Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy állásinterjún vagy munkára...

Egy állásinterjún vagy munkára való jelentkezés estén emiatt kerülhetek hátrányba?

Figyelt kérdés

Jelenleg piros a hajszínem, nagyon szeretem is, mert illik a személyiségemhez. Hallottam olyat, hogy nem vesznek fel embereket egy céghez, mert tetoválásuk vagy piercingjük van. Ez a hajszínre is igaz? Nem fognak felvenni, mert piros a hajam?

20/L



2013. júl. 20. 20:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egy irodán melózok, öltönyös meló... A főnőkség nem csipázza a fülbevalót, a tetkót ha látható helyen van, illetve a szakállat, hosszú hajat. Sok fontos ember jön, beszélni kell velük. Nos ezt ezekkel is el tudnám látni, de a megjelenés is fontos. Magyarul minden nap meg kell borotválkoznom, babaarc... Hosszú hajam le kellett vágatnom. Igaz a metalkoncerteken nincs mit rázni, de asszem a megélhetésem fontosabb. Van aki nem áldozza be, én megtettem kb 3 éve, s nem bántam meg.
2013. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Az egyetemen formatervező művésznek tanulok, így nem a marketing ügyintézői szakmában szeretnék elhelyezkedni.
2013. júl. 20. 21:31
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj.. melótól függ..


Ha kőműves vagy.. úgy nézel ki ahogy akarsz, ott az a lényeg, hogy jó legyél a szakmádban.


Ha ügyvéd vagy, akkor nem úgy nézel ki, ahogy akarsz.. ápoltnak kell lenni, normális frizura, normális színnel, normálisan felöltözve..


érted ?


Vannak olyan melók, amik megengedik az efféle "extrémitásokat" és vannak amik nem.


Megkell nézni, hogy a te munkád megengedi-e. Ennyi.

2013. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%
hozzáteszem.. csak 20 vagy... 1-2 éven belül (jobb esetben) úgy is kinövöd a piros hajat meg a hülye vasakat, amiket magukba raknak a mai kamaszok..
2013. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Gondolkkodj. Minden állásinterjú vége az, hogy marad 2-3 ember, akik azonos képzettségűek, nagyjából ugyanannyi gyakorlatuk van, akkor egyetlen dolog billenti egyvalaki felé a mérleget: a személyes szimpátia. Viszonylag kevés HR-es csípi a piros hajú nőket...
2013. júl. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%
Ez a probléma ,mindenki ítélkezik,piros haj ,tetoválás stb. Miért kellene beállni a tömegbe mint a birkák? Nem attól lesz jó vagy rossz ember(szakember) valaki,hogy hogyan néz ki! Én már csak azért is felvennélek mert van valami egyéniséged!
2013. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 TappancsMancs ***** válasza:

Ha neked lenne egy céged te felvennéd ezt a kis csapatot?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem szégyenletes, hogy Magyarországon ennyire adnak a külsőségekre.

Nyugaton ez nincs így! Ott a tudást és a potenciált nézik nem akadnak fenn ilyen hülyeségeken mint tetoválás, piercing, hajszín/hossz.


Volt egy kérdés ahol egy nagyon magasan kvalifált mérnök Magyarországon nem tud elhelyezkedni a tetoválásai miatt. Érdekes, hogy ajánló levele van Martin Winterkorntól aki jelenleg a világ autógyártásának egyik, hanem a legbefolyásosabb embere! Ezek szerint őt nem zavarta a tetoválás?!:) Valami idétlen HR-es tyúkot meg zavar?

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2013. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%
Én se vennélek fel piros fejjel!
2013. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Formatervező művészeknél, és alapból művészetin szerintem ezek nem számítanak, illetve kevésbé. Az igaz hogy sajnos magyarország hemzseg a "negyvenévszovjetrezsimáltalkitermeltingoránskonzervatívrasszistabunkónagymagyar"-októl, de művészetin azt merem állítani hogy 90%-ban nem zavar be :) Esetleg ha nagyon úgy látod hogy ez bezavar próbálkozz valami Hayley Williams-es kevésbé rikítóval vagy valami jobb vörössel, de talán nincs rá szükség :)
2013. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!