Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Taxis illemszabályok: melyek...

Taxis illemszabályok: melyek az íratlan szabályok taxiban utazáskor?

Figyelt kérdés

Hány százalék borravalót illik adni?

Illik-e kezet fogni a sofőrrel be és kiszálláskor? (ha az utas idegen)

Illik-e az anyósülésre ülni, illetve kiskirálynak, beképzeltnek tűnik-e az az utas, aki nem előre, hanem inkább a hátsó ülésre ül szívesebben?



#illem #utazás #taxi #illemszabály #taxis illemszabályok
2013. júl. 25. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában 10-20 százalékot, ahogy érzed.

Nem szokás kezet fogni, csak köszönni, de azt előre, hiszen te ülsz be.

Hátra illendőbb ülni, elvégre nem a haverod mellé ugrasz be, hanem egy szolgáltatást veszel igénybe.

2013. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Hát nekem az anyos oldali ajtot nyitotta belulrol mikor mentem és miden félét érdezett hogy buliztam ahonnan kijottem!?Kikkel voltam? Barátom nem volt ott!? Meg ilyenek csak néztem hogy ki a f@.szom ez?


Nem is arra ment amerre a legrövidebb lett volna. Megjegyeztem neki hogy legkozebb majd mondom merre menjen mert feleslegesen ne szamlazzon tobbet. Borravalot nem.kapott.

2013. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Jól tetted. Pont ezért csinalta ezeket a bizalmasságokat,hogy lehúzzon. Vannak ilyenek is,sajnos. Ismerem őket,sokat taxiztam. Első korrektan leírta a szabályokat.
2013. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 26. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!