany ilyen-e az egy jó interjúztató számára kiderül.

Azaz nem azzal van a gond hogy roma vagy nem, hanem hogy olyan-e mint amilyen a hírük.

2013. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
A maximális 3 hónap próbaidő kikötésével, igen.
2013. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Én vettem is fel, hármat (összesen 17 alkalmazottunk van). Ebből kettőről csak jót tudok mondani, szorgalmasabban dolgoznak, mint bárki, mert tudják, milyen nehezen kapnak munkát az előítéletek miatt, és ezért baromira megbecsülik, ami van.

A harmadik inkább csak dolgozgat, de ő hihetetlen rossz körülmények közül jött, felnőttként tanult meg írni, olvasni, szakképzetlen volt, de már fejlődik, szeptembertől pedig iskolába is jár.


De nem hazudok, megelőzte ezt már rossz tapasztalat is, de ez személyfüggő, nem származásfüggő.

2013. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Jó látni a válaszaitokat,de azért "élesben" nem mindenki így áll hozzá...


"Élesben" megfelelő végzettségű, intelligens, és kulturált cigányt is jó lenne látni!!!


Amúgy ilyen jellemzőkkel adnék neki esélyt, felvenném, mert van pozitív tapasztalatom cigány kollégákkal, tudom, hogy vannak köztük jó szakemberek, meg jó melósok!

De kevés az ilyen jellemzőkkel bíró próbálkozó.

2013. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fel. Adnék neki egy feladatot, fél óra alatt kiderül, hogy alkalmas-e a munkára.


De ugyanezt tenném egy fehér emberrel is...


A legutolsó, ami érdekel, hogy milyen a bőre színe. Kulturált, szakmailag hozzáértő, intelligens, ergo jöhetne :)

2013. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!